Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 01.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема "Единайсет минути"нови  
Автор my-little-sunshine (освидетелствана)
Публикувано15.05.04 09:29



БОЖЕЕЕЕЕЕЕЕ! Не съм предубедена, скъпи читатели, но толкова се уморих от разни хора, които се кълнат в сърцата си, че тез книжлета и тоз автор са им скъпи и им казват толкова много! Стига вече! Насилих се да прочета "Единайсет минути" Свещен секс?! Да контролираш неконтролируемото?! Има ли любов?! Ще ме нарани ли тя?!?! О , я стига вече! Мога да публикувам тук мини-есенцата си, който написах на 14 години, да напиша името на Коелю и никой няма да се усети, че не е той! Не харесвам Коелю. И това е слабо казано.
Първо. Стила му ми лази по нервите. Не знам за вас, но докато чета усещам как нещо ми лази по нервите!!!Защото стила му е прекалено поучителен.
Второ. Хич, ама хич не обичам някой да говори като специалист за неща, за които по-голямата част от нас знаят бая отдавна./ на 19 съм, хайде де!/ Мария намерила себе си?! Мислела, че е само курва?!? Пък той видял вътрешната й светлина?!?>!?!?!?!?!?!?!ООООООХ! Коелю явно смята, че ние сме твърде ограничени или твърде тъпи, или твърде страхливи, или твърде неопитни?!?!?! Не сме такивааааа! И знаем много добре къде е Г-точката!
Трето. Не харесвам книги, които дават повече отговори, отколкото задават въпроси. Има нещо половинчато, масово, неистинско в цялата история. А мотото направо може да убие човек: "Има книги, които ни карат да мечтаем. Има книги, които ни връщат в действителността." Да."Война и мир". "Портретът на Дориан Грей". "Праграф 22". "Игра на въображението". "Лолита", която е много по-добра, много по-красива и много по-истинска от "Единайсет минути". Курвата-интелектуалка?! Метафора за всяка жена по света?! Шести оргазъм?!?!?!?! ООООООООООх!
Четвърто. Книгата просто не струва. Кажете си го- в нея няма и едничко нещо, което да ме провокира към размисъл! НИЩООООО! Космополитън провокира към повече размисъл!
Кажете вие, яростните защитници на тезата, че Коелю познава кътчетата на душата ви- избройте ми четири прични да ви харесват неговите книги, само четири, като споменатия "Той познава душата ми!" не се брои!!!

Надежда всяка тука оставете!


Тема Re: "Единайсет минути"нови [re: my-little-sunshine]  
Автор Cивия вятъp ()
Публикувано15.05.04 12:17



колко теми за Паулу Коелю ще има в този клуб?

явно наистина е голяма работа, щом толкова много хора го четат, че и обсъждат....



Тема Re: "Единайсет минути"нови [re: my-little-sunshine]  
АвторAлиc (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 16:44



Коелю е за хората, които са с големите претенции, че мислят, но същевременно обичат всичко да им е смелено с надпис "истина", "лъжа", "правилно" и "грешно".



Тема ТОЧНО ТАКА!нови [re: Aлиc]  
Автор my-little-sunshine (освидетелствана)
Публикувано15.05.04 20:59



Браво, Алис, браво българска девойко! Малко сме, но ще оцелеем срещу Коелюистите! Венсеремос!

Надежда всяка тука оставете!


Тема Re: ТОЧНО ТАКА!нови [re: my-little-sunshine]  
Автор Haчko (oldskul 4alga)
Публикувано15.05.04 21:50



Никак не сме малко, тъй да знаеш!

~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~

Тема Re: ТОЧНО ТАКА!нови [re: my-little-sunshine]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (ентусиаст)
Публикувано15.05.04 21:52



Всъщонст никак не сте малко. В този клуб не съм прочел нито едно мнение, което явно да защитава Коелю. А трябва да ти кажа, че теми за въпросния творец се появяват на всяко 5-то число от месеца (твоята ни идва като бонус, щото вече имаше една, пусната по график). Дано поне в следващия постинг да пише нещо по-различно. В противен случай ще трябва да се превъплътя в луд фен на Коелю и да съм в ролята на многобройните му фенове, които така и не се появиха в клуб Литература (поне засега).



Тема Re: Хенови [re: my-little-sunshine]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано15.05.04 22:01



Като гледам сте доста много. Така че не се бой, победата е в кърпа вързана. :)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: "Единайсет минути"нови [re: my-little-sunshine]  
Автор dragonfly (dragon)
Публикувано15.05.04 22:06



Ами... аз харесвам Коелю, но не съм казвала, че той"познава кътчетата на душата ми".

Ако напишеш мини-есенцата си тук и сложиш името му...
ми това значи ли, че и те дразнят със стила си(ако може да се вярва на думите ти за неговия стил)?Ще ни лазият ли по нервите?

Искаш 4 причини, давам ти ги.
1. Коелю е автор, който зададе отговор и прие въпроса.
2. Коелю пише нещата си...(тук ще цитирам Alegro)"без суетата те да се харесат на никого."
3. Коелю успява да поучава, без това да личи на първо четене.
4. Коелю има стил, който тече гладко и всяка дума има нужната тежест в произведенията му.

И... не го приемай присърце, аз не споря. Ти изложи мнението си и аз го правя.


Същественото е невидимо за очите...

Тема Re: "Единайсет минути"нови [re: my-little-sunshine]  
АвторПayлo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 08:10



Наи-после някой да го каже толкова добре. Аз само се опитах в една друга тема, пусната от мен. Добре го каза - "Не харесвам книги, които дават повече отговори, отколкото задават въпроси". Ами елементарните хора искат отговорите. Наготово. А възникане то на въпроси в съзнанието си е възникване на своеобразен проблем. А масовката не обича да си напъва мозъка. Не само в БГ. И наистина метафорите му са... еби му майката. Говори за Бога. Чували сме, че дяволът се появява в ангелски одежди. Хващал съм го на места, в които не е много християнин. Говори за Женското лице на Бога - абе Той не е ли безполов? И къде е казано, че Бог е мъж, за да ни света Пауло, че имал и женско лице? Самоцелна теологическа философия. И простол'дието си казва - Бати колко е мъдър!!!!!!!! Край река Пиедра трябва да бъде издавана от редакция Хумор Сатира и Забава. Ай сиктир!



Тема Re: "Единайсет минути" [re: Cивия вятъp]  
АвторПayлo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 08:11



Много се говори и се е говорело и за фашизма. Той добър ли е? По твоята логика...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.