Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема ?!?!?нови [re: acдфr]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано04.09.04 13:34



оставам в пълно недоумение.
по моему глупости говорите от край до край.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: От цялата тая работанови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано04.09.04 13:40



:)
:p

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: От цялата тая работанови [re: Haчko]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано04.09.04 23:20



За съжаление Бегемотчо е загубил пътя към истината. Пешкин момче, вижда се, но някой много яко му е промил мозъка така, че да е сляп за истината. Която е цветна. И не само цветна, а и с множество нюанси. Но може би това е порокът на съзряването - смели и агресивни крайности, които постепенно да избистрят пред очите пътя към истината. Знам ли.
Не разбирам мнението ти за Дебелогъзия нинджа. За мене е доста бляскав ум. Комбинативен и остроумен. Виж, за безпринципието му, може би си прав. Всъщност, той ли поства ония простотии като нерегисриран Начко. Почти съм сигурен и това не му прави чест. Всъщност, мисля, че дори не съзнава нередността в случая. Той е ташаклия човек и за него подобни ташаци са нещо напълно нормално и нищо особено. Така ми се струва от наблюденията, които имам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Ей комуняганови [re: Chestor]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано04.09.04 23:31



ти си разноглед за истината, разбрахме го.

Айде сега бягай да си играеш някъде другаде - току виж със благи приказки за пътя си спечелил някой за комуняшката ти правда.
Пробвай в Дом за деца с ментални проблеми "Митко Палаузов" например.

А впрочем подготви ли се за Девети?
Всичко ли?
Знамената изпра ли ги от паяжините?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: От цялата тая работанови [re: Chestor]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано05.09.04 00:32



На 19 и аз бях див петел като него (Бегемот), затова сега ми е толкова симпатичен А като се има предвид сега колко съм "кротък", представи си какъв съм бил тогава Ти добре го каза, а аз по себе си съдя - смели и агресивни крайности, които постепенно да избистрят пред очите пътя към истината.
За мен не е бляскав ум онзи, който ползва само готови схеми и заучени фрази. Най-обикновен имитатор, който никога няма да достигне до нивото на големите. В която и да е област. Бита карта
Бе дай да не си говорим за квартални клюкарки, не ми е интересна темата.





Тема Re: Ей комуняганови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано05.09.04 00:36



Ще поразсъждавам на глас:

Комунистите са атеисти.
Ако ти не си комунист, не си атеист.
Ако не си атеист, значи си вярващ.
Ако си вярващ, си чел Библията.
Ако си чел Библията, няма да говориш така.





Тема почтенни НАЧКО,нови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано05.09.04 00:57



Прав си.

Но какво да правя, в мен има едно "на комунягите трябва да им се затваря лъжливата уста, защото иначе беди" и все не мога да се убедя, че е грешно....

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 05.09.04 01:02.



Тема Re: От цялата тая работанови [re: Chestor]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (секссимвол)
Публикувано05.09.04 00:58



Предишната тема за Смирненски почти не съм я коментирал. Тази дори не съм отварял (поне досега, при това линка ми беше изпратен от приятел). Не съм Бегемот, не съм и анонимния Начко. В дира пиша САМО с регистрирани никове. Или по-точно казано (с изключение на 2-3 теми) пиша само с тази си регистрация - nasaka10. С тази си регистрация и с този ник влизам и в чата на дира. Дори и моето "коварство" си има граници.

Кирилица ис нот дет!


Тема Re: почтенни НАЧКО, [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано05.09.04 01:14



Добре де, кажи ми какви беди може да донесе изказването на някого тук, в тази тема?

И още нещо: лично аз някакси не мога да съдя хора, за които е ясно като бял ден, че вярват до послената си капка кръв в дадена идея. А Смирненски и (не мога да го пропусна!!) Вапцаров очевидно са такива хора! Умрели са (единият - осъден и убит), преди "техните" да дойдат на власт, не са ползвали никакви привилегии, не са пратили никого в лагер, не са доносничели... Не са правели атентати приживе, не са нападали мандри, не са направили лошо никому! Поети! Хора на изкуството! Думите са били тяхното оръжие и тяхната броня!
Е... можеш ли да съдиш такъв човек и да му желаеш лошото?

А художествената стойност на творбите им е отделен въпрос. Ти може би не знаеш, че Смирненски е бил много добър публицист А Вапцаров... да не съм те чул да казваш лоша дума за тоя ЧОВЕК!!!

Смирение ти трябва, човече! Както и на мен. И на другите.





Тема Re: почтенни НАЧКО, [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано05.09.04 01:20



Те тия синове на нашия народ, според мен не са знаели какво ще донесе комунизма.
Не са мислили атентати, лагери, убиства, доносничене, потъпкване и т.н.
Нали?

А това, че не малко хора четат тук за мен е достатъчно важно.

За Вапцаров е по-вероятно да ме чуеш много хубави думи да казвам, но все още съм много млад, за да ги кажа достатъчно добре.

-----------------------------
Ръкописите не горят...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Бereмoт на 05.09.04 01:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от Бereмoт на 05.09.04 01:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.