Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 07.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Славянска или българска филология?нови  
АвторDante (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 18:47



Зная, че може би ще ми се скарате защо съм пуснал тази тема тук, но сметнах, че вие иеннто можете да ми дадете добър съвет. Какво бихте препоръчали? По принцип искам да уча филология, защото смятам да се занимавам с научна работа в областта на литературата, но не зная кое би било по-добре... Имам интереси в старобългарската литература и антична и западноевропейска литература, а в славянска филология ще науча и други езици за разлика от българската /категорично не искам да ставам учител :-)/, но надявам се Вие да ми дадето съвет... Апропо, кой език от славянска филология бихте препоръчали?
Благодаря!



Тема Re: Славянска или българска филология?нови [re: Dante]  
Автор kpилe ()
Публикувано03.06.05 23:13



славянска филология, но ти препоръчвам да се стремиш да специализираш извън българия при първа възможност.

чешки или полски е добра идея.

българска филология в никакъв случай недей.



Тема Re: Славянска или българска филология?нови [re: kpилe]  
АвторDante (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 23:39



Да - благодаря Ви. И аз така смятам - при първа възможност да специализирам извън България. Освен това в момента уча и английски и немси език - така че смятам, че добре ще се подготвя. А иначе за Българска филология всички ми казват да не го правя - при все, че в Славянска филология се учи всичко, което и в Българска плюс още работи.



Тема Знаеш ли руски? [re: Dante]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано04.06.05 08:45



Ако е така е идеално (не е небходимо перфектен). Би било добре.

А иначе съм абсолютно съгласен с Криле.
Пиша постинга си за да изкажа и собственото си мнение:
Славянска филология!
С Криле (засега) ставаме 2:0.

Въпросът е не да бягаш бързо а да избягаш по-рано!


Тема Re: Славянска или българска филология?нови [re: Dante]  
Авторjamega (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 17:08



Аз уча славянска филология и те съветвам да запишеш украински език, тъй като това е една нова специалност с огромен потенциал!



Тема Re: Славянска или българска филология?нови [re: jamega]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 19:16



Ti bazika6 li se s 4oveka?



Тема Защо?нови [re: Mila]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано06.06.05 19:47



Нещо не разбирам иронията.
Ей, Богу?
Къде е "бъзикът"? [povdigam ramene]

Въпросът е не да бягаш бързо а да избягаш по-рано!


Тема Re: Славянска или българска филология?нови [re: Dante]  
АвторBeprилий (вoдaч пpeз aдa) (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 19:59



Моят съвет е да се запознаеш с учебните планове на двете специалности и да сравниш как присъстват в тях предмети, които ще ти помогнат да развиваш интересите си. Не виждам с какво може да ти бъде полезен украинският език, ако желаеш да се занимаваш със "старобългарската литература и антична и западноевропейска литература". Според мен изборът ти трябва да е между БФ и Класически и нови филологии. Като сметнем по формулата "а +езици", където "а" са общите дисциплини, май КНФ надделява.



Тема Re: Славянска или българска филология?нови [re: Beprилий (вoдaч пpeз]  
АвторDante (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 20:12



Съгласен съм с Вас, прави сте, че БФ или Класическа филология биха били по-добър избор - в крайна сметка аз наистина държа на старобългарска, антична и западноевропейска литература. Може би ще избера Българска филология все пак - иначе в момента уча английски и немски - когато настъпи моментът да кандидатствам, ще съм ги овладял донякъде - и, надявам се, ще мога да се реализирам не само в България. А иначе от славянски език - надали ще имам много голяма полза. Пък и като гледам програмите на СУ - то за БФ има доста повече отделени часове на антична и западноевропейска литература, отколкото при славянската филология, същото е и за старобългарската литература.



Тема Re: Славянска или българска филология?нови [re: Dante]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано06.06.05 20:38



по моето скромно мнение славянската филология доста повече си струва от българската, поне в момента, поне в СУ.

дано да няма обидени.

колкото до езика - препоръчвам чешки.

my soul swims gently in her pool



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.