Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Хакери на човешките души"нови  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано08.06.04 00:19



"... И в този хаотичен, непонятен, рискован и интересен свят, където не може да се прокара ясна граница между фантазията и реалността, играта и живота, единствен елемент на порядък внася тайнствената, приказна фигура на Програмиста, странстващият магьосник на бъдещето."
С това мото от Сергей Переслегин започва книгата на Иван Попов "Хакери на човешките души" – изключително увлекателен разказ за хуманитарните технологии на близкото бъдеще, а може би и настояще.
Както съобщава вестник "Нашингтон пост" – "Авторът надниква в кухнята на трите най-мистериозни организации на ХХІ век: Отдела за борба с организираната реалност, Комитета "Лукач" и курвите от Несла.", а вестник "Безсмислен труд" припява, че "Иван Попов разголва истината за организираната ни реалност по особено циничен начин."

Тази книга ми "счупи главата"! Май си имаме вече български Пелевин! Много ще ми бъде интересно да си поговорим във форума за нея. Със сигурност я има на "Славейков", маса №6 – срещу входа на градската библиотека, а май са я виждали и в книжарниците на "Хеликон". Някой чел ли я е?



Тема Re: "Хакери на човешките души"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Smith (original) (член)
Публикувано08.06.04 18:53



Не. На щом прилича на Пелевин - още утре ще я потърся.



Тема Re: "Хакери на човешките души"нови [re: Smith (original)]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано08.06.04 21:54



Кой е Пелевин?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: "Хакери на човешките души"нови [re: Smith (original)]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано09.06.04 01:59



На Славейков на маса №6 я има със сигурност! Много ще ми е интересно да си побъбрим след като я прочетеш.



Тема Re: "Хакери на човешките души"нови [re: Maystora]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано09.06.04 02:11



Виктор Олегович Пелевин е съвременен руски писател, чиито книги излизат в рекордни тиражи в Русия, при което не са криминални пръдни, нито слугински романи. До 2-3 месеца след издаването им в Русия те излизат в Англия, САЩ и Франция. По думите на един американски младеж "Пелевин е говорител на нашето поколение".
Според мен той е ДЕИНСТАЛАТОР НА ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ от харддиска, наречен човешки мозък. На български са излизали "Дженерейшън Пи", "Чапаев и Пустота" и ако не бъркам - сборник с разкази.
Иван Попов също е голям майстор по инсталациите и деинсталациите на операционни системи. И двамата много добре показват КАК СЕ ПРАВИ ТАЯ РАБОТА /как се матрицират определени начини на мислене/
Абе, намерете книгата! Гарантирам ви, че ТАКОВА нещо от български автор не само не сте чели, ами не сте и помислювали, че българин може да напише такава книга!!!

ПП Пелевин е силно повлиян от зен будизма. Преди няколко години в тази връзка ходи до Непал. Ти щом чуваш гласа на безмълвието - просто няма начин да не ти хареса!

Редактирано от Гeнepaлa на 09.06.04 02:16.



Тема Re: "Хакери на човешките души"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано09.06.04 22:21



ok, 10x.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: "Хакери на човешките души"нови [re: Maystora]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано14.06.04 00:34



Пропуснах важен детайл: Пелевин е един от преводачите на Кастанеда в Русея.

Какво става? Никой ли още не е прочел "Хакери на човешките души" от Иван Попов? Искам да си говоря с някой за тази книга. Ако няма желаещи - ще почна сам да си говоря с риск да заприличам на куку-руку, вафла чудо!



Тема Re: "Хакери на човешките души"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Beнaбили (4-18)
Публикувано15.06.04 18:15



По-скоро който я е чел не минава насам...

А иначе книгата вече се намира почти нвсякъде и мдам... определено става. Много става :) Та какво казваш ще си говорим за книгата?

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: "Хакери на човешките души"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Smith (original) (член)
Публикувано17.06.04 18:50



Няма я! Търсих.
Дай докъто я намеря да обсъдим Пелевин.
За Поколението П говорих с разни рекламисти,
щото предполагах, че са проявили професинолен интерес, но не би.
Чапаев и Пустота (виж сега колко е важно ударението!) страшно ми хареса,
ама бая време ми трябваше да я смеля.
Мисля, че имаше някакви скандали около него в Русия. Не го ли гонеха за нещо?
А Кастанеда го намирам за търгаш!



Тема Re: "Хакери на човешките души" [re: Гeнepaлa]  
АвторMaлkaтa Mю (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 19:23



Започнах я вчера и напредвам с бързи крачки.
Малко объркано ми се вижда в началото,
трябваше ми известно време да приема терминологията.
Не бих го сравнявала с Пелевин - доста е различно.
Всъшност едва съм до завръзката на интригата, но идеята ми харесва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.