Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Христо Смирненски и бездарните комуноиди  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.08.04 14:23



Може би чашата преля, когато прочетох тук поредицата от скотски постинги в темата "СМИРНЕНСКИ или да живее БКП", където отъждествяващите се със своя идол поклонници на високото изкуство на Слави Трифонов "заклеймяват" "комунистическите автори", искайки на кандидатстудентските изпити да се "дават" неща по-стойностни - я Христо Калчев, я някой друг глупак.
Парадоксално, но точно тия младежи, без всякаква култура не само в литературата, но и в изразяването, мисленето, съставянето на изречения, спазването на елементарни правописни правила - та точно те, въпреки своя "протест", са най-отвратителното наследство на комунизма.
Това е поколението, което не чете Джойс, а Чeйс.
Но дори за Чойс няма време, това заради чалга дискотеките и разни други заниманийца.
Това е поколение, възпитавано с цинизъм, без нужда от морал и вяра - и затова така чудесно се чувстват те в книгите на Калчев.
Поколение, възпитано от комунистическо време, родители и среда.
Комунизмът не можа да създаде никаква интелигенция, получи се по скоро някаква полуинтелигенция и ето ги сега децата на тая полуинтелигенция.
Нагли Хари Потърчета, Ели-та и прочие дечица.
Въпреки, че имам резерви за Софийски университет, все пак е нужно да им се каже, че това е едно високо място, което просто не е за тях.
А и кой е казал, че Софийски Университет е РАБФАК?
Тук една дама деликатно намекна, че товя място не е за комбайнери.
Наистина не е.

Тъжното е, че днес всеки, който иска да остане Тук, да се труди в тази плевясала градина е обречен да бъде заобиколен от такива комуноиди. Тъжно, но това много НЕ НИ ПРИТЕСНЯВА.

Наистина не мога да им спестя истината, че са срам за нашето племе те.

------------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.08.04 15:40.



Тема Re: Христо Смирненски и бездарните комуноидинови [re: Бereмoт]  
Автор Roxana (непознат )
Публикувано28.08.04 15:43



Не мога да не откликна, прекрасно изразено становище за реалността в българската литературна действителност!

Оказва се, че от множеството неграмотни и изкривено изживяващи се "интелигенти" реалната и брояща се на пръсти интелигенция не може да вземе думата и изобщо дори да покаже присъствие.....


Ще ми се да чета стойностни мнения и произведения, а не жадуващи "ефтина сензация" и с нереални претенции за литературна слава!



Тема Re: Бегемоте,нови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано30.08.04 00:41



язък ти за достойния прякор. Съгласен съм с тебе, но в едно съществено нещо правиш една обидно недопустима грешка - днешното поколение е продукт на последните петнадесет години. Никога не забравяй това. И не смесвай вините на комунизма с вините на упадъка и разрухата през така наречените години на преход и "демокрация". Никога!

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Христо Смирненски и бездарните комуноидинови [re: Бereмoт]  
Автор razorblade_romance (минаващ)
Публикувано30.08.04 12:37



аз също се дразня от простотията и си прав за това което казваш. само ще те посъветвам едно нещо - не може така крайно да се разсъждава, защото признай, че не всеки може да чете Джойс най-малкото този автор не е за всеки. а елитарни хора в света - на пръсти се броят.



Тема Глупости на търкалета + комунистическа пропаганданови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано30.08.04 13:15



Последните 3 петилетки на комунистическа демокрация наистина бяха време на пълна нравствена и умствена атрофия за много, но това си е пак заради комунистическите отрепки.
Не отричай.
Ясно е като бял ден.
Жалките им мутри не спряха да се появяват и да "законодателстват" и след Десети ноември - дали ще отречеш?
Сегашното дементирало поколение е изцяло соц. продукт.
Смешно е да се твърди обратното.
А ти сигурно си комуняга.
Ще ти се разрухата след Десети да няма общо с комунизма. Познах, нали?

Жалките ти комунистически пропаганди тук не вървят.
Пробвай другаде.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 30.08.04 13:27.



Тема Re: Христо Смирненски и бездарните комуноидинови [re: Бereмoт]  
Авторkashalot (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 15:59



Aide puk sega! Izkara ni privurjenici na Slavi i Hristo Kdlchev! Za teb vseki, koito niama to4no tvoite literaturni vkusove trqbva da im e po4itatel? E, az puk ne sum i ne haresvam Smirnenski, a universiteta koi ne e zapisal, toi ne e zavurshil. Ot tam izlizat nai-osakatenite tesnogrudi puritani, tradicionalisti, bezdarnici i debeloguzi moralisti na Rodinata.
Sorry, ma e tui!



Тема Re: Христо Смирненски и бездарните комуноидинови [re: kashalot]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано30.08.04 16:33



Излизат всякакви.
От там ще излязът и прочие Ели-та и Хари Потърчета, сигурен съм.
А може би и самите те.
Точно за тях става дума.

p.s. Всъщност защо ги приемат? Всъщност те защо са? Преди на това място са приемали само с бележка от ОФ за "благонадеждност", а освен това там са били "пращани" и най-тъпите синчета на тъпите комунисти, които не са ги приели в Съветския съюз. Сега няма бележки и такива работи, просто синчетата на комунягите са се наяли с пари ... и така стават нещата.
-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 30.08.04 21:05.



Тема Re: Глупости на търкалета + комунистическа пропаганови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано31.08.04 18:46



Сегашното дементирало поколение е изцяло соц. продукт.

Абе, стана ми интересно ти какъв продукт си.





Тема Re: Глупости на търкалета + идотизъмнови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано31.08.04 23:33



Какво мога да ти кажа? Обвиняването в комунизъм на всеки, който си позволи да защити определен аспект от миналото, като например по-добрата грамотност на учениците или липсата на цигански произвол, или липсата на набутване на беззащитно момиче насила в кола с тъмни стъкла под погледите на безразличните и безпомощни хора наоколо, или липсата на клошари и ровещи по кофите за смет, или, или, или... Ако се опиташ да защитиш всички тези неща, си обвиняван в мръсен комунизъм е реставрационни наклонности. Без да те питат, дали все пак не съзнаваш цената на всичко това, което защитаваш като част от миналото. Дали приемаш тази цена. Дали си готов да я платиш, а заедно с тебе и целият ти народ. Без да те питат разграничавш ли лошото от доброто и защитаваш ли заедно с доброто и лошото, разни шарлатани на словото и идеите те клеймят ли клемят... И се опитват да те сврат в миша дупка, само защото си позволяваш да търсиш малкото зърно в купата от плява!
Та, какво мога да ти кажа? Бегемот наистина беше забавен. И повърхностен - такаква е ролята му на шут. Но, едновремено с това, и проницателен, и схватлив, и с чувство за справедливост... Ти се проявяваш само в единия аспект. Откажи се от този праякор, не си достоен за него.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И не смейнови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано31.08.04 23:38



да се докосваш до Майстора и Маргарита. Че ми се гади. Ръкописите не горят, но има нещо по-страшно - лепят им се грозни, ама страшно грозни петна. Когато се докосват от нечистоплътни пръсти...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Хахахаха. Разкритите комуняги се крият.нови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.09.04 11:07



Ти сега извърташ нещата.
Обвиних те в комунистическа пропаганда, когато се опита да излъжеш тук пред всички, че прехода и хилавата демокрация след Десети нямали били нищо общо с комунизма.
И сега, когато те посочиха с плитката ти лъжа в ръка, ти се втурваш да сипеш аргументи за неща, които ти не си казал, а аз не съм те нападал за тях.
КОЕТО СИ Е ТИПИЧНО КОМУНИСТИЧЕСКА ЧЕРТА.
А това, че комунягите създадоха и поддържаха тая среда, срещу която ти блееш "цивилизационният си протест" е също безспорен факт.

Дори и най-леката и косвена защита на онова време е Престъпление, Честор (наистина подходящо име за куче).

Още: За Булгаков: Точно комунягите ако обичат да не пипат този автор с мръсните си ръце! И да не определят на останалите какво да харесват, какво да четат и т.н. - ЗАЩОТО ТОВА ВРЕМЕ ВЕЧЕ МИНА.

А сега отивам да си чета Майстора и Маргарита.
чао.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 01.09.04 13:53.



Тема Re: И не ми се смей.нови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.09.04 11:09



Като ти фрасна един шамар и каскета ти ще изчезне в в дупката на клозета. Безследно.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Христо Смирненски и бездарните комуноидинови [re: Roxana]  
АвторK. фoн K. (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 13:03



Би ли дала пример за "неграмотни и изкривено изживяващи се "интелигенти" - няколко имена. А също така и на тези, които смяташ за реална интелигенция.

А също така - какви произведения /като заглавия/ прочете през миналата и тази година? Кои от тях са стойностни и кои - не?



Тема .нови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано01.09.04 22:48



Бе я марш обратно в тинята, откъдето те изкараха последните петнадесет години.
Не е необходимо да ми отговаряш. Аз бях до тук.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: По-добренови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано01.09.04 22:51



си фрасни една чекия, за да се успокои чекиджийския ти ентусиазъм.
Аз наистина съм дотук. Като попораснеш, викай. Тогава може и да се заформи някакъв разговор.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Безпогрешен начин за разпознаваненови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.09.04 23:02



на комуняги: нямат култура и са прости.
Един от най-лесните начини да ги познаете - възпитанието им е нула, както и уважаението към чуждото - мнение, труд, култура.
Комуняга.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Разкритият комуняга се оттеглянови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.09.04 23:03



опитай да пробутваш лъжите си другаде - може пък и да успееш при някои наивници. НЕ ТУК.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 01.09.04 23:19.



Тема Комуняшко момченце.нови [re: Бereмoт]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.09.04 23:04



Ентусиаст-глупак.
-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 01.09.04 23:06.



Тема НАЧКО,нови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.09.04 23:10



Бегемот е изящно творение на капиталистическият реализъм.

подпис: Бегемот.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Глупости на търкалета + комунистическа пропаганови [re: Haчko]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано01.09.04 23:19



Именно и аз това се запитах, като четох, но си дадох сметка, че отговор от него не може да се очаква. Това не е продукт. Това е субпродукт. От тези, дето опорочиха идеята за демокрация и гражданско общество. И я натикаха в калта.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: НАЧКО,нови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано01.09.04 23:54



Браво! Шест часа мислиш тоя отговор и накрая пак има правописна грешка!



Я по-добре се върни там, където са те сътворили такъв хубавец





Тема Re: Безпогрешен начин за разпознаваненови [re: Бereмoт]  
Авторo, бoжe! (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 09:22



Точно ти ли намери да говориш за уважение към другите?!?!?!

Имай предвид, че с изказвания с подобен тон дискредитираш идеите, които защитаваш. Апропо, да не си комунистически агент, натоварен със задачата да излага антикомунистите като яростни фанатици, тип "червена бабичка"?



Тема Re: НАЧКО,нови [re: Haчko]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано02.09.04 22:37



не е ли по-скоро граматическа?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Безпогрешен начин за разпознаваненови [re: o, бoжe!]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано02.09.04 22:52



Недей, аз съм виновен. Изпуснах си нервите с тоя дечко, но по цял ден слушам глупостите на един "антикомунист", разбира се, партиен член преди 90-та, дето на бялото казва черно, само защото е от комунистическо време, а на черното - бяло, само защото е от времето на демокрацията или "американско" :).
Та такъв един, интелигентен човек, пък мисленето му черно - бяло. Най-много за такива се ядосвам - интелигентни, умни, пък мисълта им скована в клещите на "комунизЪма - антикомунизЪма". Не разбират колко са цветни нещата и колко нямат нищо общо с техния комунизъм - антикомунизъм. Истински продукти на комунистическото време, обработени да бъдат анти. Едните - антиимпериалисти, другите, преобразили се впоследствие, разбира се - антикомунисти...
Пак се отплеснах. Хем казах, че няма да играя повече. На провокации.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: НАЧКО,нови [re: Chestor]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано02.09.04 23:40



Хименно





Тема Уважаеми О, Боже!нови [re: o, бoжe!]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 01:09



Уважаеми г-н О, Боже,

Може би Вие сте сметнал, че не уважавам мнението на другите и затова така се възмущавате тук!
Обаче сте сбъркал. Никак не уважавам лъготенето на другите. А преди малко имаше опити за такова от страна на едно комуняшко създание.

И. Дискредитирането на идеите - няма такова нещо, защото не е имало спор за тези идеи, както мн. добре знаете! Тук просто един комуняга се опитваше да лъже. Изобличаването му няма нищо общо със защитаването на каквито и да е идеи.
А и свободното и демократично общество позволява на всеки за защитава каквито си иска идеи, тъй че не мислете, че сте някакъв Определител, който определя кой какво може да говори.

Господине или Госпожице или Госпожо, нека Ви попитам нещо:
Сещали ли сте сте, че лъжите на горния комуняга се четат и от други?
Трябва ли да се оставя комунистическата пропаганда без отговор!?

Однапред Ви благодарим за отговорот!


Поздрави и приятен ден.
-----------------------------
Ръкописите не горят...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 01:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 02:05.



Тема Комуняшкия лъжец си мени кожата (тона), но не инови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 01:18



Възпитанието.

Смени си тона нали?
Като видя, че няма да стане лъготенето ти, се вписа в ролята на някакъв възмутен възпитан човек, който протестирал бил!
Хахахаха.

ТИ ЛИ ЛЪГОТЕШЕ ТУК ЗА СЛЕД ДЕСЕТИ НОЕМВРИ ИЛИ НЕ?

И друго: Искам да те питам, всеки ли форумен участник, изказал своето несъгласие тук е длъжен да търпи стадния ти комплекс за малоценност, щото когато си видян с лъжи в ръка да ипитваш да се сдружиш с други срещу мен.
Всеки ли е обречен на мрънкането ти?

Комуняшко създание, не си позволявай да даваш морал на другите, когато ти сам си създал толкова простотии? Справка - виж как си изпусна нервите.

Комуняшко синче,
не си позволявай тук да разпространяваш лъжи за това, че антикомунизма бил гледане на света все едно е черно-бял!
Защото много добре знаеш, че не е така.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Йей! Ордени!нови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 01:22



На младини участва в множество антикомунистически военни формирования. Награждаван с ордени за проявена храброст в борбата със сталинисти - андрешковци на пределна възраст. През 2004 е приeт Архитектура с най-висок бал по рисуване. Пич.

Я обясни за антикомунистическите военни формирования Току-виж си се оказал криминален престъпник

Хубаво, че си приет в корпус "А" с най-висок бал по рисуване, ама знаеш ли какво казваше един по-голям пич от теб? "Архитектите могат само да носят палитрите на художниците, не стават за друго." Може би ще ти е интересно да научиш и дефиницията за архитект" Некадърен математик и неуспял художник"

Интересно, на колко годинки си? Военните формирования в деЦката градина ли ги заформихте?





Тема заслужени при тованови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 01:35



НАЧКО,

Изказвам тук огромното си уважение към инженерната професия и труд.
Но ще позная, че твоят приятел, е бил точно от инженерите.
Защото там обикновенно отиват неприетите Архитектура.
Затова и са злобни и комплексирани. И обиждат една достойна и творческа професия, каквато е Архитектската.

Твоят приятел със сигурност е от горепосочените. Защото истинските инженери знаят какво значи истински труд и не са склонни да обиждат следовниците на едно толкова трудно следване!
Освен това Инженерите и Архитектите са колеги и никак нямат основания да се обиждат, при положение, че работят в дялове на една и съща професия.

ТАКА, ЧЕ ТВОЯТ ПРИЯТЕЛ Е НЯКАКЪВ ОЗЛОБЕН ЧОВЕК, НЕПРИЕТ АРХИТЕКТУРА.
Със сигурност неуспял художник и математик, щом не е успял да се справи със изпитите по математика и рисуване.

И не се опитвай да се скарваш с мен, просто няма смисъл.
Пък и защо да си патиш после, а?

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 01:39.



Тема Re: Комуняшкия лъжец си мени кожата (тона), но ненови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 01:39



Хахахахахаха! Цяла Свободка Стефанова, че и нещо отгоре!


* * *

Ах, летете, бегемоти,
натрошете тез хомоти,
комуняшките идьоти
направете на ошав!
Свил десницата корава
бегемот се днес изправя
и гръмовно изревава,
че е прост като чаршаф!

* * *

Край на цитата





Тема НАЧКО С РАНИЧКАнови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 01:42



момченцето с раничката е наистина поет.
С високо изкуство.
Чиста поезия.

блех!

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 01:43.



Тема Re: заслужени при тованови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 01:44









Тема НАЧКО, ЛЕКА НОЩнови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 01:48



Съвсем приятелски ти казвам, че няма смисъл да се караме.
Пък и ти нещо на много обиди я караш тази вечер.
Има ли смисъл?
За мен не, а за теб?

Сега ти пожелавам лека нощ, и те оставям да си помислиш над поставените от мен въпроси.

Бегемотски поздрави!

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: НАЧКО С РАНИЧКАнови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 01:50



Вярно, имам раничка. На лявата ръка - днес се изръбих на един шкаф и ми остана раничката от тая случка



В утрото на нова ера,
с факела на нова вера
дращи бегемот в тефтера
със карирани листа.
На изкуството високо
той докрай изцежда сока,
лее мисълта дълбока
и подсвирква със уста.


Човече! Как ме вдъхнови, как ме вдъхнови!!! Ще заспя ухилен днес





Тема Re: НАЧКО, ЛЕКА НОЩнови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 01:52



Лека нощ, бегемоте! Когато имаш за казване нещо необмислено - моля те, не го казвай тук

И... благодаря за вдъхновението! Прякорът ти, засят в стъпката на "Червените ескадрони", даде страхотен плод! Бегемот до бегемот!





Тема Re: НАЧКО С РАНИЧКАнови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 01:52



Това последното е хубаво.
Ай сега лека нощ.

Отново поздрави, този път заслужени.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: НАЧКО, ЛЕКА НОЩнови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 01:54



Явно не сме си толкова антипатични, но все пак да се защитя, като кажа, че моите постинги са в отговор на "лоши неща", на които трябва да им се посочва мястото - сред лъжите!

Антикомуняшкото поведение явно в днешни дни не е добре прието.
Защо?

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 02:00.



Тема Re: НАЧКО, ЛЕКА НОЩнови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 02:07



Защото в последните 15 години антикоминистите доказаха, че с нищо не са по-добри от комунистите.

Преди всичко сме хора, чак след идват деленията - по цвят, пол, религия, убеждения...

Ама ти верно си пич!
Е... може пък някой ден да се срещнем и на трудовия фронт





Тема Re: НАЧКО, ЛЕКА НОЩнови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 02:13





Разгледай го внимателно!





Тема Re: заслужени при тованови [re: Бereмoт]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 11:04



Малиии, откъде тръгнааме и докъде стигнааме.
Важното е сградата да не падне и да не ми строите точно пред балкона, нали знаеш, а кой с колко и на кое място е бил някога си приет и колко му било трудно следването, никого не го боли. А за творческата професия - мога само да ги ожаля, кат гледам недомислиците, строени из страната (някои и по вина на поръчителите, де, ма - съдба).



Тема Комунягите са винаги наглинови [re: :))]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 21:26



Господине, донякъде сте прав, но искам тук да Ви споделя още един проблем, който съм забелязал.

Проблемът "съседи-вредители" - от тези, които просто се стремят да правят гадно, когато по никакъв начин не са нарушени правата им.
Гадни копеленца, между другото почти винаги комуняги.
Последния извод може да Ви прозвучи странно, но Ви го казвам като човек който всекидневно наблюдава работата на един архитект.
Няма да забравя случая, когато вкъщи звъняха да заплашват този архитект, че ще отидат в съюза на архитектите, да им кажели били да го "изключат", защото не можело така да се прави и т.н. и когато аз бях стресиран, защото си помислих, че наистина нещо е станало и дори се уплаших.
Впоследствие се оказа, че въпросните хора, които си позволиха такъв един телефонен тероризъм, са бивши партизани, ограбили имоти на някакви хорица преди, и сега когато някакъв човек си е реституирал имот, и иска да си направи къща, и то напълно законно, те са недоволни, защото им се нарушавала гледката, която се получава от прозорците на ограбеното.
И затова са готови да въртят телефони, да се държат просташки, да заплашват Архитект, на който между другото такава му е практиката, че все в конкурси участва и все ги печели, без протекции, и изобщо да се държат като свине.

Тук някой ще каже, че това не е за този форум, но няма да е напълно прав.
Защото Литературата гледа в живота, а аз тук скромно разказах една случка, която е също и щрих към портрета на Комунягата.
Ще каже пак някой, че това нямало значение, защото всички сме били първо хора и после се делим на партии, но това ако обича да ми го разправя, след като гореописаните нагли комуняги си изберат ГАДНИ КОМУНЯГИ на власт, та след като им приключи мандата, ТОГАВА да ми ги обясняма тия.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 21:30.



Тема Re: Комунягите са винаги наглинови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 21:40



Когато престанеш да делиш хората на "комуняги" и "некомуняги", ще станеш още по-голям пич





Тема Бегемот ама хич не е съгласен с НАЧКОнови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 21:56



НАЧКО,

Честно да ти кажа, стана ми много симпатичен.
Ще ми е много приятно, ако един ден заедно се борим и на трудовия фронт с работата ни...
Но тук не съм съгласен с теб и ето сега малко разсъждения на един деветнайсе годишен пикльо, който наистин от деЦката градина ги мрази комунягите.

Всъщност несъгласието ми с теб е породено от изречението

"Защото в последните 15 години антикоминистите доказаха, че с нищо не са по-добри от комунистите."
А също и то това
"Преди всичко сме хора, чак след идват деленията - по цвят, пол, религия, убеждения... "

Първо какзо значи антикомунист?
Веднага отговарям - това е човек, на който са му непоносими наглите комуняшки свинщини, това е човек, който не може да понася потъпкването на човешкото достойнство и личност, който не може да понася болшевишките свинщини, разсипали държавата му, изобщо това е човек, който не може да понася сътворено от комунягите.
Някои антикомунисти, например аз, не могат да понасят и самите комуняги.

А какви са комунягите?
С най-приятелски чувства ти разказвам един полски виц, който е крайно реалистичен, и поне за мен никога не е бил "неверен"

"Има три думи, които никога не се звързват и трите.
Комуняга, Умен и Честен.
Ако е комуняга и честен, няма да е умен
Ако е комуняга и умен, няма да е честен

АКО Е УМЕН И ЧЕСТЕН, НЯМА ДА Е КОМУНЯГА"

Ти например не искаш да правиш разделения на хората, което поражда в мен едно голямо уважение към теб и твоята искрена наивност.
Аз обаче ги правя.
Дори съзнавам, че е много "остро" да се правят кастови разделения на едно общество, но аз ги правя и то защото искам да бъда правдив.

Кастата на комунягите е самовлюбено вгледана в себе си, и никак не иска да мисли за своите деца. Ако ще утре и Северна Корея да ни оставят за наследтво, важното е те да са с техните червени вождове.
По правило никак не са възпитани и никак не са умни, с изключение на висшите партиици. (Които пък не са честни)
Бяха се събрали преди няколко години, по Костово време да крещят пред едно министерство "демократите да чукат камъни в Куциян" с червените си знамена, с нарисуваните сърп и чук, а според мен резервни части за трактор.
(Куциян е комунистически концлагер, където между другото Талев и бил и където са му разбили живота)
Същите тия надъхани сталинисти-андрешковци ще се съберат сега на Девети септември, да си празнуват шеесе годишнината от болшевишкото изтрепване на българския народ и неговата интелигенция.
Същите после ще си изберат нагли комунаги, които ще ни управляват.
Ще ни крадат и излагат. Ще ни продадат достойнството на една голяма северна държава, където се чувстват по удома си, отколкото тук.

Така. Сега ти си прави изводи за това кои са по-добри, по лоши и т.н.
Аз за съжаление не мога да продължа постинга си, и ще го оставя така - недовършен.


ГОСПОД ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ ОТ КОМУНИСТИТЕ.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 22:15.



Тема http://geocities.com/decommunization/нови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 21:58



виж по горе, специално ти писах.
"умен, честен и комуняга."

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 22:01.



Тема Re: Комунягите са винаги наглинови [re: Бereмoт]  
Автор kakaвидa (уравновесена.)
Публикувано03.09.04 22:19





======

"Я не еврейка, а мне смешно... Это нормально?"...




Тема Re: Хахахаха. Разкритите комуняги се крият.нови [re: Бereмoт]  
Авторacдфr (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 22:25



"Виж какво, Миша - зашепна поетът, след като дръпна Берлиоз встрани, - той не е никакъв турист, ами е шпионин. Руски емигрант, който се е промъкнал тук. Кажи му да си покаже документите, докато не е офейкал..."

(из "Майстора и Маргарита")

Да речем, присъства известен политически уклон, макар (именно, именно!) под формата на фина ирония.


Аз (лично) предлагам (в случая) да упоменуваме Андрей Битов (ни политик, ни дисидент).



Тема Re: Христо Смирненски и бездарните комуноидинови [re: Бereмoт]  
Авторacдфr (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 22:57



Бегемот,
не бъдете тъй суров към т. наречените "комуноиди". Особено що се отнася до обществото, създадено от гореспоменатите. ( по-скоро да разпределим вината, както справедливо се полага, и ако изобщо е по силите ни).

Готвите ли (манджи)?
Ако ли не, попитайте онази, дето готви, що за ефект създава тенджерата под налягане.
Що се отнася до трагико-комичната промяна у БГ- ценностната система - "Elementary, dear Watson", пропаст е зяпнала между годините преди и след Промяната. Проблемът е, че май липсва ескалация, която да запълни т. нар. "преход". Нещо като вакуум май се получава, липса на адекватна реакция.
Ами да: не може то така докато майка ти (принципно) не си е бръснала подмишниците, изведнъж дъщерята да се подложи на лазерна епилация и туй да не създаде драматичен конфликт.



Тема Re: От цялата тая работанови [re: Haчko]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано03.09.04 23:08



започвам да подозирам, че става дума за блестяща провокоция от страна на Дебелогъз Нинджа. Макар, че малко му убягва стила.
Ако не е той, значи има два варианта - или става дума за серизни душевни и умствени девиации на новопоявил се герой, или за блестящи прояви на един много интелигентен провокатор. Ако е второто, приветствам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: От цялата тая работанови [re: Chestor]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 23:27



О, моля те, не намесвай оня плосък червей! Очевидно е, че Бегемот е човек с принципи и позиция, докато за дебелогъзия това въобще не може да бъде казано (човек, принципи, позиция).
Времето променя всички, нали знаеш? Аз сега, на 30 години, не мога да проумея какво съм харесвал в нещата, които харесвах на 19... образно казано Мисля, че Бегемот не е провокатор, а провокиран (той сам го каза - "чашата преля"), но пък търси истината. И мисля, че ще я намери. Не своята истина, а онази - истинската

И понеже е клуб "Литература" тук, ето малко поезия:

Ах, летете, бегемоти,
розовите ви кюлоти
дръзновено се развяват
като корабни платна!

* * *

Бегемоте, кефиш ме, човече! Макар да сме на различни позиции по някои въпроси





Тема Re: Комунягите са винаги наглинови [re: Бereмoт]  
Авторacдфr (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 23:30



А, да не би дядо Ви да е бил някой от генералните секретари на ЦК на БКП.
Простете мнителността, но толкоз ПЪК сте настървен, че ще рече мирният гражданин (в мое лице), де ще да сте обременен от своего рода пост-комунистически комплекс.
По моему, самозабравяте се. (казвам ви го като дете на екс-безпартийни "другари", рожби на "врагове на народа", погинали без чест и слава - мое лично предположение - нейде из Белене.)

Заключение: възрастта някак оправдава присъствието на високопарна арогантност. Но само ако подозирахте колко ОЩЕ МНОГО НЕ ЗНАЕТЕ.
И няма как иначе.
Някой друг шамар би допринесъл за смирение висше.

Нина Симон:

"I’m just human
Don’t you know I have faults like anyone?

Sometimes I find myself alone regretting
Some little fooling thing
"



Тема ?!?!?нови [re: acдфr]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано04.09.04 13:34



оставам в пълно недоумение.
по моему глупости говорите от край до край.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: От цялата тая работанови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано04.09.04 13:40



:)
:p

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: От цялата тая работанови [re: Haчko]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано04.09.04 23:20



За съжаление Бегемотчо е загубил пътя към истината. Пешкин момче, вижда се, но някой много яко му е промил мозъка така, че да е сляп за истината. Която е цветна. И не само цветна, а и с множество нюанси. Но може би това е порокът на съзряването - смели и агресивни крайности, които постепенно да избистрят пред очите пътя към истината. Знам ли.
Не разбирам мнението ти за Дебелогъзия нинджа. За мене е доста бляскав ум. Комбинативен и остроумен. Виж, за безпринципието му, може би си прав. Всъщност, той ли поства ония простотии като нерегисриран Начко. Почти съм сигурен и това не му прави чест. Всъщност, мисля, че дори не съзнава нередността в случая. Той е ташаклия човек и за него подобни ташаци са нещо напълно нормално и нищо особено. Така ми се струва от наблюденията, които имам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Ей комуняганови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано04.09.04 23:31



ти си разноглед за истината, разбрахме го.

Айде сега бягай да си играеш някъде другаде - току виж със благи приказки за пътя си спечелил някой за комуняшката ти правда.
Пробвай в Дом за деца с ментални проблеми "Митко Палаузов" например.

А впрочем подготви ли се за Девети?
Всичко ли?
Знамената изпра ли ги от паяжините?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: От цялата тая работанови [re: Chestor]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано05.09.04 00:32



На 19 и аз бях див петел като него (Бегемот), затова сега ми е толкова симпатичен А като се има предвид сега колко съм "кротък", представи си какъв съм бил тогава Ти добре го каза, а аз по себе си съдя - смели и агресивни крайности, които постепенно да избистрят пред очите пътя към истината.
За мен не е бляскав ум онзи, който ползва само готови схеми и заучени фрази. Най-обикновен имитатор, който никога няма да достигне до нивото на големите. В която и да е област. Бита карта
Бе дай да не си говорим за квартални клюкарки, не ми е интересна темата.





Тема Re: Ей комуняганови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано05.09.04 00:36



Ще поразсъждавам на глас:

Комунистите са атеисти.
Ако ти не си комунист, не си атеист.
Ако не си атеист, значи си вярващ.
Ако си вярващ, си чел Библията.
Ако си чел Библията, няма да говориш така.





Тема почтенни НАЧКО,нови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано05.09.04 00:57



Прав си.

Но какво да правя, в мен има едно "на комунягите трябва да им се затваря лъжливата уста, защото иначе беди" и все не мога да се убедя, че е грешно....

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 05.09.04 01:02.



Тема Re: От цялата тая работанови [re: Chestor]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано05.09.04 00:58



Предишната тема за Смирненски почти не съм я коментирал. Тази дори не съм отварял (поне досега, при това линка ми беше изпратен от приятел). Не съм Бегемот, не съм и анонимния Начко. В дира пиша САМО с регистрирани никове. Или по-точно казано (с изключение на 2-3 теми) пиша само с тази си регистрация - nasaka10. С тази си регистрация и с този ник влизам и в чата на дира. Дори и моето "коварство" си има граници.

Кирилица ис нот дет!


Тема Re: почтенни НАЧКО,нови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано05.09.04 01:14



Добре де, кажи ми какви беди може да донесе изказването на някого тук, в тази тема?

И още нещо: лично аз някакси не мога да съдя хора, за които е ясно като бял ден, че вярват до послената си капка кръв в дадена идея. А Смирненски и (не мога да го пропусна!!) Вапцаров очевидно са такива хора! Умрели са (единият - осъден и убит), преди "техните" да дойдат на власт, не са ползвали никакви привилегии, не са пратили никого в лагер, не са доносничели... Не са правели атентати приживе, не са нападали мандри, не са направили лошо никому! Поети! Хора на изкуството! Думите са били тяхното оръжие и тяхната броня!
Е... можеш ли да съдиш такъв човек и да му желаеш лошото?

А художествената стойност на творбите им е отделен въпрос. Ти може би не знаеш, че Смирненски е бил много добър публицист А Вапцаров... да не съм те чул да казваш лоша дума за тоя ЧОВЕК!!!

Смирение ти трябва, човече! Както и на мен. И на другите.





Тема Re: почтенни НАЧКО,нови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано05.09.04 01:20



Те тия синове на нашия народ, според мен не са знаели какво ще донесе комунизма.
Не са мислили атентати, лагери, убиства, доносничене, потъпкване и т.н.
Нали?

А това, че не малко хора четат тук за мен е достатъчно важно.

За Вапцаров е по-вероятно да ме чуеш много хубави думи да казвам, но все още съм много млад, за да ги кажа достатъчно добре.

-----------------------------
Ръкописите не горят...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Бereмoт на 05.09.04 01:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от Бereмoт на 05.09.04 01:38.



Тема Re: Ей комуняганови [re: Бereмoт]  
Автор lnsight (истинска)
Публикувано05.09.04 15:08



И сега, Бегемот (време е да си смениш ника, мисля, дразниш всички, които знаят чий герой е Бегемот),

като се очисти от цялата си злоба и злъч, т.е. направи си катарзиса, как си? Пречистен, като момина сълза навярно! Обидил един, друг наругал, трети обявил за комунист...Но в края на краищата само ти владееш истината, нали? А ние, всички останали, сме слепци за нея.
Така ли е?
А аз мислех, че всеки има право да живее според собствените си правила и да живее честно и достойно, без да отнема правото на другия да живее.
Нима толкова време съм се лъгала?

Кажи, Бегемот.
Кому беше нужна тази тема, това все пак е клуб Литература.

Инсайт

Если человеку суждено стать богом, то престолом его будет книга.






Тема Госпожо или госпожице,нови [re: lnsight]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано05.09.04 20:03



Наставления за това кой кой ник може да използва, доколкото възпитанието ми подсказва, можете да давате единствено на себе си.
Съжалявам, че трябва да Ви напомням такива елементарни елементи на възпитанието, но допускам и то да Ви липсва, щом се опитвате да давае такива съвети на други освен на Вас си.

Ще Ви споделя, че при прелистването на страниците на този форум, и особено тук при прочита на уважаемите и не толкова уважаемите и никак уважаемите участници бях наистина учуден от морала, който срещнах.
Тоест в мнозинството си тук слаби или много млади морално хора се опитват да ми обяснят, че понеже живота е цветен, не трябва да обвиняваме комуинстите за техните престъпления и в частност във форума лъжи.
Защото това била затворена страница, хората първо били хора после се деляли на партии и т.н.
Което ме кара да си мисля, че тези хора сигурно са далтонисти.

Инсайт, истината не е мое или Ваше владение. А ако Вие искате да закриете части от нея, тогава, моля Ви не я натрапвайте такава на нас, щом Вие нямате сили да я понесете цялата.
И когато милиони честни и достойни човешки животи са били принудени да живеят със истините на някой изверг, тогава ако не искаме да бъдем наричани от бъдните поколения жалки мекотели, трябва да имаме силата и смелостта да посочваме лъжата в устата на тия комунисти или на техните деца.

Литературата гледа в живота, Инсайт а Вие, изглежда не смеете да погледнете живота в неговата цялост. Ако може за Вас ще е най добре да няма никакви комунисти нито комунистически престъпления, за да не Ви се затормозява живота.
С такова впечатление-диагноза оставам.

Също мисля, че сте твърде млада.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Госпожо или госпожице,нови [re: Бereмoт]  
Автор lnsight (истинска)
Публикувано06.09.04 00:03



...Престъпленията, извършени "в името на комунизма" никога не съм забравяла, както не бива да се забравят и тези, извършени в името на Бог, примерно. Това обаче са престъпления на слабостта на хората, а не на идеята.
Просто да не бъркаме двете неща...:) И да, нямам възпитание. Отроче на комунисти, нали така? Всички сме червени, какво да се прави:)

Если человеку суждено стать богом, то престолом его будет книга.






Тема Re: Госпожо или госпожице,нови [re: lnsight]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано06.09.04 00:28



Не.
Мен повече ме притеснява изречението "Това обаче са престъпления на слабостта на хората, а не на идеята."
По този начин всичко от 1917 до Северна Корея днес е прекрасна идея и лоша реализация, така ли?

p.s. Госпоице! Не става дума за престъпления извършени "в името на комунизма", а за престъпления извършени ОТ комунизма.

p.s.2 и Вие много добре знаете това.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 06.09.04 00:42.



Тема Re: Госпожо или госпожице,нови [re: Бereмoт]  
Автор lnsight (истинска)
Публикувано06.09.04 01:33



Аз дума "госпоица" в българския не знам, но щом и такава има:)
Комунизмът, доколкото знам, е идеология, а досега не съм чувала идеологията да е одушевена по друг начин освен чрез хората, които я изповядват. Тогава кой твори престъпленията?
Вярно е в САЩ и т.н. развито западно общество няма ГУЛАГ, просто няма нужда. Убийствата се извършват бавно, фино, но затова пък безмилостно - чрез постепенно изглаждане на cortex cerebri до неузнаваемост...И най-вече с лицемерните слова, че зап. общество цени човека...Възможно е, но забележете, само ако той произвежда пари. Във всички други случаи животът му е излишен. Той е loser, ненужен нещастник и неговото лице не се вижда в рекламите на лъскавия западен живот. Простете, но по ужасен ГУЛАГ от този не зная. А ако ще говорим за жертвите на комунистите, нека говорим и за индианците и мексиканците примерно, избити от потомците на проститутки и каторжници:) Или за изпълнените със смисъл жертви в Хирошима, изпарени за части от секундата. Е, предполагам, че преди да ги изпарят, американците са страдали много за прекрасните ценни човешки животи, които ще си идат:)
И нямам нищо против вас, Бегемоте. Но моля, прочетете Моята война на Хитлер и се порадвайте, че Съв. съюз е дал милиони жертви и спечелил войната...Може би не знаете този швабски лаф..."Славяните...до стената!"...Просто нас с вас нямаше да ни има:) Хубава възможност и по-добра от този безсмислен спор.

Если человеку суждено стать богом, то престолом его будет книга.






Тема Re: Комунягите са винаги наглинови [re: Бereмoт]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 10:05



Определено темата не е за този форум (и за заключението и формулировката, че "литературата гледа в живота" можем да поспорим, но не в такъв контекст, благодаря), за тези работи си има модератори, аз не се бъркам, само отбелязвам.



Тема тю, не се сдържах...нови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано06.09.04 11:54



Мен ако питаш, парадоксът тук е, че точно ти си от тия младежи. Циничен изказ, абсурдно мислене, граматически направилно скроени изречение, неспазване на елементарни правописни правила. На такива златни душици като теб, които пишат „със изпитите” пиша двойка моменталически, а ако съм в цикъл, ги пращам направо на поправителен.
Мен ако питаш, Джойс е предвзет, нафукан, тенденциозно философстващ педеруга. И тук думата педераст не означава сексуална принадлежност, а мъжки характер. Предполагам, че и ти не свързваш думата комунист с речниковото й значение, а влагаш в нея допълнителен смисъл (често нямащ нищо общо с фактическата етимология на израза). Предположенията ми са свързани с факта, че към 10.11.1989 г. по мои изчисления трябва да си бил на 4 лазарника. Следвайки пътя на логиката, има два варианта:
1. Ти си бил буден посерко, чиято гражданска съвест е била шокирана от комунистическите изтъпления. Още на 4 си се заклел вечно да мразиш народните изверги и когато навършиш пълнолетие да влезеш в някой форум (защото още тогава геният на мъдростта ти е нашепнал за силата на интернет) и да заклеймиш комунистите. Предполагам, че омразата ти е била засилена и от някакъв допълнителен импулс. Вероятно си бил вкаран насила в редиците на бебешката комунистическа организация „Червени лайнари” с патрон тогавашния секссимвол Цола Драгойчева.
2. На 4 не си бил буден посерко, а просто посерко. И изобщо нищо не знаеш за комунистите, но пък си чувал баща ти да говори, че разбрал от приятели за някакви хора, които били в някакви лагери и не им било много хубаво. Този спомен е бил отключен в съзнанието ти след прочитането на постинга за Х.С. в клуб литература и ти си решил да споделиш впечатления.

Мен ако питаш има и още неща, които да кажа, но вече ме домързя да пиша. Мен ако питаш, ма не ме питаш...

I'll teach you how to...


Тема слушай, байно ...нови [re: Бereмoт]  
Авторбaй_Maтeй (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 13:16



не се впрягай толкова

изглежда не си прочел добре предната тема и са ти убягнали някои съществени мнения

вместо да плюеш поклонниците на Светослав Трифонов (тук мога да ти помагам много) вземи кажи нещо хубаво за Смирненски (за това не мога да ти помогна много)

хайде, давай, кажи нещо хубаво за Смирненски, а аз ще ти кажа нещо хубаво поне за 10 български поета, които заслужават не по-малко от Смирненски да бъдат изучавани в средното училище и давани като тема за приемен изпит в Университета

а след това ще си премерим поетите и ще обсъдим въпроса "Що е то стойностна българска поезия, кои са най-видните и представители, и заслужават ли те специално отношение при изучаването им в средните училища?"

може да си поговорим и за това накъде отива българското образование ...

давай, целият съм слух и зрение



Тема Re: тю, не се сдържах...нови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 18:11



Ne sym suglasen, che otniakyde samo e chul. Tova e tipichnata zlost na decata na bivshite partiini sekretari. Bih se hvanal na bas. Na onezi, koito chrez blizaneto na partiini guzove si biaha dokarali dobra poziciika i koito pri purvi poluh na viatura zapochvnaha da pluiat na metenoto ot tiah, za da primetat na drug i da zapaziat poziciikata. Sinovete na ei takiva obiknoveno stavat po-golemi katolizi ot papata. Dobre nakovani ot bachtite ili maikite i bez neobhodimost da razmurdat sobstvenite si mozuzi. Fanatici i plagiati, ambulantni stalintcheta...



Тема Re: Христо Смирненски и бездарните комуноидинови [re: Бereмoт]  
АвторKopoвиeв (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 19:36



Чакай сега това форум за литература ли е
или за политически препирни?
Я малко по-спокойно!
Ей това ни е голям проблем -
ни умеем да прощавме, ни да забравяме.
Вторачили сме се в миналото - кой в геройките предци (Слави и феновете му),
кой в комунистическото ни минало.
Как пък все нещо ни пречи да гледаме напред.

ПС. Това не означава, че трябва да забравяме.



Тема Холокостътнови [re: Kopoвиeв]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано07.09.04 12:39



Коровиев, приятелю, защо не предложим на евреите да не гледат "назад" и да спрат да говорят за тоя Холокост?
Минало време, затворена страница? А?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Аз пък ще се въздържа.нови [re: edin]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано07.09.04 12:46



не с всеки разговарям, извинете.

Все пак ще предположа, че участничката с ник Нинджа, е в някакъв своего рода интелектуален цикъл.
Но всеки с менталните си проблеми - Не мога да Ви помогна (между другото със сигурност ГОСПОЖИЦЕ), не съм психиатър.
-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 07.09.04 13:46.



Тема Бай Матей!нови [re: бaй_Maтeй]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано07.09.04 13:00



Благодаря ти за топлия постинг, малко се напрегнах от комунягите и някои боклуци тук....
Наистина добра ти е идеята да се подхване такава дискусия за българската поезия и аз бих участвал с голямо желание, според скромните си възможности, в нея.
Предлагам да я отворим в нова тема, защото тази ... е друга.
Но сега никак не мога да пиша, за десет минути съм в интернет, тези дни имам много напрегната и непрекъсната работа, която просто трябва да свърша.
И след това заминавам за Родопите да на почивка и рисуване до 25 септ.
Та след това обещавам да отворя такава тема и да поговорим...

P.S. разбира се, няма да пропусна антикомунистическия протест по случай годишнината от болшевишката свинщина на Девети пред Паметника (на жертвите на комунизма).

Дано не ми сърдиш за така дългото отлагане. Но наистина много интересна тема предлагаш. Всъщност аз нямам кой знае колко задълбочени познания, но определено ще ми е интересно да поговорим.

Поздрави, Владо.
-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 07.09.04 13:04.



Тема А вие що биете негрите?нови [re: lnsight]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано07.09.04 13:37



на първата част от Вашият постинг, ще Ви отговоря с въпрос: А Вие чела ли сте комунистическият манифест?
Втори въпрос, за втората част от постинга Ви: А Архипелаг Гулаг чела ли сте? Да Ви е попадал Варлам Шаламов, по специално "Колимски разкази"?
Аз пък не съм чел Моята борба. Бих искал да я прочета, но при толкова много художествена литература, непрочетена от мене, едва ли ще ми остане време да прочета записките на един болен човек.
Изказвам и искреното си убеждение, че Вие също не сте я чела.
Не се радвам и за милионите жертви дадени от Съв. съюз. А Вие радвате ли се?
Ще Ви кажа още нещо: ако беше спечелил Хитлер, същото щеше да е. Допускам по малко да са били жертвите по лагерите, защото на Хитлер са му по-малки мащабите, отколкото на болшевишкият изрод. Но между национал социалистическата и комунистическата партия няма голяма разлика.

Така. Между другото, предполагам, че не сте комунистка (в смисъл не сте от тези, които откровено изповядват войнстващ марксизъм), макар че някой като ми заговори за антиамериканизъм, обикновенно за това става дума.
Но определено душата Ви е е надъхана с омраза спрямо наистина успелите американци. Може би съзнателно забравяте, че в Щатите паричният успех означава и достоен живот, семейство и изобщо щастие?
Ами да Ви кажа за мен тия, които не се стремят към това са наистина боклуци и луузери. Честно.
Пък никъде не е лесно. Може би Вие ще ни кажете мястото, където дават безплатен обяд? И това не е ГУЛАГ, а съвсем честни условия за борба за достоен живот.

Да кажа за славяните: Ами ние никак не сме славяни, та да ни грози тая опасност, бе госпоице!
Иначе споделям Вашето мнение, че националсоциализмът е отвратителен античовешки продукт.
Но не е ли лицемерие да се отвращавате от националсоциЯлизъма, а от социализма - не, косвено защитавайки го, гледайки в чинията на успелите янки, и правейки изказвания в стил "А вие що биете негрите?"?

p.s. Горният въпрос е зададен от Брежнев, в отговор на западни журналисти, задаващи въпроси за безобразията в социалистическата кочина. А сега го задавате Вие.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 07.09.04 13:40.



Тема Re: Аз пък ще се въздържа.нови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано07.09.04 13:50



Ма моля ти се, извинен си! Както вече споменах по-горе, в този постинг влязох по причини, различни от това да чета написаното, защото още по заглавието личеше, че тук не се води разговор. Спретнал си чудесна тоалетна и реших да се изакам. Можеш да дадеш банковата си сметка, за да ти преведа 0,20 лв (предполагаемата клозет-такса).

С обич: Нинджата

П.П. Виждам, че си редактирал постинга си (редно е и аз да актуализирам своя). Първо пишеш, после мислиш? Всъщност едва ли е така, имайки предвид далновидността, прозорливостта и мъдростта, която струи от всяка твоя дума. САМО ТИ прозря, че съм жена! Твърдиш, че не си психолог?!? Тогава си екстрасенс! Не, не ми отговаряй! Знам, че това ще е в противовес с принципите ти, от които си изтъкан. За мен не се тревожи - имам страхотен екип от психолози, които ще ми помогнат да преодолея травмата.
I'll teach you how to...

Редактирано от ДeбeлorъзHинджa на 07.09.04 14:15.



Тема Моля не пишете повече тук. Предварително благодарянови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано07.09.04 19:23



Може би аз трябва да Ви платя двайсе стотинки, защото всъщност тоалетната е Вашата уста.
И тъй като не съм Си поръчвал тоалетна, ще Ви помоля щото да не пишете повеке тука.

Поздрави, Бегемот.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Моля не пишете повече тук. Предварително благодарянови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано07.09.04 22:26



Пссст! Да не съм чул звук от теб!*

* "Да не съм чул звук от теб" да се чете "Да не съм прочел постинг от теб" (б.а.)

П.П.1 "Вашата уста" да се чете "Вашите ръце", щото пиша, а не говоря (б.р.)
П.П.2 "Give it up, do as I say" (Madonna)
П.П.3 Молбата се отхвърля. (атестационна комисия)

I'll teach you how to...


Тема Тази тема наистина е друганови [re: Бereмoт]  
Авторбaй_Maтeй (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 22:39



едва сега я прочетох ... за съжаление

менението ми от по-горе си важи, така че ако решиш да пускаш тема за българската поезия (а не за политика), и в частност за Смирненски - аз съм насреща ... с регистрирания си ник



Тема Re: Остави,нови [re: lnsight]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано07.09.04 23:13



няма смисъл. Детето е много объркано. Най-вече в преценките си. Не виждаш ли, че се мята като риба на сухо. Но ще се оправи. Ще намери пътя.
Просто не се хаби. Нека сам той. Така ще му е много по-ценно това, което е придобил. Има потенциал да бъде истински Бегемот. Само му трябва време.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Остави,нови [re: Chestor]  
Автор lnsight (истинска)
Публикувано07.09.04 23:32




Добре, да видим дечко как ще порасне:)

Инсайт

Если человеку суждено стать богом, то престолом его будет книга.






Тема Re: Последен опитнови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано07.09.04 23:39



Ама наистина последен. Ще те върна още веднъж на първия си постинг в тази тема и ще ти привлека вниманието по-конкретно върху следното:
--------------------------------------
И не смесвай вините на комунизма с вините на упадъка и разрухата през така наречените години на преход и "демокрация". Никога!
--------------------------------------
Никой не оправдава престъпленията на комунизма. Както никой не би могъл да оправдае престъпленията на каквото и да било против човечеството и човешкия живот. Опит за пояснение - не трябва да се смесват различните вини, защото тогава се получава възможност за прикриване и размиване на лицето на виновника по определена вина. Сегашното поколение твърдо е продукт на последните 15 години. Такъв е продуктът и в т.нар. нормаллни страни. Такава е посоката на развитие на света, колкото и да не ни се иска да е така.
Към постингите на други хора няма да те връщам - но знаеш, че никой не е призовавал за онвиняване и забравяне на пресъпленията на комунизма. Видно е като бял ден. И не виждам кой би искал това. Да НЕ забравяме престъпленията е нужно, за да знаем. Как не трябва да бъде. И как би могло да бъде иначе. Да не смесваме вините също е нужно. За да не се объркваме в преценките си за добро и лошо, редно и нередно и т.н. Твърдо вярвам в това. И съм много чувствителен, когато заради тази позиция, някой заклеймява някого в комунизъм, национализъм, фашизъм и всякакви други -изми.
Този път има ли нещо неясно? Виждаш, направих опит. Похабих излишни време и енергия, за да се опитам да оправя обърканото. Вероятно за последен път. От теб зависи. Какво си схванл и как ще продължиш. Щях да кажа, че изборът е твой, но не е. Не е твой, а на твоя потенциал да разбираш и проумяваш нещата. Струва ми се, че го имаш. Докажи го.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Остави,нови [re: lnsight]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано07.09.04 23:42



Твърдо се надявам. Такъв потенциал трябва да бъде впрегнат за добро, а не да го пилее в игра на шикалки. Ако щеш само заради бегемотския му прякор ми се иска.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: От цялата тая работанови [re: Haчko]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано07.09.04 23:44



Ок. Съгласен.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Жалконови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано07.09.04 23:49



а аз вярвах в теб.
Шегувам се, разбира се.
А за границите на коварството - скромността краси човека, ама чак пък толкова.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Молбата се отхвърлянови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано08.09.04 00:02



и от мен.
Дам, но и на тебе ли трябва да напомням да не се връзваш. Момчето е младо (не по години, цели 19 ми се мярна някъде) и с потенциал. Нека му дадем възможност да се укроти. И да докаже себе си.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Жалконови [re: Chestor]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано08.09.04 00:27



Бе, честно да ти кажа, постингът ти ме смути, щото да ме вземеш за анонимния Начко си е цяло подценяване Даже мислех да приложа линкове към постинги, които ме оневиняват, но счетох, че ако самият ти не ме оневиниш, каквото и да ти предложа като доказателство, все тая. Пък и мразя да се оправдавам. Пък и трябва да свиквам - ако отворят Жълтия клуб, тепърва ми предстои да бъда въвличан в секс-скандали. Пък и не ми хареса тона ти - ако моето "поведение като анонимния начко" е непристойно, какво да кажем за "дружелюбните" ти, недоказани обвинения.

Важното е, че се изяснихме (надявам се)

I'll teach you how to...


Тема Re: Молбата се отхвърлянови [re: Chestor]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано08.09.04 00:31



Ти, така като ми четеш постингите тук, мислиш ли, че се връзвам? Поразхвърлях се за собствена забава и толкоз А че Бегемота има потенциал - съгласен съм. Добре разбра накъде отиват нещата и умело ме пусна по допирателната. Или поне такъв му беше плана, но благодарение на опита ми в интригите, успях да изкопча още няколко постинга от него, с които да удължа дир-екстаза си

I'll teach you how to...


Тема Очаквам твоя отговор.нови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано08.09.04 02:01



Тук се прав, но това, за което не съм съгласен с теб, и което много комунисти нарочно грешат е да обявават последните 15 години за нещо съвсем различно и нямащо нищо общо с предишното. И едва ли не това поколение си е такова не заради комунистите, а по други причини.
Истаната за това, че промените след Десети бяха подготвени от комунягите, с цел да продължат съществуването си, е ясна на много хора.
Но понеже говорим за културни аспекти, а не за икономически кражби в особено големи размери, нека да продължа.

Ти казваш "Сегашното поколение твърдо е продукт на последните 15 години".
А тия 15 години, много искам да те попитам, в какви условия протекоха? Какви хора живяха в тях? Не ми се вярва да мислиш, че комунистите изведнъж са спрели да съществуват.
Аз тази година завърших училище - 22 гимназия и искам да ти кажа, че всичките учители с няколко изключения бяха болни от комунистическата болест. Не всички бяха комунисти, но просто това тоталитално време, с всичките му атрибути и фетиши просто е оставило дълбоки и неизличими следи върху тия хора.
И те с тия си представи ни учат.
И не само върху тях.
Смятам, че цялата среда е болна все още.
Ами чалгата? Да ни искаш да кажеш, че пеленачета, родени на 89 и 90 година са я слушали първи? Слушали са я и са я възприели хора, възпитавани през соца!
Простотията, която се появи след 1989 се роди в зрели и възпитани преди това хора. Те родиха възпитаха и сегашното младо поколение.
Цялата среда си е комунуидна. С Вацовските вестници, четени от целокупния български народ, със слави трифонов, със цялата мръсотия, която се изсипва по нас всекидневно - всичко това са плевели, за които не можеш да ме убедиш, че са с толкова млад корен.
Ами "интелектуалците на прехода"? Не са ли те комуняги в душите си?
Не ми казвай, че не са, само защота се били обявили за АПРИЛСКИ СЪРЦА.
Комуняги, до един.

Не разбирам защо така упорито желаеш да не смесвам вините на комунизма с вините на упадъка и разрухата през така наречените години на преход и "демокрация". Връзките са съвсем очевидни.
Мога ли да те помоля на този въпрос, ама точно на него да ми отговориш?


ЧЕСТОРЕ, цялата тази среда, до ден днешен се е чисто комунистическа!
Много ми се иска да не беше така, но какво да се прави, тъжна действителност!


p.s. Изказвам и задоволството си от умерения тон, на който се води тази дискусия.

P.s.2 няма да участвам в дискусия, в която се употребяват фекални изрази, подкани за онанизъм и др. Това е литературен клуб.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 08.09.04 02:33.



Тема ама веднага престанете, много Ви се моля.нови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано08.09.04 02:24



Госпожице, независимо от удоволствието, което Вие си намирате с изразяването на проблемите Ви от ментално и менструално естество, трябва да Ви кажа, че наистина лошо ми се отразява цялата тази Ваша помия, която Вие наричане "позабавляване из дира".
Например днес, докато Ви четох така наречените постинги, така се случи, че слушах Голдберг Вариациите на Бах в прекрасно изпълнение на Алексис Вайсенберг. На места дори са по-прекрасни от Глен-Гулдовото изпълнение на същият опус.
И цялата тази фееричност и прекрасност беше прекъсната от грубите Ви думи, с които Вие очевидно се забавлявате и може би се чувствате добре.
Защо?

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 08.09.04 02:26.



Тема сакън, джанъм, тук ше пишем!нови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (Мис България)
Публикувано08.09.04 18:03



Бах? Нима ти, владетелю на мокрите ми сънища, пренебрегваш аристократичния си вкус и усет към екзотичното и слушаш асансьорна и джиесем музика? Не мога да повярвам! Всъщност аз също слушам отбрани мелодии докато пиша постингите си към теб, гълъбе-хипопотам. Предпочитанията са ми към лежерни, дори приспивни мелодии, които да са в противовес на страстта и огъня, които тая към теб. Дори в момента пръстите ми пишат, а ушите ми се любюват на Шопен, Ноктюрно, опус 9 №2 в брилятно изпълнение на Филаделфийската филхармония, под диригенството на Кристоф Ешенбах.
В предходния си постинг ме питаш „Защо?”, пленителю на еротичните ми блянове. Защото ми писна от отегчени интелектуалци, които смятат за висша форма на умствен напредък факта, че слушат класическа музика и мразят чалгата, че четат екзотична литература, чиито автори са репресирани румънци и чиято оригиналност се крие единствено в трудно произносимите и почти нечленоразделни имена от сорта на Марморошбланк и Пътрашку; „интелектуалци”, гледащи само и единствено филми, в които посланията са толкова дълбоко-психологически, че вероятно и самият режисьор не ги е схванал, а ленти, в които се подава нечия гърда, остро критикуват и изобличават; „интелектуалци”, които пишат високопарни постинги, където липсва сериозна мисъл и оригиналност, но пък бездарието е завоалирано зад патетични фрази и множество чуждици. Да, прав си, има и профани, които се опитват да минат за интересни, като сеят цинизми. Сега реч иде за другите. Ако за интелекта, оригиналността и силата на внушение съдим само по нивото на благоприличие, петимност, високопарен език и изтънчен изказ, рискуваме да пренебрегнем вулгарния Буковски за сметка на ултра-благоприличния Аквински, лудия бохем Моцарт, за сметка на ревностния католик Оливие Месиен, девствения Леонардо, за сметка на похотливия изрод Лотрек.
Не бъди стерилен, любов моя, това няма да те направи по-интелигентен. Пусни си чалга, изгледай едно порно и току виж съзнанието ти се просветлило и си станал новата Вирджиния Улф. Както се казва във вица – 50 на 50, щото може да станеш, ма може и да не станеш.

Ето ти и по-кратък отговор: а защо не?

Ади ся стига толкуз, причинителю на полюции, щото съм на солариум. Утре пак.

С любов: мис монокини - Нинджата

I'll teach you how to...


Тема Форумна графомания, очевидно.нови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано08.09.04 21:54



Малко "уточнения"
Всякакви клавирни произведения на Фредерик Шопен слушайте в клавирните им (оригинални) изпълнения. Защото иначе е много профанско.
После, Филаделфийска филхармония Ви я препоръчвам единствено в античните й изпълнения под диригентството на Орманди или Стоковски. Днес Филаделфийска филхармония...не е кой знае какво.
От модерните филхармонични записи, ако пък искате да слушате "днешни" записи Ви препоръчвам Дрезденска, Лондонска, е Берлинска филхармония. Търсете Абадо и Ратъл. И други бих Ви препоръчал, но мисля, че така и така няма да ги слушате.
Просташки сравнения на Моцарт и Месиен, Леонардо и Тулуз Лотрек Вие разбира се, имате право да правите, но все пак тук е клуб Литература. Съобразявайте се, поне пред себе си.
Между другото, представата Ви за Моцарт само Милош Форман ли я е изградил?

Иначе свикнал съм на простаци, които "интелектуалстват" като използват имена на наистина високи Човеци, за да изградят просташките си тези и накрая да кажат: Що не си пуснеш чалга, да влезеш в час?

А онова ноктюрно, ако ми бяхте симпатична щях да Ви го запиша в някое наистина хубаво изъпълнение на Сергей Рахманинов, Артур Рубинщайн или пък на Игназ Фрайдман,а пък ако ми бяхте много симпатична, каквато определено не сте, щях да Ви запиша нещо на Иван Моравец.
Но, уви....

Айде сега чао.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 08.09.04 22:17.



Тема Re: Това е друго нещонови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано08.09.04 23:41



Браво.
За мен най-общо истина е тази:
Една система пребори друга и управляващите "комунисти", в частност в България, направиха промяната така, че да съсредоточат икономическата власт в ръцете си, след като явно няма да имат очевидната политическа власт. Благодарение на предоствените свободи, дълго подтисканите от тази същата престъпна комунистическа система пороци у българите избуяха на воля, без контрол. Паралелно с това се започна една реваншистка чистка на синьото управление (траяло, впрочем само 10 месеца с подкрепата на ДПС), без оглед на индивидуални качества и морални достойнства, а единствено по критерия "всички комунисти вън". Един познат, дългогодишен градител на огромно стопанско обединение, комунист, партиен функционер и по своему идеалист, бе изметен от синята метла за една нощ, защото в последните години бе директор. Този човек, преди да го изметат само защото е комунист, бе отказал от лукановите милиони, които си разпределяха партийците под масата, преди да изгубят политическата власт. Заради своя идеализъм и чувство за чест, справедливост и редност. Безспорен специалист, доказан ръководител и принципен човек. Единствената му вина бе, че е комунист. Никой не го попита взе ли от милионите, предлагани му от другарите или отказа. Сега е пенсионер и кара одрънкана жигула, защото не може да си позволи друго. Радва се, че, благодарение на малкия си занят понастоящем, има вероятност да събере 1500 лв, за да си купи нещо малко по-запазено, защото жигулата е на финалната права.
Давам ти този пример, защото той е пред очите ми. Убеден съм, че не е единичен случай. Убеден съм, че тогава СДС направи същите огромни грешки, които са направили комунистите , когато са взели властта. Тогава Буров им е казал: "Не махайте настоящите чиновници от властта. Те ще се страхуват от вас и няма да смеят да вършат престъпления и да не си гледат работата както трябва." Разбираш, възпроизвеждам по памет. Разбираш, не са го послушали. След 90-та другите направиха същата грешка. И отвориха отново врати за реваншизма. И се започнаха синьо - червените метли, които изметоха всичко свястно, и комунисти, и антикомунисти, и безразлични към идеологиите. Всички бяха пометени.
Системата възпитаваше определени ценности. Колкото и фалшиви да бяха те. Системата подтискаше към избуяване на определени пороци. Колкото и вкоренени да са били те. Тогава и гражданите нямаха страх да се противопоставят на насилието, защото усещаха, че държавата и системата й са близо до тях. Тогава в училищата учеха и не можеха да не ходят на училище. Тогава трябваше да бъдат грамотни, защото учителите нямаше да ги пуснат под натиск от заплахи за саморазправа или други подобни. Тогава почти нямаше частни уроци, но учениците знаеха повече, отколкото сега. Тогава в здравеопазването и образованието нямаше ТЪРГОВИЯ - най-големият опорочител и унищожител на тези две сфери от човешката дейност...
Всичко това беше така под натиска, да, задушаващия натиск на една тоталитарна система. Тази система бе цената, която обществото трябваше да плати. С цялата система от доносници, с притеснението, че заради един виц може да имаш големи неприятности, че заради "кулашко" минало може да ти бъде съсипан живота... Всъщност пороците на системата не е необходимо да ти посочвам, тези, които са те надъхали толкова, са ти казали от достатъчно предостатъчно.
Всичко това, което избуя сега, е резултат не толкова от ръководени от "комунистите" целенасочени действия, а от изчезването на системата - подтисник на всички тези пороци. Един от най-силните от които е вроденият стремеж на българина да крадне и да руши това, което не е негово. Помисли само, защо в една Чехия например нещата не станаха така. И там има комунисти. Но чехите са други, не с български манталитет и ценности. И без разрушителната страст, беснееща тук. И комунистите им някак са били други.
На някои места забеляза, че поставях в кавички комунисти. Предполагам се досещаш защо. За мен истинския комунист е онзи с жигулата, който и досега го боли за разрушеното, въпреки, че не е негово. И "комунист" е този, който ограби и доразруши всичко, което успя, въпреки, че не е негово. Впрочем сред грабителите има и такива, които са нямали нищо общо с БКП и тогавашните ръководни кадри - това е днешния подземен свят, разни утайки, които системата е изпуснала някак си да се утаят, за да могат да изскочат сега на повърхността, когато нея я няма.
Системата е давала едно, а е отнемала друго. Истинският въпрос за всеки един от нас е какво е готов да плати. Системата дава сигурност, ред, образованост... За целта отнема СВОБОДАТА в цялата й цветност. А свободата е висша ценност...
А можеше и да бъде по-иначе. Но не стана. Какво да се прави?
Призракът на комунизма вече никого не плаши. И тези, които са виновни за сегашното положение, вече нямат нищо общо с комунизма. Мнозина от тях никога не са имали. Пред нас има много по-страшни призраци, които трябва да гоним. Като например уеднаквяването на ЧОВЕКА чрез превръщането му в послушно консуматорче посредством способите на маркетинга и търговията. Този призрак е най-страшният, защото е най-трудно доловимият. Образът му се размива в приказките за свободната воля на индивида и гарантираните човешки права, особено правото на избор. Вярата в имането на това право ни прави слепи за призрака на маркетинга. Разбирам, че доста революционно би ти се сторило това, ти все още тичаш да плашиш призрака на комунизма. Но може би един ден... Дано не е късно.

Пак се улях. Мразя , когато се уливам с безкрайни словесни излияния. Ако си стигнал до тук, прощавай. Обещавам, че друг път ще си държа ръцете зад гърба. :)

Дерзай. И наистина ми се иска да схванеш - фанатизмът е най-големият проблем на всички времена. И най-големият враг на човечеството. Християнство, мюсулманство, комунизъм, фашизъм, антикомунизъм и антифашизъм, и "демокрация", и бушизация и... и... Не те, а фанатизмът във тях е причинил и причинява толкова много злини и нещастие по тази земя. И Какавида го каза - в кратце и много добре (да прощава, че без да я питам, намесих името й).
Това е.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Това е друго нещонови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано08.09.04 23:54



Отговарям ти с вързани ръце на гърба:

Преди да обвиняваш българите във "вродения стремеж на българина да краде и руши" (възмутен съм от такова едно твърдание) попрочети малко.
Например има един комунист, който е написал сигурно най-силната народопсихология в последно време: Иван Хаджийски...
Не знам как си позволи да напишеш за тия "вродени неща".
Засрами се, моля те.

Не си прав, затова, че обвиняваш антикомунистите в реваншизъм, щото изгонили сума ти чиновници. Грешката е, че някои от тях ги замениха с нови.
Иначе една от големите соц беди е и беше огромния чиновнически апарат, който, както знаеш спира много неща. Татко ми е архитект и знаеш ли как, с колко нерви и скъсени години живот, и време, се одобрява една десет етажна сграда?

А знаеш ли например, че думите, изпълнени с ненавист "абе...българска работа"...са въведени с директива на москва, за да мачка националното самочувствие?

И още:единственият фанатично нещо, което трябва да се следва е антифанатизма. Но това не значи, че няма да отстоявам антикомунистечески позиции докрай.


-----------------------------
Ръкописите не горят...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Бereмoт на 08.09.04 23:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от Бereмoт на 09.09.04 00:12.



Тема Re: иии, нидей тъй уенови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано08.09.04 23:57



Може да са дружелюбни (без кавички!) и недоказани, ама не са обвинения.
Ам тъй де.
И освен това ти вервам. И сериозно го казвам. И така или иначе ценя способността ти да се поставяш над нещата, което пак само предположение би могло да бъде, като помислиш.
А в секс скандали ще бъдеш въвличан, и още как. Нема начин, нали главатар ще се главиш, па макар и само на некакъв си клуб. А като гледам, свикваш вече. Приятно съм изненадан на мекотата, с която подхождаш към недоказани (недоказуеми) съмнения и гнусни и долни подмятания. От моя страна, имам предвид, моля никой да не се опитва да ме обвини в опит за прехвърляне на собствената ми отговорност и връз други. Освен това, засега се отмятам най-отговорно от тях. :Р
Аре, кога ще можем да те плюем в качеството ти на главатар?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Консуматорското...нови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 00:19



Безкрайно много си прав в последния си абзац за консуматорското общество - формулировката ти е точна.
И мисля, че този проблем е широко развиващ се и тук и на Запад.
В същото време време, що така си мисля, че света в цивилизованата му част отива накъм изчезване на изпълнителските професии....компютрите ще вършат останалата работа и хората щат не щат ще се ориентират само към създаване...
което дано да провокира малко по различно мислене, деба.
-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 09.09.04 00:22.



Тема очевидно данови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано09.09.04 00:38



Но ми се струва, че ти харесва, културтрегере мой. Иначе как да си обясня този интерес към скромната ми особа, при това след като се зарече да не напишеш и ред под мой постинг? Истина е обаче, че не предаваме на една честота... Толкова много пояснения не са присъщи на общуването между красив и интелигентен мъж като теб и нежна и любяща жена като мен. И все пак има точка, по която сме единодушни - определено Орманди е по-добрият диригент. Даже в първоначалния вариант на предходното си изложение ти предложих да изложа доводите си за това си твърдение в клуб Класическа музика, но после ми се стори абсурдно да те влача в други клубове и да занимавам окото ти с неща, които са ти известни, имайки предвид, че ти не ме понасяш в собствения си постинг, камо ли в друг клуб. Не ми се иска, жераве, да те натоварвам излишно и на 30 години да преживееш масивен инфаркт на миокарда, причинен от излишни ядове, или в най-добрия случай - лек тендовагинит, резултат от усиленото ти писане.
Мина ми през русата главица и идеята да подчертая, че това не са сравнения между творци! Идеята е друга и ако не си я схванал, значи не е и трябвало. Все пак се надявам, че си прозрял замисъла (който никак не е сложен), но се опитваш да задържиш вниманието ми с разни провокации.
И накрая, причинителю на полюции, трябва да те уведомя, че имам честта да познавам жена, която е мениджър на симфоничен оркестър, която живее с класическата музика и която е отрасла в среда на художници, музиканти, актьори. Имам удоволствието да познавам солистки в хорове и оркестри, както и един от известните български диригенти, така че, коте, заеби ти тез евтини трикове с иначе стойностни филми.
А сега е редно да се разделим, защото и ти и аз имаме фенове, на които трябва да обърнем внимание.

Все още те обичам и ше ти осигуря билет за новото Мис Мокра Фланелка Ъв Ди Иър Шоу: Русата Нинджа.

П.П. А, да! Някак вулгарно звучи съветът ти да не се отклонявам от литературата при положение, че този ти постинг няма нищо общо с топика на клуба. Все пак даващите съвети трябва да дават и пример, Бегемот-философе.

I'll teach you how to...


Тема Re: иии, нидей тъй уенови [re: Chestor]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано09.09.04 00:41



Просто е - не се взимам на сериозно и готово А що се отнася до клуба - утре ще пратя бележка на фукла, за да й припомня за хилядите, жадуващи откриването на това чудо на дира Ти си сред ВИП, които ще са поканени на рязането на лентата. (ако изобщо се стигне до това, де)

I'll teach you how to...


Тема Орманди не е най-добрият диригент!нови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 01:00



Грешка, Орманди НЕ Е най-добрият диригент. Може да е най-добрият на филаделфийска филхармония, но изобщо - в никакъв случай.
Най Добрият се казва Фуртвенглер. Точка.

Другите Ви простотии и тъпотии просто няма да коментирам, защото сега ми се спи, пък и днес толкова книги и дискове си накупих (Шпилман свири Рахманинов докато си чета "философия на трагедията" на Лев Шестов и още Иво Андрич), колкото да нямам време да отговоря на безкрайно съдържателните Ваши постинги поне няколко дни.
-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 09.09.04 01:16.



Тема Re: Орманди не е най-добрият диригент!нови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (Мис България)
Публикувано09.09.04 01:09



Може да е най-добрият на филаделфийска филхармония За това ставаше въпрос, Глупачето ми. Чети контекста! Или трудно четеш? Защото виждам, че трудно пишеш. Тире.

I'll teach you how to...


Тема Цитат от предишния ми постингнови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 01:18



Другите Ви простотии и тъпотии просто няма да коментирам, защото сега ми се спи, пък и днес толкова книги и дискове си накупих (Шпилман свири Рахманинов докато си чета "философия на трагедията" на Лев Шестов и още Иво Андрич), колкото да нямам време да отговоря на безкрайно съдържателните Ваши постинги поне няколко дни.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 09.09.04 01:20.



Тема Re: Цитат от предишния ми постингнови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (Мис България)
Публикувано09.09.04 01:35



Е, виждали сме тъпи постинги, но те уверявам, че твоите са образец. Не се подценявай. Апропо - цитирането на автори и произведения има ли за цел да ни накара да хълцаме от възторг по нечуваната ти интелигентност и начетеност, или само информативно подмяташ имената, за да ни накараш и ние да прочетем и чуем нещо стойностно? Отговори ми, за да знам как да реагирам. Ако трябва, ще припадна от възторг.

П.П. Би ли гласувал за създаването на жълт клуб

.

I'll teach you how to...

Тема Честитонови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 01:41



Честито? Стотния постинг е Ваш.
Дали има смисъл от него, е друг въпрос, за друг разговор, не в болнично заведение.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Честитонови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (Мис България)
Публикувано09.09.04 01:45



Гот е, нали? Предполагам, че си радостен и се чувстваш значим, след като темата ти е така посещавана. Някой биха те обвинили в комплекси, но не и аз. А ти продължавай да ми отговаряш - така може да стигнеш и до 1000 постинга. Аз вече имам такава тема

I'll teach you how to...


Тема Re: Честитонови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (Мис България)
Публикувано09.09.04 01:59



Ся лягам, щото кожата ми трябва да си почива поне 8 часа. Утре пак. Умен си, но бъди по-свеж. Иначе губя интерес.

I'll teach you how to...


Тема Имаме трима световни поета!нови [re: Бereмoт]  
Автор Fire_Fury (Огнен)
Публикувано09.09.04 02:03



Това са Яворов, Ботев и Смирненски! Бих казал, че са сред най-добрите 10 поета в Света, но за съжаление другите народи не четат на Български език.

А самият Смирненски няма нищо общо с идиотите-комунисти, които разтуриха Българията. Ако той беше доживял до след 1944 г. те щяха да го разстрелят за свободолюбието му.



Тема !?!нови [re: Fire_Fury]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 02:10



А имаше един екскурзовод при Боянската църква, който обясняваше, че Боянският майстор е много по-добър от Джото.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 09.09.04 02:12.



Тема Тва май е бил вуйчо минови [re: Бereмoт]  
Автор Fire_Fury (Огнен)
Публикувано09.09.04 02:23



Пич, чел съм много поети в оригинал. Говоря за руски, немски и английски. Френски и испански не знам, за съжаление. Пушкин без съмнение е най-добрият за мен.

Ако, обаче, модата в Света бе не да се четат руски автори, а български, ще ти кажа, че тези Тримата Наши биха били в челната десятка. Както и, че романът "Тютюн" на Димитър Димов е десет пъти по-интересен и по-добър от сълзливата "Ана Каренина" на Толстой. Обаче, модата си е мода.... и в Щатите и Европа са луди по руските автори, а не по нашите. Въпрос на снобизъм - аристократи, дворци, царе, Россия - най-богата на времето страна...

Моят майчин език е немски, но ще ти кажа като българин, че Българският език е ужасно по-богат от немския. Както написа един мой приятел, в кой език ще намериш нюансите на мишка

мишок, мишле, мишоче, мишенце, мишцица, мишонче, мишоков, мишко, мишцице, мише ....

Веднъж спорих с едно българче-немче, Берлинчо от "Гювеча", и той го призна най-накрая.



Тема Може пък и Вие да сте бил?нови [re: Fire_Fury]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 09:44



Не мисля като Вас.
Лично за мен в изкуството няма място за грубиянски сравнения между творци и творби.
Грандоманщина е това Вашето.
Сравнението на най-дълбокия женски портрет със Тютюн, например е лишено от всякакво Чувство (литературно).
Ирина е, по думите на писателя-дисидент Георги Марков, "твърде вносен образ", "Образът на Ирина веднага напомня за цяла литературна рота от Ирини, отдавна изчерпал всички Ирино-варианти от полето на световната литература".
Аз и не харесвам самият портрет на Ирина, но да речем това си е мое мнение.

Ако искате, защо не направим същия обир и в музиката?
Панчо Владигеров е къде по-добър от Пьотр Илич. Също и от Сергей Рахманинов.
Перядвижниките са нищо, кал по платната сравнени с нашите момчета.
И така нататък.

Българският език е много богат, но това е тема за филоложки разговор, в който повечето тук, пък и самият Вие ще писнете, ако започне да се води.
Блазе Ви, че сте чели толкова поети в оригинал, но оставам със съмнение - освен с познавателна цел, имало ли е друг смисъл да ги четете?

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 09.09.04 09:56.



Тема Re: Холокостътнови [re: Бereмoт]  
АвторKopoвиeв (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 19:13



Сравнението ти е малко неудачно.
А евреите, въпреки че говорят за Холокоста,
не повтарят как това основтата пречка за да вървят напред.
От пустиня, направиха държава, нали?
А ние нашата ще я превърнем в пустиня.
Познавам неколцина - никой никога не е споменавал Холокоста.
Има го в литературата и киното.
Както ти казах - недей забравя, ама недей да живееш в миналото си.



Тема Re: Холокостътнови [re: Kopoвиeв]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 21:09



Удачно е.
Нашата държава я направиха пустиня комунягите, а не ние.
Тук всеки опит за работа в плевясалата градина България е посрещан със съпротива от заобикалящите ни комуняшки неудачници-нещастници-отрепки-безродници.

Няма нужда да ме учиш какво да правя.
Тъпо и нагло е.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Това е друго нещонови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано09.09.04 22:29



Не мога да се засрамя. Съжалявам, единственото, което мога да сторя е да се огорча. Не че съм спирал да се огорчавам през последните години от истината. Факт е, че нито БКП (БСП), нито СДС разрушиха, разграбиха и източиха предприятия, хазна и всичко, което можеше да се разграби и източи. Направиха го хората - бесепари разни, седесари и други подобни морални утайки, българи от главата до петите. С по-голямо или по-малко участие. Пред мълчаливото и безучастно наблюдение на тия, които не правеха това. Но, поради мълчанието и толерантността си, също съучастници. Тези, същите, избират един Софиянски за кмет, мнозина с мотива "знаем, че е крал, ама поне се е накрал и повече няма да краде". !!!
Какво ще кажеш за това? Работата ми е такава, че ежедневно имам пряк контакт, превърнал се с времето в близък и неформален, със стотици хора. Повярвай ми, всички, които отиваха да гласуват за него, казваха нещо в този смисъл. Само няколко души твърдяха, че отиват, "за да не се върнел комунизма". !!!
Такъв народ какъв е? Какво е обществото, чиито видни и обичани от него спортисти възхваляват Батето? Какво е обществото, което си остава фен на отбори, зад които явно стоят престъпни елементи, и тези елементи биват хвалени и рекламирани от същите тези отбори, които феновете им толкова много обичат? какво е обществото, чиито видни представители на културния, музикалния и прочие представителен свят се радват и кланят на цар, костовци, станишевци и други подобни? ...
Бе няма да се оливам, важното е, че най-сетне започна един нормален разговор.
Попитай татко си само, какво мисли за сегашното издаване на разрешителни за строеж, реконструкции, издаване на акт 16 и друди подобни. Попитай го приема ли невероятната дълбочина и повсевместност на бутане под масата и едновременно погазване на всякакви правила и норми за безопасност, сигурност и целесъобразност. И двамата с тебе знаем отговора. Но попитай го, все пак.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Холокостътнови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано09.09.04 22:51



Бегемоте, нека ти напиша малко факти тук. Те не са тайна за никого, и сам можеш да провериш достоверността им. Самият аз ги научих от един яростен антикомунист... който обаче е достатъчно умен да не отрича истината.

През 1989 - последната година на социалистическия режим, износът е 83 пъти по-голям от 1939 г., 96% от него е промишлена продукция. По износ на глава от населението през 1989 г. България се нарежда на 14-то място в Европа. През 1988 е на 13-то място в Европа (с 1934 долара на глава от населението) и на 18-то в света (!!) пред страни като Испания (1033 долара), Португалия (1023 долара), Гърция (530 долара - ние сме 4 пъти повече!!), Турция (211 долара). През 1988 г. България има общ обем на износа 17.4 милиарда долара - 3.3 пъти повече от Гърция (5.3 милиарда долара) и 1.5 пъти по-голям от Турция (11.6 милиарда долара). Всъщност т.нар. "преход" заварва през 1990 г. България, търгуваща със 116 страни в света и с износ в 109 от тях. Вярно е, че съществуваше системата на СИВ на соцлагера, но интересен е фактът, че 32.7% от износа на България през 1981 г. е извън тази система. За ФРГ е изнесена продукция за 219 милиона долара (машини, кабели и проводници, лагери, ламарина, химически влакна, телефонни релета, пишещи машини, платове, памучна конфекция, обувки, калцирана сода, зеленчуци, плодове, вина, тютюни). За Швейцария износът е за 168 милиона долара - стомана, платове, ламарина, вина, розово масло, билки. САЩ са внесли от България продукция за 100 милиона долара - азотни торове, сирене, кашкавал, розово масло, пишещи машини, билки. Продукцията за Япония е за 38 милиона долара.

Ти на това ли казваш "пустиня", братче? Знаеш ли, че когато бях малък и се случеше да пътувам с родителите си извън Пловдив (а се случваше често, обиколихме цяла България надлъж и шир), веднага след табелата на града ни започваха градините - овощни и зеленчукови. Нямаше педя незасята и необработвана. Да ти казвам ли как е сега? Ето тук и е мястото на думата "пустиня"!
И още нещо. Едва ли знаеш, че бордовият компютър на орбиталната станция "Мир" е "Произведено в България". Може би си чувал, че станцията надхвърли с доста годинки срока за експлоатация, заложен в проектите. Не без българска заслуга, оказва се. Едва ли знаеш, че първият в света джобен калкулатор носи марката... "Елка". Създаден пак тогава, в "тъмните години". Едва ли знаеш, че България беше сред първите десет държави в света, изпратили свой човек в космоса. Едва ли си спомняш, че през 1988 по медали бяхме сред първите десет държави на олимпиадата в Сеул. Всъщност мисля, че бяхме в челната петица, но не съм сигурен. Едва ли можеш да направиш сравнение между тогавашното образование и сегашното. А аз мога - през 1989 завърших осми клас. Успях да хвана последния влак, така да се каже. След нас настъпи разрухата.

Няма лошо човек да е привърженик на една или друга идеология, но нека не си затваряме очите пред фактите! Ако сравняваме България преди и България след 10.11, то очевидно е, че пустинята е сега, а не тогава. Не само материално, а и духовно. При всичките ограничения, наложени от онази власт, човек можеше да намери много на брой стойностни заглавия и в книжарницата, и в киното. Аз и досега много по-често купувам книги, издавани през онова време, отколкото нови. По ред причини.

Преди години случайно се запознах с един човек, отявлен антикомунист, който е бил доста близък с писателя Георги Марков. Да ти кажа, сподели с мен факти, които ти едва ли би се зарадвал да чуеш. За мен Георги Марков е безродник. Червей. Какъвто е и нашумелият напоследък Вук Драшкович.
Преди повече години пък имах възможността да общувам, макар и бегло, с един голям, велик българин. Сергей Антонов. Знаеш ли кой е Сергей Антонов и какво му причиниха "цивилизованите демократи" в опита си да очернят името на България?
И други хора познавам и съм познавал, много интересни.

Няма да пиша за тъмните страни на онова време, защото ти бездруго си достатъчно натровен от нечии приказки. Но е факт, че тъмното днес е много повече, отколкото беше тогава. И че пропаганда и лъжи е имало не само тук, а и в "цивилизованите" Западна Европа и Америка. Достатъчно е да спомена Маккартизма и Виетнамската война.

Ако те интересува приърженик на коя идеология съм аз, отговарям с готовност - на България!





Тема Re: Данонови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано09.09.04 23:58



Това звучи оптимистично. Но силата на системата е непреодолима. Нищо чудно един ден да се окажем сладко и доволно спящи кротък сън в Матрицата. Хрисими източници на енергия. Или парички, все тая...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Beremote mili, chugunenнови [re: Бereмoт]  
АвторBulgakov (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 03:35



Izvini me darling, che ne izchetoh prekrasnata ti tema dokrai, ama naistina Chavdar poznavam prilichno (koi li ne znae Baltavar voivoda), za da imam sili za tyrpej otnosno vsichkite laina deto si nasral. Dori i sys zapushen nos. Dushice pogubena, predi oshte da si trygnala naniakyde, priznai sega tuk pred vsichki tri neshta, molia:

1. Nai-dobria chovek, kogoto poznavash i te otgleda i vyzpita v pravoto si na bashta, komunist li beshe, otkoga, kolko i dokoga? Ne pitam, kakto vijdash zashto te e masturbiral pri deistvitelni shtatski syvetnici kato baba ti i diado ti - aktivni borci p/v kapitalizyma.
2. Predi da pusnesh maloumnia si tekst, koito (syglasen sym) e poveche ot dostoen za toku shto priet student, priznavai byrzichko - s Dachkov li spa otnovo na Q-to ili pak si byrsa sopolite po smelata gryd i spermata po golia i gord korem s umopomrachitelnia sedmachno pruknal se nedoimyk, narechen "Sedem".
3. S kvo majesh akneto? Shtoto na Ivo Berov ne mu minavat tia.

Otgovori chestno bezcenii. Neshto na koeto edva li si sposoben. Po prichina na tova, che moeto momche si nepopravimo i syvyrsheno lud.
Jalko za godinite ti. Jalko ne, ami koshtunstvo e zloupotrebata ti s men, AVTORA, glupache sladko negramotno. Pone imeto na kucheto mi da ne beshe bukveno poriazal. A to glavata ti, ochevidno lipsva. Ne pod tramvainata relsa, po proizhod siakash...
Sorry, boy. Niama da ima za tebe nito proshka, nito vechen priut. Prosto si se rodil ne ostarial, a neskromno, dori i naglo myrtyv. I shavash i smyrdish s vsichikite si pubertetni pypki. Za syjalenie ekstrovertno. Ako ima koi da ti obryshta vnimanie. Vse oshte.

Molia, Moderatoryt da ne trie gornoto. Ne e obida lichna.
Prosto fakt.



Тема Родопитенови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано10.09.04 10:13



НАЧКО,

веднага в главата ми се родиха десетина отговора, но....
рейса за гоце делчев тръгва в 11:50, а аз имам да оставям в полския център един диск на Владислав Шпилман, да пазарувам в Билла, а и забележи - не съм си наредил багажа.

Тъй че, имаш ли нещо на против да продължим разговора след 15 дни?
Желая ти всичко най-хубаво през тях, че и след това :)

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: иии, нидей тъй уенови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано10.09.04 21:47



Аз помислих, че ще съм ВИП при рязането на глави. Като наблюдател де, защитник на правата на човека за хуманно отрязване на главата му. :)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Молбата се отхвърлянови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано10.09.04 21:58



Хехе, дърта лисица си ти, нинджовска. :)
Дърта не на години де, предполагам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Е, наистина, след цялата тази работанови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано10.09.04 22:20



се обърках тотално ти мистър ли си или мис България. А вече мислех да те приканвам да не го държиш Бегемота в заблуждение. Ама на, са вече никога няма да разбера кой е бил в заблуждение - аз или той.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Винаги ми се е струвало малко нелепонови [re: Fire_Fury]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано10.09.04 22:24



да се обявяват най-добри в поезията, защото факт е, че поезия не се превежда. Знам, знам, имам предвид, че всеки превод на поезия е съ-създаване на поезия, при което оригиналността се изгубва.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Холокостътнови [re: Бereмoт]  
АвторKopoвиeв (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 17:28



Да те уча?!?!?
И през ум не ми е минало. Странно приемаш нещата.
Просто изказах мнение, което в случая е различно от твоето.
Колкото до това как ти посрещат опита да правиш нещо -
аз гледам да направя каквото ми е по силите и да си свърша работата като хората. А как някой с чиновнически манталитет ме посреща не ме интересува.



Тема Re: Може пък и Вие да сте бил?нови [re: Бereмoт]  
АвторMaлkaтa Mю (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 17:38



Ирина е, по думите на писателя-дисидент Георги Марков, "твърде вносен образ", "Образът на Ирина веднага напомня за цяла литературна рота от Ирини, отдавна изчерпал всички Ирино-варианти от полето на световната литература".

Димов е един от малкото ни автори на световно ниво. Какво значи това "орбазът е вносен"? Влияния има навсякъде, във всяка литература.

Друг наш световен автор е Гео Милев. Или и той ти е "вносен"? Или пък имаш претенции на идеологическо ниво?
Вярно е казано - имаме световни автори, ама не се рекламираме достатъчно. А Ана Каренина е като от сапунка, ще прощаваш.

ПС. Може да си поговорим и за дисидентството на Георги Марков, ама не тук му е мястото.



Тема Re: Мило ми стананови [re: Maлkaтa Mю]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано11.09.04 23:12



да видя тук едно сърце юнашко от Муминтрол.
Както много често, си права, малка Мю. Е, за Гео малко не съм съгласен. Поради това, че ми е позната само "Септември". Не съм чел неговата лирика, но "Септември" не е много моята поема.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мило ми стананови [re: Chestor]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано11.09.04 23:31



Ти ли спомена по-горе, че превеждането на поезия си е пренаписване на съответната творба? Е... Гео е един от най-добрите преводачи на шекспировото творчество





Тема Re: Може пък и Вие да сте бил?нови [re: Maлkaтa Mю]  
Автор)) (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 16:12



Шъ мъ прощаваш и мене, ма кога е писана "Ана Каренина, помниш ли? А когат е писан "Тютюн", у Европа Пруст, Томас Ман, Джойс отдавна вече са в класиката. И аз си харесвам Димов, ма да го сравняваме с Толстой е просто абсурдно - близо век разлика, нали се сещаш? Образът е вносен и защо това трябва да е минус? Може и "Червено и черно" да е сапунка по тая логика (и "Антигона" и "Едип цар"). А можете и да престанете да се плъзгате на равнище фабула и да видите и други неща.
А Гео Милев просото е част от онова, което се случва тогава в европейската литература (сега, кат ме накара и да мисля, май там му е разликата с Димов). А и когато поставяме Димов в нашата си традиция, остава изолиран, не защото текстовете ги няма, а защото просто не влизат в нещото, което сме си обособили като класическа българска литература - преди сума ти години някой е казал, че този и този трябва да е там и той си седи там и досега. Ако вмест Вазов, Елин Пелин и Йовков, го поставим в друг контекст, ще ни е по-различен. И това не е въпрос на реклама, а на смяна на читателска култура.



Тема Re: Мило ми стананови [re: Haчko]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано12.09.04 23:51



Аз.
Не беше ли В. Петров?
А не е ли пренаписване преводът на поезия? То и на проза е в известана степен пренаписване, ама за поезия да не говорим.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мило ми стананови [re: Chestor]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано13.09.04 08:12



Валери Петров е другият голям преводач на Шекспир

А не е ли пренаписване преводът на поезия?/i]
Именно - е. Та... за Гео...





Тема Re: Мило ми стананови [re: Chestor]  
АвторMaлkaтa Mю (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 19:24



Благодаря!
Ами Септември по принцип си е модерна европейска поезия за онези години - като структура става въпрос. Човекът си е немски възпитаник и си му личи.
А и целия цикъл поеми. Прозата също.
Страшно се дразня, защото в училище ни учех как Славейков
е едва ли не първенецът на модерната литература в България,
пък Гео Милев го пренебрегват.



Тема От музика не разбирам, НОнови [re: Бereмoт]  
Автор Fire_Fury (Огнен)
Публикувано14.09.04 04:11



книги чета и вече съм на 42 години и доста от тях съм прочел. На четири езика, както ти казах.

Самият "Тютюн" го бях изчел на 18 години за два дена - на един дъх. След това съм го чел около 4-5 пъти. Последно, четох едната четвърт от него, която е качена в Словото преди месец. Голям роман!!!

"Ана Каренина" съм я чел също на 18 години, а преди 7-8 си купих луксозно руско издание, от което с голям ЗОР прочетох само първия том. (Докато "Война и Мир" съм я чел на един дъх за три-четири дена!)

Разбира се, че моята оценка е СУБЕКТИВНА. Но преди 10 години прочетох "Дом за мистър Бисвас" на Найпол и разправях на всичките си приятели, че Найпол е велик. През 2002 той взе Нобеловата награда. А аз съм чел само тази негова книга, но поне пет пъти. Велика книга! Грабва те.

Та ако вече си забелязал, обичам историите за Малкия Голям Човек! Защото този обикновен човек прави повечето неща в Света, а не разни графини и контета.

Хайде със здраве!

П.П. Смирненски е голям Поет!!!



Тема Re: Славейков и Гео Милевнови [re: Maлkaтa Mю]  
Автор вepблюд (камилче)
Публикувано14.09.04 08:19



И Пенчо Славейков, и Гео Милев са културни идеолози, освен творци.
И двамата са радетели за модернизиране на българската литература, всеки във своето време.
Единият не е по-"модерен" от другия и обратно, просто защото са живяли по различно време.

Имаш известно основание, че Гео Милев е като че ли малко пренебрегван. Поезията му си остава недооценена. Аз лично не я харесвам особено, но това е субективно мнение.



Тема Re: НОнови [re: Fire_Fury]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано21.09.04 00:20



чисто субективно погледното, субективният Ви поглед си е избрал лоша зрителна точка.
Дайте малко по-така "кубистично".

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: НОнови [re: Бereмoт]  
АвторMaлkaтa Mю (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 11:24



Толкова ли ти е трудно да приемеш,
че и чуждото мнение може да е вярно?



Тема Re: НОнови [re: Maлkaтa Mю]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано21.09.04 19:57



Ами да, особено пък ако е невярно.
Но всъщност въвеждаш спора в "невярна" посока.
Няма вярно и невярно мнение.
Но понякога някои мнения са в един такъв особен конфликт с истинността, и тогава нещата стават малко по-особени.

а ти 4 клас ли беше?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: НОнови [re: Бereмoт]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано21.09.04 23:46



не, тя е четири класи над тебе.
нема се обиждаш, нали? имаш чувство за хумор.
ама за класите съм сигурен.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: НОнови [re: Бereмoт]  
АвторMaлkaтa Mю (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 10:48



Да, 4-ти клас бях (и всеки е бил по някое време, щото тъй или иначе осонвното образование е задължително). Но от интелектуален снобизъм страдах между 16 и 18.
Хубаво де - не харесваш Димов и Смирненски,
кажи тогава какво харесваш и какво според теб е достатъчно
"кубистично", че да си струва усилията да се прочете.



Тема нещо от меннови [re: Бereмoт]  
АвторXpиcтo Cмиpнeнckи (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 14:59



Пърдиада

Пръднята е физиология
и рядък кавалерски жест.
Във нея няма демагогия,
а доблест, рицарство и чест.

По принцип тя е облекчение
в хранителния ни режим,
затуй без свян и притеснение
пърдете да се напърдим.

Пърденето е ценно качество
и имай винаги предвид,
че тя е здраво доказателство,
че нямаш ти апандисит.

Пръднята, братя, дар божествен е,
че само здравий гъз пърди,
а щом е гръмка и тържествена,
тя никак, никак не смърди!

Пръдни и ти веднъж в живота си,
госпожо, без да се срамиш!
Аз знам, че всяка нощ в леглото си
ти без стеснение пърдиш!

Пръдни със мен, приятел, здравата,
пръдни със мен във ритъм жив,
и виж - създали сме в държавата
нов самодеен колектив...!



Тема Re: Холокостътнови [re: Бereмoт]  
Авторasdfg (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 20:35



Ами, време е да им предложим;
да им се невидят и евреите.



Тема Re: Холокостътнови [re: Kopoвиeв]  
Авторasdfg (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 20:37



Територията на Израел е била - и все още е - наполовина пустинна земя.



Тема Re: сакън, джанъм, тук ше пишем!нови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Авторasdfg (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 21:36



чак-рака, чак-рака-ча!




Тема Re: Холокостътнови [re: asdfg]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано26.10.04 00:18



Остави ги да се избиват по пустините.

Дай насам Обетованата земя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.