Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 06.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Haчko]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано03.03.05 21:21



много харесвам да говоря за литература и се опитах, ох колко пъти, ама нещо не става

все ми казват , а и други мнения има че дир, не е мястото където може да се обсъжда и говори за литература. едва ли не е срамно

но аз се съмнявам и в това

сигурна съм че хората, а не мястото са важни

защото ако ти си ми познат като ник, във всички клубове ( почти) мога да си пиша с теб

ако не ни е приятно да си пишем все едно в кой клуб сме

така си мисля аз

но в този клуб не познавам никой

дай нещо което си написал, да имам идея както какво пишеш




Тема Re:нови [re: Haчko]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано03.03.05 22:08



а всъщност писането в дир

е като да си на голям купон и да правиш секс в стая, на която не заключваш вратата



Тема Re:нови [re: Lora_C]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано03.03.05 22:47



Искаш нещо, написано от мен? ОК Онова, което вдъхнови окаяния ястреб, то е мое. Под прякора "one for the money" пуснах нещо, което съм писал преди много години. Обаче това са тъпотии - майнд флоу, ала-бала. Или поне при мен излизат тъпотии. И понеже мразя тъпотиите, реших, че е по-добре да спра и да не си въобразявам, че мога да пиша

Сега само чета. Това ми стига.



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: Не съм главен, не се засягам.нови [re: Haчko]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано04.03.05 11:21



По туй се познават "главните" - пишат не къде да е, а в попържа.



Тема Re:нови [re: Haчko]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано04.03.05 13:37



клубовете в дир са нещо много смешно като идея, защото все едно да отидеш в някой град и да ти кажат, това е квартала на влюбените, това е квартала на поетите, това е квартала на психолозите...но като за първоначална ориентация-става

но така като на мен това не ми харесва, аз си пиша в който клуб ми харесва за каквото ми харесва, защото пиша на никове, които "познавам" и ми харесват техните мисли, теми, мнения

иначе, да пиша в някой клуб с някои никове и в някой момент, написавам нещо което смятам, че е разказ и да го публикувам тук, където никой ник не познавам, как пише и какво мисли, само защото бил клуб Литература....това е повече от глупаво

за мен литературата е удоволствие

хич не ме интересува пунктуацията, макар че понякога чак мен ме дразни колко не я спазвам
имаше преди много време в един клуб, на един ник му правеха забележки за правописа и пунктуацията и той беше написал хиляди запетайки в един пост и му беше писал:"На си запетайките и си ги слагай където ти харесва"

това го пиша за амнайсехиляден път, ама както и да е

на мен не ми харесва начина, по който се правят коментарии ( тъпа дума за това, ама се разбира за какво става въпрос) в литературните сайтове

на мен варианта:

Измислям нещо
написвам разказ
оправям правописа
оправям пунктуацията
хиляда и няколко корекции
поствам го в литературен сайт или точно определен литературен клуб
чакам отзиви
и
О. Лора, много хубаво си го написала

е, и? какво?

дори и най-световно признатият капацитет в литературните анализи, да ми напише:" Уау, Лора, толкова хубав разказ си написала!"

това
мен
не
ме
интересува

на мен ми харева да познавам никовете, да сме си писали по някоя тема, да ми е хрумнало нещо, да съм го формулирала като разказче и да си поговорим после по него, със смях, с ирония, сериозно, философски както ни харесва, а не както правят другите

но много е интересно че това на пишещите онлайн не им харесва, някои си броят бравотата, други колко са им влезли в темите, някои искат "колкото се може повече хора да са го прочели и не го интересувало мнението им"

Ти как мислиш
Вие в този клуб как мислите
Какъв е смисъла, според вашият клуб, да се говори за литература, специално за онлайн публикациите

Редактирано от Lora_C на 04.03.05 13:43.



Тема Re:нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано04.03.05 14:04



и не става въпрос да си пиша разказите тук и да ги коментира, което аз мноооооого харесвам да правя

по постингите ми се разбира че пиша разкази, нали, за мен трябва определено да се измисли нова категория- дълъг разказ

а въпроса е: Може ли и би ли се харесало в този клуб, ако например, нещо днес ми е харесало, независимо в кой сайт и го написавам тук и му правим темичка с мнения



Тема Re:нови [re: Lora_C]  
АвторTRUSTLOVE (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 14:52



Da ti kaja cestno, kato ceta kak izrazqwash mislite si se cudq dali nqkoj nqkoga e stigal do kraq na nqkoj ot razkazite ti...



Тема Re:нови [re: Lora_C]  
Авторcивия вятъp (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 15:19



добре де, какво да обсъждаме толкова, след като дори най разбраните хора почват да се оправдават и спорят, когато има кажеш мнението си за някой конкретен детайл от разказа/писанието?

нали и аз съм пускал разкази и съм се чудел, абе кво ми се заяждат с коментари от типа на "прекалено е силно на моменти", а след години вече и аз мисля по подобен начин и съм намразил някогашните си праволинейни, груби внушения, които не ти оставят свобода да тълкуваш по друг начин, освен натрапения от автора...

повечето неща които се пускат тук са толкова скучни, толкова насилени, че нямам нервите да ги дочета дори до средата. а късите обикновено са безидейни или повърхностни.

и за мен литературата е удоволствие и начин да кажа нещо или да се забавлявам, затова и винаги предлагам разни игри. понякога е весело тук и си струва - това е единствения клуб в който продължавам да чета/пиша и първия клуб, в който съм писал.


единственото с което този клуб е по добър от други литературни форуми е, че тук липсва гнусното лицемерие - тук ако не е хубаво ще ти го кажат директно или ще си затраят, ако не искат да те обидят. а минават и хора, които не четат с погледа на критик и ти пишат "абе не знам дали е добро, ама е много вярно" - такива мнения най ме кефят



Тема Re:нови [re: cивия вятъp]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано04.03.05 17:15



мен ме интересуват мнооооооооооого неща около написаното нещо, поезия, проза или нещо друго

мисля че онлайн, вместо да се чудим можем ли да пишем или не можем, е по-смислено да си говорим и мислим по нещата които сме написали

може и да се стига до конфликти, но и конфликтите си имат разрешение и съм сигурна че с по дългото писане в определен клуб разбираш какво е отношението на човека

съмнявам се че моя начин на комениране ще се хареса кой знае колко, но ако искаш, постни нещо твое и да се опитаме да напишем тема, по начина който аз си мисля, че ще е интересно



Тема Re:нови [re: TRUSTLOVE]  
Автор:)))) (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 23:42



упс, това беше удар под кръста
играта загрубява:)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.