Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 20.05.22 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: garconne]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано26.02.05 21:02

И макар да казах, че не трябва да се подвеждате по сюжета в мнението си за Р. Парушев, особено ако това е първа среща, се изкушавам да цитирам един друг поглед към същия сюжет, който, разбрахте, е " двама се искат, трети им пречи":

Сами сред природата
(на влюбените)

Разхождам се с любимата в гъстака,
А всъщност - търся място да ебъ!
Ах, не я я боли далака,
А мене ме боли зъбъ!

И болка гони ни, защото
Полянка търсим от зори!
Но де да ни се спре окото?!
Навсякъде гори, гори, гори!

Намерим ли пространство празно,
То от гадини зли гъмжи!
Ту змия се усмихва мазно,
Ту куче грозно зло ръмжи!

Най-после - походящо място!
Посягам аз към твоите гърди!
Но скрит във храстите, зад брясто
Козел ни гледа лошо и пърди!

Омръзна ми да ходя по гората!
Омръзна ми и овчият ти вид!
Отдавна всички се ебът в леглата!
Да шибаш сред природата е мит!

Андрей Слабаков, Писоарна лирика.

Тема Re: Радослав Парушевнови [re: garconne]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано26.02.05 23:43

потресаващото е че и на мен не ми хареса :(
само отбелязвам

i am the son and the heir
...of nothing in particular

Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано27.02.05 01:28

тъбо

Авторcивия вятъp (Нерегистриран)
Публикувано27.02.05 13:51

аха

Авторттв (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 11:40

Не мисля, че първата от истинските истории от "Никоганебъдинещастен" е нещо определящо за Радослав.
Той мноооого по-дълбок автор и ако не прочетете и романчето "Преследване", нямате никакво право да се изказвате по негов адрес. Разбира се, другите разкази в "Никоганебъдинещастен" също са феномен в съвременната българска литература. Нещо повече, дори бих посмял да твърдя, че не съм чел нещо българско, което да е по-смислено от иронията, с която описва нашия свят Радослав Парушев - Чарли.
Пожелавам му много успехи.

П.П. Леко съм информиран, че имало някъде из списанията "Егоист" и Сие, още негови разкази. Много бих искал да прочета още. Ако някой може да ме насочи...

Тема Re: Радослав Парушевнови [re: ттв]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано04.06.06 13:33

За Преследване в архива има отделна тема, пак от мен.
Радвам се, че ти харесва, защото нещо не можах да му намеря много фенове :)
Освен в Егоист (който не чета откакто Е. Спахийски му стана главен редактор), пише и в капитал Лайт, макар и отдавна да не съм попадала на нещо негово там.

Автор ДъHинджa (близнак)
Публикувано04.06.06 13:51

Докато пусна линка към Капитал Лайт и ти вече си докладвала. Имам неистови проблеми с дира. Само преди минути пуснах мнение с многообичния си ник, след което системата ми съобщи, че съм нов потребител. Никът ДебелогъзНинджа бил зает, затова да си сложа нов. Освен това сигналът "имате бележка" мига нон-стоп, все едно е Мерил Стрийп на Оскари. Мисля, че за всички е ясно - краят на света идва :(

Тема Re: Радослав Парушевнови [re: ДъHинджa]  
Автор (терореро)
Публикувано04.06.06 17:48

Турбо тъп текст на Парушев от линка...

Тема Re: Радослав Парушевнови [re: yф]  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано04.06.06 18:22

мамка му колко въобще не ме кефи писането на парушев.
ако "знае" как "трябва" да се пише или да пише, то въобще не му личи.
ужасно натруфен до болка несвършващ текст, кастриран текст, текст, който се пише заради две три изречения, които би трябвало да са смешни, но всъщност ЗА МЕН не са. регистрацията ми има положителни страни за разлика от писането на чарли - сега няма да трупам по половин година какво имам да казвам и да го пускам в теми от по 8 страници. сега съм доста по-кратък, ясен и постановяващ. ;p

Тема Re: Радослав Парушевнови [re: yф]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (близнак)
Публикувано04.06.06 19:02

така ли се оказа? не знам... за мен урбан, лайфстайл или както там се наричат подобни автори, са непоносими, не заради липсата си на талант, а заради стила си, който изобщо не ми допада (като читател, не като естет). Хубавото при Парушев е, че връзва сносни изречения, които не ме спъват в претенциозната си форма.
В този ред на мисли, стилове и появата на регистрирания Ерих, искам да кажа, че се надявах той да е новият бла-бла, а се оказа новият СИВ. Покърт.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2022 Dir.bg Всички права запазени.