Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема "Lolita" - struva li si da se chete?нови  
Автор Лoro (хмм)
Публикувано19.09.03 19:47



tova e


=======================
Moonlight sonate


Тема Re: "Lolita" - struva li si da se chete?нови [re: Лoro]  
АвторБoзa Kocмaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 20:25



да.



Тема Re: "Lolita" - struva li si da se chete?нови [re: Лoro]  
Автор Hammill ()
Публикувано20.09.03 12:19



Що за въпрос?!? Не само си струва, но е и задължителна.

Тази книга буквално разтърсва, обаче не с някакви изобразени страсти, а с невероятния усет за детайла, толкова тънко и толкова безстрастно е разгледано всичко, че започваш да си разбираш, че зад подобна авторова тънкост може да стои само една огромна любов.
Което и се доказва от финала на книгата.

Впрочем на Набоков абсолютно всичко си струва. За мен той е най-големият писател на 20-ти век.



Тема Re: "Lolita" - struva li si da se chete?нови [re: Лoro]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано20.09.03 18:09



Да, дори и само заради учудването. Не е малко преживяване непрестанното учудване защо това, което четеш, е трябвало да бъде написано и защо трябва да бъде четено. И, докато не спираш да се чудиш на себе си защо продължаваш да четеш, разбираш, че си стигнал до края. Интересно.

Редактирано от Maystora на 20.09.03 18:11.



Тема Re: "Lolita" - struva li si da se chete?нови [re: Лoro]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано20.09.03 18:51



какво значи - струва ли си ?



Тема Re: "Lolita" - struva li si da se chete?нови [re: Maystora]  
Автор Hammill ()
Публикувано20.09.03 19:19



Това учудване е здраво, не си ли се питал относно живота защо е устроен така? Така че въпросът относно словесния свят е паралелен спрямо въпроса относно жизнения свят...

Иначе определено не си усетил края на книгата, това не беше просто финал, а беше окровение. Тогава всичко се преобърна, цялата книга придоби грандиозен смисъл, и се усети велика любов към човека: и към Лолита, и към Х.Х., и към всеки един страдащ, към всеки един, запазил нещо от човешкото си същество.



Тема Re: "Lolita" - struva li si da se chete?нови [re: Oлмaши]  
Автор Hammill ()
Публикувано20.09.03 19:22



Ами да въпросът е сбъркан в началата си.

Защото ценността на "Лолита" е безотносителна към това, по какъв начин аз или той си пилее личното време.



Тема Впрочем...нови [re: Бoзa Kocмaтa]  
Автор Hammill ()
Публикувано21.09.03 17:15



Впрочем защо не си разгърнеш мнението?
Ще ми е интересно...

Харесва ми как мислиш - непоследователно, но пък с характер...



Тема разгърнатонови [re: Hammill]  
АвторБoзa Kocмaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.03 19:47



нелоша книга.

анализът убива литературата.

не мисля. пиша.



Тема Re: "Lolita" - struva li si da se chete? [re: Hammill]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано21.09.03 22:53



Уф, аре стига с това човеколюбие и любов по запазилия нещо човешко у себе си. То от това по-прекрасно няма, ама нали се сещаш, че има човешко и човешко. Едно от най-човешките неща е насилието. Ако и затова трябва да залюбя някой, че го е запазил у себе си, няма да стане. Предпочитам да любя, тези, дето не са го запазили.
Между другото, едно от най-гадните и неприемливи насиля срещнах в тази книга. Дори и само заради това си заслужава да бъде прочетена, за да се проумее, почувства напълно истината за човешкото и човешкото.
П.П. Относно живота - питал съм се, и още как. Нещо повече - питам се непрекъснато. И не намирам отговор. Може би светът просто не е устроен, той е една непрестанна променлива, функция на това, което представлява човекът. Само знам, че е устроен нередно (без да знам кое е редното).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.