Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 28.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема majstorut i margaritaнови  
Авторhellia (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 12:07



Zdravejte!
Haresva li vi tozi roman?



Тема Re: majstorut i margaritaнови [re: hellia]  
Автор Cивия вятъp ()
Публикувано09.01.04 12:49



харесвам е слабо казано :))

една от любимите ми. и не само на мен - наскоро четох, че била избрана за книга на 20ти век в някакво списание, съвсем справедливо мисля



Тема Re: majstorut i margaritaнови [re: Cивия вятъp]  
Авторнe e зaяждaнe (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 12:54



Не е заяждане, но като толкова ви харесва, бихте могли поне заглавието да запомните.
Майстора е прякор, а прякорите не вземат пълен член. И ако хората в Интернет не го знаят, то поне издателите на книгата са се постарали книгата да излезе на правилен български.

Наистина не искам да се заяждам, но да не уважаваш дори заглавието на най-великото за милиони хора произведение е най-малкото жалко. И показва как е четена.



Тема Re: majstorut i margaritaнови [re: нe e зaяждaнe]  
Автор Cивия вятъp ()
Публикувано09.01.04 13:01



напълно си прав/а драги (драга) :))

жалко, че това правило не е известно на доста хора, които дъъъълго време се опитваха да ме разпънат на кръст в тези клубове, че съм бил неграмотен, защото съм се пишел "сивия вятър", а не "сивияТ вятър" :)))

множественото число беше излишно освен това....



Тема Допълнениенови [re: нe e зaяждaнe]  
Авторнe e зaяждaнe (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 13:03



Съжалявам, че си изпуснах нервите, но това "майсторът" ми прозвуча като "водопроводчикът". А точно по отношение на тази книга го приемам като лична обида.



Тема Re: Допълнениенови [re: нe e зaяждaнe]  
Автор Cивия вятъp ()
Публикувано09.01.04 13:09



знам те аз теб, знам те...

то от възрастта това с нервите, нали се сещаш (това не е заяждане)


я най добре кажи нещо интересно за книгата - някакъв факт около написването й, който ти е направил впечатление... или поне любим момент (герой) сподели :))



Тема Все лесното търсиш!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано09.01.04 13:19



Горе бях аз, обаче нещо си насмотах ръцете по прозорците за никовете и заглавията.

Хайде сега, вместо да питаш кой какво е клъвнал оттук-оттам, да си вземеш "Бележки по маншетите". След публикуваните проиведения, на края на книгата има и езин дълъг и предълъг разказ за целия му живот и историята на написване на "Майстора" и на някои негови театрални пиеси.
А има и няколко снимки, които ще... не, това няма да го издам, за да не унищожа съспенса.




Тема Re: знам че ти беше :Рнови [re: зy]  
Автор Cивия вятъp ()
Публикувано09.01.04 13:38



недей така деее.... :)
сега съм на вълна английска поезия, както и на вълна биографията на достоевски :)) с толкова мъки изкопах от тайните резерви на градската библиотека една книжка на гроссман, а ти сега ме подкукуросваш за някакви маншети

ми няма време за всичко....
дано не забравя до следващия път като ходя до библиотеката, там съм ги виждал тези бележки, ще ги прегледам :))

което не пречи все пак ти да кажеш нещо което те е впечатлило, така и така е отворейна тема



Тема Не минава рекетът ти!нови [re: Cивия вятъp]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано09.01.04 13:46



Хич и не мисли, че ще отстъпя от нископреклонното си смирение пред великите и ще надигна глава да преразказвам.

ПържИ се в собствен сос, а когато вече хванеш златиста коричка от бавния огън, сам няма да издържиш и ще намериш мнооооого време за любимите неща.

А това е личното ми отмъщение, понеже и без това ме разкъсва луда ревност към всички, които също са разпознали тази книга като "своя". Хак ти е, да видиш дали е хубаво!

И за да пръсна няколко капки бензин в огъня - направо не знаеш какво изпускаш!




Тема Re: е на меннови [re: зy]  
Автор Cивия вятъp ()
Публикувано09.01.04 14:02



не ми е чак на първо място :))

някъде в топ 5 е, след безспорният ми фаворит "полет над кукувиче гнездо" :))

в тази връзка да си кажа, че както и да е написала авторката на темата заглавието на книгата все пак й прави чест, че я харесва, а не залита по някоя модерна бозъ като коелю примерно, който и вярно да го напишеш пак си е бозав

освен това, аз все още не съм я смелил тази книга, то само от 2-3 четения не става мисля, поне още веднъж ще трябва да й се насладя преди да проявя интерес и към тънките моменти зад написването на книгата



между другото садистичното удоволствие, с което се изплъзваш от въпросите ми, бележи много ясно каква дяволски бегемотска личност си всъщност!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.