Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема оригинални ли сме? предизвикателство!нови  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано07.02.05 23:31



в клуб литература пилците се броят в началото на февруари. кой писал - писал, кой чел - чел, кой критикувал - критикувал, кой вдъхновявал - вдъхновявал, кой се бръснал - бръснал се. дойде времето да се види кой какво може и какво не може и дали може и колко го може, ох леле Боже.

хвърлям ръкавицата на всички със следната игра.

в играта има ролите:

1. писател - този пише.

2. критик - този оценява.

3. муза - този (тя) вдъхновява.

първото нещо, което трябва всеки да направи, е да си избере роля. понеже тука много можем и много знаем, всеки има право да играе по 2 роли едновременно - т.е. един писател може същевременно да бъде и муза, или някой който не обича да пише да бъде едновременно и муза и критик.

правилата: първо се преброяват писателите. който иска да пише - крачка напред!

има някой писател, идва ред на музите - това, което прави една муза, е да вдъхновява. музата извършва въпросната вдъхновителска дейност по съвсем прост начин - долита до писателя, когото си избере и му казва една дума. само една! например "любов". ако вдъхновението е достатъчно, писателят заявява, че не му е нужно повече и пише върху тази дума кратък разказ (максимум 1-2 страници, може и два реда). думата трябва да бъде спомената поне 3 пъти в разказа. ако пък вдъхновението не е достатъчно, писателят го заявява и тогава трябва да долети друга муза и да каже още една дума. например "извратена". ако писателят е най сетне вдъхновен пише - естествено и двете думи трябва да са споменати поне по 3 пъти в разказа. вдъхновяването продължава докато писателя каже "стоп, стигат ми толкова думи" - от този момент насетне има точно 72 часа (3 денонощия), за да напише разказ в съответния обем, в който да се срещат думите подхвърлени от музите на вдъхновението - всяка поне по 3 пъти.

в този момент се намесват критиците, които оценяват оригиналността на творбата, до колко писателят се е придържал към думите подхвърлени от музите, до колко сложна е била темата и други субективни и обективни фактори. в крайна сметка критиците могат да поставят и оценка от 2 до 6, ако искат разбира се (щото кой съм аз да им казвам на критиците кво да правят).


да започваме. ако има организационни въпроси - питайте.

аз смятам да играя роля на писател - така че музи - долитайте :) очаквам първата си дума, веднага ще ви кажа дали ще ми бъде достатъчна

коя ще е втората ми роля ще разкрия по късно. очаквам други, които ще се престрашат да поемат ръкавицата за ролята на писатели, както и мълчаливите четци, които не си падат по писането, да се включат поне като музи и критици.

Редактирано от Cивия вятъp на 07.02.05 23:52.



Тема Re: оригинални ли сме? предизвикателство!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Caшko Baceв (фен)
Публикувано07.02.05 23:43



Чудесна идея! Аз искам да съм писател и критик. И муза! Абе от всичко по много!

Само да попитам - не може ли да е повече от 24 часа? 48?

Така, така, така...


Тема Re: 72 часа или 3 денонощиянови [re: Caшko Baceв]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано07.02.05 23:48



как е?

уважавай по-бавните писатели


не мое да си и трите, не са изсилвай, брато!

от едното ще трябва да се откажеш, две стигат



Тема Re: 72 часа или 3 денонощиянови [re: Cивия вятъp]  
Автор Caшko Baceв (фен)
Публикувано07.02.05 23:57



Хехехе, най-мразя да чакам (всъщност има други неща, които са ми по-неприятни), но както решите. Що се отнася до избора - писател и критик. Да се надявам, че щатната ми муза (пиле) ще се появи скоро.

Така, така, така...


Тема Re: вив ла либерте!нови [re: Caшko Baceв]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано08.02.05 00:09



който може бързо, ще пише бързо :)) на мен и 24 часа по принцип ми не трябват и за 2 мисля, че ще се справя

о, дебелогъза мъзо, ни нъ напущайти! закъде сме без вас? ни съ отричайте ут свойтъ природа, о мъзо, щот вий сте таквоз талантливо и многостранну квоту на белой свет нема другу, тъй че мисля, че всити бугари ша съ съгласят с мене, абе както дойде


вече сме 2ма драскатели, чакаме си музите!

да уточня още веднъж, че ако на някой не му стигне първата дума, следващата трябва да е от различна муза и всяка от думите трябва да я има поне по 3 пъти после в разказа.

айде лека нощ от мен и нека вдъхновението бъде с вас!

Редактирано от Cивия вятъp на 08.02.05 00:13.



Тема Re: оригинални ли сме? предизвикателство!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор trippin (slow hands)
Публикувано08.02.05 01:24



амииии...аз ако може,така де, ако има как,пък по възможност,ама нали няма да ми откажете ,такова, една муза да стана...както виждате в писането не ме бива ..желание много,талант никакъв... мъча си се сама засега ,другите нищо не са ми направили,че да тръгна с лошото напреди за критик ставам, нищо че не съм се изявявала много наоколо,това е щото тука май всеки може и знае повече от дугите...та в тоя ред на мисли не трябва ли да има и правила за добрия тон ...няма да разбереш кога нечия критика ще отключи на някой пасивната агресивност и ще се почнат едни "панаири, панаири".та така...моля,своевременно ме уведомете одобрена ли е кандидатурата ми за щатна муза,нещатен критик и писател в сянка,отлагащ засега публичните си изявии ако да имаш вече първата си дума и тя е "манипулация"..ако не ти харесва или пък не ти стига някой друг да поеме..а аз очаквам да видя как ще продължи всичко това...

...pointless ventures, endless games...


Тема Re: оригинален ли си? предизвикателство!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано08.02.05 08:49



аз съм ти първата муза
но после ще бъда критик
думичка - коридор

може би там и тогава друга съм била...


Тема Естествено, не ставай смешен!нови [re: Caшko Baceв]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано08.02.05 10:49



Кацам ти веднага и ти казвам: ТИРЕ. Нали е в твоята стилистика



Тема Re: оригинални ли сме? предизвикателство!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано08.02.05 10:52



Аз вече поех ролята си на щатна муза. Избирам и писател.



Тема Re: оригинални ли сме? предизвикателство!нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор caмoтpakи (о-в)
Публикувано08.02.05 11:25



Нещо не ми е ясно коя муза чия е?
Засега има три предложени думи и двама писатели, ама кой за какво ще пише?
Предлагам писателят като си избере музата и думата, да го обяви, за да знаем.
Ясно е, че най-много ще са музите, защото те изпълняват ролята на предизвикателството и вдъхновението
Най-взискателна е работата на писателя, защото той ще трябва да приеме предизвикателството, да му придаде форма, която да удовлетвори критика /доста трудна задача впрочем/
А ако музата ти реши да ти бъде и критик, загазил си писателю!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.