Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Айде! Догодина...нови [re: Haчko]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано19.07.04 21:59



еее, ти пък

и за някои мъже доста работи съм казвал...

куче влачи рейс


Тема Re: Ами тогаванови [re: Haчko]  
Авторбиpa, дa! (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 22:14



да, да...абе къв си интелектуалец! От едно изречение-цяла тема! А от две пет тома литературни анализи ще сътвориш! Такива като теб ги познаваме-кандидатинтелектуалци с които не се спори, че само се разсмърдява околовръст и нищо друго.



Тема Re: Ами тогаванови [re: биpa, дa!]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано19.07.04 22:43



Типично изказване на жител на западния спирален клон, хахахахахаха Човече, вярвай, това изречение е цяла вселена!





Тема Re: Ами тогаванови [re: биpa, дa!]  
Авторбиpa, нo нe тoплa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 23:01



Аз си разбирам само от бира, пържени картофки и тъпи смешки. Вселената я предоставям на такива като теб Ползвайте си я със здраве



Тема Re: Ами тогаванови [re: Haчko]  
Авторpибa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 12:06



Добре колега, обаче не съм съгласен че материята е от същия тип. Точно срещу това възразявам.



Тема Re: СМИРНЕНСКИ или да живее БКПнови [re: the_bomb]  
Авторpибa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 12:10



Мисля че не е задължение, а право.
Простак не е точната дума в нашия случай. По- бих приел "простой" в смисъла който влагат руснаците.
Аз също съм ЗА анализа, не против. Въпроса е на какво, и в случая, защо конкретно българска художествена литература, а не примерно история на правото?



Тема Re: E, не,нови [re: зy]  
Авторpибa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 12:15



Мдааааааааа, хората които превеждат Universe in a nutshell като "вселената в черупка" също им липсват доста неща ...

Приемам дискусията.
Ще продължа когато имам повече време - надявам се да е днес.

Докато не съм забравил - благодаря.



Тема Re: Ами тогаванови [re: pибa]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано20.07.04 12:41



Ами точно от същия тип е материята. Как да те убедя...? Да ти говоря за буквата и духа на закона? Е... първото го пише в норративната уредба, второто - в книгите





Тема Re: СМИРНЕНСКИ или да живее БКПнови [re: pибa]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано20.07.04 12:52



не, не право, а задължение!

бай Пешо, който кара трактор, може да мине и без такива работи.

човек, който е завършил висше образование, и то юрист, се предполага да бъде елит на нацията си.

а от своя страна се предполага елитът на нацията да знае разни неща за културата на същата тази нация, за нейната литература, история, д е начетен, да има широк кръгозор и разностранно мислене...

виждал съм лекари и прависти от старото поколение, чиито вкусове, познания, маниери и дори аристократизъм биха накарали целия днешен "елит", барабар с "интелектуалците", да изглеждат като Нане и Вуте на раздумка в селската кръчма.

куче влачи рейс


Тема Re: СМИРНЕНСКИ или да живее БКП [re: the_bomb]  
Авторбиpa пo oбяд (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 12:59



Някъде бях чела, че Маргарет Тачър била интелигентна, но не интелектуалка.
Такива като теб са точно обратното.
Мислиш в духа на клишетата, които тормозят мозъка на нацията от поне 50-60 години.
За теб вероятно е светотатство да се постави под съмнение този или онзи изучаван в училище български автор? Това да не са икони, бе?
Англичаните и Шекспир поставиха под съмнение, ние и един Смирненски да не можем. Ако на кандидатстудентски изпити си рискуваш изпита, то поне в нета можем да си позволим да изказваме различни мнения




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.