Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 21.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема аз питах ли винови  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано28.10.03 10:48



за Птиците умират сами?
Много я харесвам, но малко са мъжете, които познавам, които да са я чели, за харесване изобщо не смея да говоря.
В този ред на мисли - има много книги, които съм прочела, за да видя какво представляват, без да са ми допаднали.
Коя книга прочетохте за последно по тази причина, изобщо склонни ли сте да го правите?

did i ask too much
more than a lot
you gave me nothing
now it's all i got


Тема Re: аз питах ли винови [re: pravist]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано28.10.03 23:45



Аве да ти кажа, аз съм от тия, дето я е чел. Че и на всичкото отгоре харесал. Не заради това, заради което я харесвате вие жените, предполагам, а заради това, че е за Австралия. Обичам Австралия и харевам както книгите, така и филмите, които са австралийски или действието им се развива там. Макар че съм прочел май само две, поне толкова си спомням.



Тема Re: аз питах ли винови [re: pravist]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано29.10.03 10:17



Аз си мисля, че водещият мотив, когато се посяга доброволно към книга, е именно "да видя какво представлява" - независимо дали е похвалена от приятел или пък е от познат (или пък непознат) автор. Нормално е книгите да не оставят равностойно впечатление, защото иначе нямаше да съществува въпросът "Коя е любимата ти книга" :)
Нормално е да се чете с познавателна цел, защото иначе няма как да се попълнят прословутите два вагона Тук се сещам, че бях чела една статия за грамотността - какво е грамотност и колко са грамотните хора (не повече от 6% от населението на една държава), но това е друга тема.
Аз също съм чела неща, които съм смятала, че трябва да се прочетат, независимо дали очаквам да ми харесат или не, като се започне от задължителните списъци за летните ваканции



Тема Re: аз питах ли винови [re: garconne]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано29.10.03 14:39



аз лично хващам книга и решавам, че ще ми хареса. така ходя и на кино.
но прочетох Сто години самота точно за да видя какво представлява, нямах вътрешен подтик и желание. И Името на розата, затова я прочетох, макар че на някои места ме заинтригува...И Степният вълк така прочетох...
Единствена аз от съучениците си прочетох навремето цялата Кървава песен...за да знам защо е бил номиниран Славейков.
А се замислих по повод Колийн Макълоу, че май тук, в клуба, рядко говорим за жени писателки...Освен да изнудим Олмаши да драсне нещичко за Айрис Мърдок, щото е попрочел повече от мен, пък и я харесва...
Май обаче не мога да се сетя за много авторки, които да са ме впечатлили. Или просто трябва да помисля повечко.

did i ask too much
more than a lot
you gave me nothing
now it's all i got


Тема Re: аз питах ли винови [re: pravist]  
Авторkocapa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 16:17



Много склонна за съжаление.. Последно "Вероника решава да умре"



Тема Re: аз питах ли винови [re: kocapa]  
Автор Wolfsdotter (непознат)
Публикувано30.10.03 22:05



За да продължа тази линия - 11 минути. Но това е към друга тема, там съм си го казала



Тема Re: аз питах ли винови [re: pravist]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано31.10.03 12:38



Е не е нужно да ме изнудвате :)
Ами добре пише, за повече си купете някоя неина книга , ако ми вярвате де :)

... i don't belong here
i don't belong here ...


Тема Re: аз питах ли винови [re: Oлмaши]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано31.10.03 13:21



"Това е обир*!
Останете по местата си, не правете резки движения и изпълнявайте заповедите!"

*Обир да се чете изнудване



Тема Re: аз питах ли винови [re: garconne]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано31.10.03 13:57



така си е :)
чела ли си нещо все пак ? :) Доста е ..... ъъъ... плодовита.. като автор де
И талантлива

... i don't belong here
i don't belong here ...


Тема Re: аз питах ли ви [re: pravist]  
Автор Xpиcи (побърканата)
Публикувано31.10.03 19:14



Почнах преди три-четири години да я чета, ама...не ми потръгна нещо...и така си и останах на 40-тата страница...Май не ми върви нещо с тоя род книги - и Вечната Амбър я зарязах по същия начин И изобщо толкова много книги още трябва да прочета...А ако може някой да ми каже кои са достойнствата на Сто години самота, много ще съм му благодарна - до средата я прочетох, но изобщо не ми хареса

Hasta La Victoria Siempre



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.