Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Комунягите са винаги наглинови [re: :))]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 21:26



Господине, донякъде сте прав, но искам тук да Ви споделя още един проблем, който съм забелязал.

Проблемът "съседи-вредители" - от тези, които просто се стремят да правят гадно, когато по никакъв начин не са нарушени правата им.
Гадни копеленца, между другото почти винаги комуняги.
Последния извод може да Ви прозвучи странно, но Ви го казвам като човек който всекидневно наблюдава работата на един архитект.
Няма да забравя случая, когато вкъщи звъняха да заплашват този архитект, че ще отидат в съюза на архитектите, да им кажели били да го "изключат", защото не можело така да се прави и т.н. и когато аз бях стресиран, защото си помислих, че наистина нещо е станало и дори се уплаших.
Впоследствие се оказа, че въпросните хора, които си позволиха такъв един телефонен тероризъм, са бивши партизани, ограбили имоти на някакви хорица преди, и сега когато някакъв човек си е реституирал имот, и иска да си направи къща, и то напълно законно, те са недоволни, защото им се нарушавала гледката, която се получава от прозорците на ограбеното.
И затова са готови да въртят телефони, да се държат просташки, да заплашват Архитект, на който между другото такава му е практиката, че все в конкурси участва и все ги печели, без протекции, и изобщо да се държат като свине.

Тук някой ще каже, че това не е за този форум, но няма да е напълно прав.
Защото Литературата гледа в живота, а аз тук скромно разказах една случка, която е също и щрих към портрета на Комунягата.
Ще каже пак някой, че това нямало значение, защото всички сме били първо хора и после се делим на партии, но това ако обича да ми го разправя, след като гореописаните нагли комуняги си изберат ГАДНИ КОМУНЯГИ на власт, та след като им приключи мандата, ТОГАВА да ми ги обясняма тия.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 21:30.



Тема Re: Комунягите са винаги наглинови [re: Бereмoт]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 21:40



Когато престанеш да делиш хората на "комуняги" и "некомуняги", ще станеш още по-голям пич





Тема Бегемот ама хич не е съгласен с НАЧКОнови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 21:56



НАЧКО,

Честно да ти кажа, стана ми много симпатичен.
Ще ми е много приятно, ако един ден заедно се борим и на трудовия фронт с работата ни...
Но тук не съм съгласен с теб и ето сега малко разсъждения на един деветнайсе годишен пикльо, който наистин от деЦката градина ги мрази комунягите.

Всъщност несъгласието ми с теб е породено от изречението

"Защото в последните 15 години антикоминистите доказаха, че с нищо не са по-добри от комунистите."
А също и то това
"Преди всичко сме хора, чак след идват деленията - по цвят, пол, религия, убеждения... "

Първо какзо значи антикомунист?
Веднага отговарям - това е човек, на който са му непоносими наглите комуняшки свинщини, това е човек, който не може да понася потъпкването на човешкото достойнство и личност, който не може да понася болшевишките свинщини, разсипали държавата му, изобщо това е човек, който не може да понася сътворено от комунягите.
Някои антикомунисти, например аз, не могат да понасят и самите комуняги.

А какви са комунягите?
С най-приятелски чувства ти разказвам един полски виц, който е крайно реалистичен, и поне за мен никога не е бил "неверен"

"Има три думи, които никога не се звързват и трите.
Комуняга, Умен и Честен.
Ако е комуняга и честен, няма да е умен
Ако е комуняга и умен, няма да е честен

АКО Е УМЕН И ЧЕСТЕН, НЯМА ДА Е КОМУНЯГА"

Ти например не искаш да правиш разделения на хората, което поражда в мен едно голямо уважение към теб и твоята искрена наивност.
Аз обаче ги правя.
Дори съзнавам, че е много "остро" да се правят кастови разделения на едно общество, но аз ги правя и то защото искам да бъда правдив.

Кастата на комунягите е самовлюбено вгледана в себе си, и никак не иска да мисли за своите деца. Ако ще утре и Северна Корея да ни оставят за наследтво, важното е те да са с техните червени вождове.
По правило никак не са възпитани и никак не са умни, с изключение на висшите партиици. (Които пък не са честни)
Бяха се събрали преди няколко години, по Костово време да крещят пред едно министерство "демократите да чукат камъни в Куциян" с червените си знамена, с нарисуваните сърп и чук, а според мен резервни части за трактор.
(Куциян е комунистически концлагер, където между другото Талев и бил и където са му разбили живота)
Същите тия надъхани сталинисти-андрешковци ще се съберат сега на Девети септември, да си празнуват шеесе годишнината от болшевишкото изтрепване на българския народ и неговата интелигенция.
Същите после ще си изберат нагли комунаги, които ще ни управляват.
Ще ни крадат и излагат. Ще ни продадат достойнството на една голяма северна държава, където се чувстват по удома си, отколкото тук.

Така. Сега ти си прави изводи за това кои са по-добри, по лоши и т.н.
Аз за съжаление не мога да продължа постинга си, и ще го оставя така - недовършен.


ГОСПОД ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ ОТ КОМУНИСТИТЕ.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 22:15.



Тема http://geocities.com/decommunization/нови [re: Haчko]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано03.09.04 21:58



виж по горе, специално ти писах.
"умен, честен и комуняга."

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 03.09.04 22:01.



Тема Re: Комунягите са винаги наглинови [re: Бereмoт]  
Автор kakaвидa (уравновесена.)
Публикувано03.09.04 22:19





======

"Я не еврейка, а мне смешно... Это нормально?"...




Тема Re: Хахахаха. Разкритите комуняги се крият.нови [re: Бereмoт]  
Авторacдфr (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 22:25



"Виж какво, Миша - зашепна поетът, след като дръпна Берлиоз встрани, - той не е никакъв турист, ами е шпионин. Руски емигрант, който се е промъкнал тук. Кажи му да си покаже документите, докато не е офейкал..."

(из "Майстора и Маргарита")

Да речем, присъства известен политически уклон, макар (именно, именно!) под формата на фина ирония.


Аз (лично) предлагам (в случая) да упоменуваме Андрей Битов (ни политик, ни дисидент).



Тема Re: Христо Смирненски и бездарните комуноидинови [re: Бereмoт]  
Авторacдфr (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 22:57



Бегемот,
не бъдете тъй суров към т. наречените "комуноиди". Особено що се отнася до обществото, създадено от гореспоменатите. ( по-скоро да разпределим вината, както справедливо се полага, и ако изобщо е по силите ни).

Готвите ли (манджи)?
Ако ли не, попитайте онази, дето готви, що за ефект създава тенджерата под налягане.
Що се отнася до трагико-комичната промяна у БГ- ценностната система - "Elementary, dear Watson", пропаст е зяпнала между годините преди и след Промяната. Проблемът е, че май липсва ескалация, която да запълни т. нар. "преход". Нещо като вакуум май се получава, липса на адекватна реакция.
Ами да: не може то така докато майка ти (принципно) не си е бръснала подмишниците, изведнъж дъщерята да се подложи на лазерна епилация и туй да не създаде драматичен конфликт.



Тема Re: От цялата тая работанови [re: Haчko]  
Автор Chestor (М&М)
Публикувано03.09.04 23:08



започвам да подозирам, че става дума за блестяща провокоция от страна на Дебелогъз Нинджа. Макар, че малко му убягва стила.
Ако не е той, значи има два варианта - или става дума за серизни душевни и умствени девиации на новопоявил се герой, или за блестящи прояви на един много интелигентен провокатор. Ако е второто, приветствам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: От цялата тая работа [re: Chestor]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 23:27



О, моля те, не намесвай оня плосък червей! Очевидно е, че Бегемот е човек с принципи и позиция, докато за дебелогъзия това въобще не може да бъде казано (човек, принципи, позиция).
Времето променя всички, нали знаеш? Аз сега, на 30 години, не мога да проумея какво съм харесвал в нещата, които харесвах на 19... образно казано Мисля, че Бегемот не е провокатор, а провокиран (той сам го каза - "чашата преля"), но пък търси истината. И мисля, че ще я намери. Не своята истина, а онази - истинската

И понеже е клуб "Литература" тук, ето малко поезия:

Ах, летете, бегемоти,
розовите ви кюлоти
дръзновено се развяват
като корабни платна!

* * *

Бегемоте, кефиш ме, човече! Макар да сме на различни позиции по някои въпроси





Тема Re: Комунягите са винаги нагли [re: Бereмoт]  
Авторacдфr (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 23:30



А, да не би дядо Ви да е бил някой от генералните секретари на ЦК на БКП.
Простете мнителността, но толкоз ПЪК сте настървен, че ще рече мирният гражданин (в мое лице), де ще да сте обременен от своего рода пост-комунистически комплекс.
По моему, самозабравяте се. (казвам ви го като дете на екс-безпартийни "другари", рожби на "врагове на народа", погинали без чест и слава - мое лично предположение - нейде из Белене.)

Заключение: възрастта някак оправдава присъствието на високопарна арогантност. Но само ако подозирахте колко ОЩЕ МНОГО НЕ ЗНАЕТЕ.
И няма как иначе.
Някой друг шамар би допринесъл за смирение висше.

Нина Симон:

"I’m just human
Don’t you know I have faults like anyone?

Sometimes I find myself alone regretting
Some little fooling thing
"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.