Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Цитат от предишния ми постингнови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (Мис България)
Публикувано09.09.04 01:35



Е, виждали сме тъпи постинги, но те уверявам, че твоите са образец. Не се подценявай. Апропо - цитирането на автори и произведения има ли за цел да ни накара да хълцаме от възторг по нечуваната ти интелигентност и начетеност, или само информативно подмяташ имената, за да ни накараш и ние да прочетем и чуем нещо стойностно? Отговори ми, за да знам как да реагирам. Ако трябва, ще припадна от възторг.

П.П. Би ли гласувал за създаването на жълт клуб

.

I'll teach you how to...

Тема Честитонови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 01:41



Честито? Стотния постинг е Ваш.
Дали има смисъл от него, е друг въпрос, за друг разговор, не в болнично заведение.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Честитонови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (Мис България)
Публикувано09.09.04 01:45



Гот е, нали? Предполагам, че си радостен и се чувстваш значим, след като темата ти е така посещавана. Някой биха те обвинили в комплекси, но не и аз. А ти продължавай да ми отговаряш - така може да стигнеш и до 1000 постинга. Аз вече имам такава тема

I'll teach you how to...


Тема Re: Честитонови [re: Бereмoт]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (Мис България)
Публикувано09.09.04 01:59



Ся лягам, щото кожата ми трябва да си почива поне 8 часа. Утре пак. Умен си, но бъди по-свеж. Иначе губя интерес.

I'll teach you how to...


Тема Имаме трима световни поета!нови [re: Бereмoт]  
Автор Fire_Fury (Огнен)
Публикувано09.09.04 02:03



Това са Яворов, Ботев и Смирненски! Бих казал, че са сред най-добрите 10 поета в Света, но за съжаление другите народи не четат на Български език.

А самият Смирненски няма нищо общо с идиотите-комунисти, които разтуриха Българията. Ако той беше доживял до след 1944 г. те щяха да го разстрелят за свободолюбието му.



Тема !?!нови [re: Fire_Fury]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 02:10



А имаше един екскурзовод при Боянската църква, който обясняваше, че Боянският майстор е много по-добър от Джото.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 09.09.04 02:12.



Тема Тва май е бил вуйчо минови [re: Бereмoт]  
Автор Fire_Fury (Огнен)
Публикувано09.09.04 02:23



Пич, чел съм много поети в оригинал. Говоря за руски, немски и английски. Френски и испански не знам, за съжаление. Пушкин без съмнение е най-добрият за мен.

Ако, обаче, модата в Света бе не да се четат руски автори, а български, ще ти кажа, че тези Тримата Наши биха били в челната десятка. Както и, че романът "Тютюн" на Димитър Димов е десет пъти по-интересен и по-добър от сълзливата "Ана Каренина" на Толстой. Обаче, модата си е мода.... и в Щатите и Европа са луди по руските автори, а не по нашите. Въпрос на снобизъм - аристократи, дворци, царе, Россия - най-богата на времето страна...

Моят майчин език е немски, но ще ти кажа като българин, че Българският език е ужасно по-богат от немския. Както написа един мой приятел, в кой език ще намериш нюансите на мишка

мишок, мишле, мишоче, мишенце, мишцица, мишонче, мишоков, мишко, мишцице, мише ....

Веднъж спорих с едно българче-немче, Берлинчо от "Гювеча", и той го призна най-накрая.



Тема Може пък и Вие да сте бил?нови [re: Fire_Fury]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 09:44



Не мисля като Вас.
Лично за мен в изкуството няма място за грубиянски сравнения между творци и творби.
Грандоманщина е това Вашето.
Сравнението на най-дълбокия женски портрет със Тютюн, например е лишено от всякакво Чувство (литературно).
Ирина е, по думите на писателя-дисидент Георги Марков, "твърде вносен образ", "Образът на Ирина веднага напомня за цяла литературна рота от Ирини, отдавна изчерпал всички Ирино-варианти от полето на световната литература".
Аз и не харесвам самият портрет на Ирина, но да речем това си е мое мнение.

Ако искате, защо не направим същия обир и в музиката?
Панчо Владигеров е къде по-добър от Пьотр Илич. Също и от Сергей Рахманинов.
Перядвижниките са нищо, кал по платната сравнени с нашите момчета.
И така нататък.

Българският език е много богат, но това е тема за филоложки разговор, в който повечето тук, пък и самият Вие ще писнете, ако започне да се води.
Блазе Ви, че сте чели толкова поети в оригинал, но оставам със съмнение - освен с познавателна цел, имало ли е друг смисъл да ги четете?

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 09.09.04 09:56.



Тема Re: Холокостът [re: Бereмoт]  
АвторKopoвиeв (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 19:13



Сравнението ти е малко неудачно.
А евреите, въпреки че говорят за Холокоста,
не повтарят как това основтата пречка за да вървят напред.
От пустиня, направиха държава, нали?
А ние нашата ще я превърнем в пустиня.
Познавам неколцина - никой никога не е споменавал Холокоста.
Има го в литературата и киното.
Както ти казах - недей забравя, ама недей да живееш в миналото си.



Тема Re: Холокостът [re: Kopoвиeв]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано09.09.04 21:09



Удачно е.
Нашата държава я направиха пустиня комунягите, а не ние.
Тук всеки опит за работа в плевясалата градина България е посрещан със съпротива от заобикалящите ни комуняшки неудачници-нещастници-отрепки-безродници.

Няма нужда да ме учиш какво да правя.
Тъпо и нагло е.

-----------------------------
Ръкописите не горят...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.