Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Harry Poter i negovia sviat  
АвторHarry Poter (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 01:09



Zdraveite lubiteli na xubavoto 4etivo!Interesuvame niama sred vas fenove na Harry Poter i negovia magi4eski sviat.Pro4etox purvite 4-ri knigi na edein dux i utre po4vam 5-ta.Za men tova e neveroiatno uvlekatelno 4etivo,zashoto avtorkata uspiava da zapali lubopitstvoto kakto na malki desa taka i na otdavna porasnali.Bix go sravnila s kulta Tom Sayer.Kakvo mislite vie?Za men tezi knigi spokoino se naregdat v 100-te nai-dobri.



Тема Re: Harry Poter i negovia sviatнови [re: Harry Poter]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано03.07.03 08:10



Бегом в клуб "Хари Потър" тогава.



Тема аз имам нещо против Хари Потър,нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано03.07.03 09:07



и то ееееееее:НАПАЛМ.
а па за Джъ Къ Роулинг просто нема а стигне целия ядрен арсенал на СъСъСъРъ,толко я обичам.



Тема Абе добри са за подаръкнови [re: Harry Poter]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано03.07.03 15:22



на по-малки деца на който не знаеш какво точно да подариш.. Лошото е ,че обикновено някой вече те е изпреварил.. В крайна сметка по-добре да им вземеш Том Сойер...

We can be Heroes
Just for one day


Тема Re: Абе добри са за подаръкнови [re: Oлмaши]  
АвторHarry potter (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 02:05



4estno kazano me u4udixte mnogo i stigam do izvoda.4e vie ne ste 4eli knigite a davate mnogo tupi izkazvania.Opredeleno ot vtorata kniga neshata stavat dosta po-seriozni.Preporu4vam vi da gi pro4etete i 5-te knigi i togava da davate izkazvania.



Тема Уважаеми Харинови [re: Harry potter]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано04.07.03 03:11



ще ми обясниш ли къде точно са моите tupi izkazvania ???
Нима отричаш ,че книгата е добра за подарък - т.е. лоша е ?
Или ,че е популярна -т.е. непопулярна е ?
А пък за препоръките ти - бе тия пет книги към 10 кила и 3000 страници са -аз ще взема някакво увреждане да получа...
Как ще прочета цели 3000 страници ????
Много нещо е това....

We can be Heroes
Just for one day


Тема Re: Абе добри са за подаръкнови [re: Harry potter]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано04.07.03 08:35



Ми, пич, нямам време да чета тъпи книги. Ти като си много умен, бегай в клуб НР, както вече казах. Но преди това не е зле да понаучиш правопис...

__________

Поради ремонт бръснеме отзад.

Надпис на вратата на бръснарница


Тема Честно казано,нови [re: Harry potter]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано04.07.03 09:36



не е лошо преди да почнеш да ги говориш такива не е лошо да си помислиш още веднъж и да си помислиш в кой клуб се намираш и какви мутрисе срещат най-често тук и дали ако някой не е в час ще тръгне да разправя колко тъпа,некадърна и меркантилна машина за пари е Дж.К.Роулинг.Нещата ставали по-сериозни от втората книга?Бухахахаха,да ако си на 12 години наистина може да ти се сторят сериозни.
Иначе,мойто дете дедко ти,както и бая народ тука ги е прехвърлил нещата в оригинал.Кфо ся,да си обясняваме кой е хагрид,кфо е Hungarian horntail и кой има в скапаната си вълшебна пръчка перо от опашката на същия скапан феникс както и скапания Гари Потър(на руски казано)?Ай нема нужда,бегай си играй с барбитата и кените.



Тема Псст,Карло..нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано04.07.03 09:39



тфа не е пич бре,тфа е гаженце-мънинко-към дванаесе годишнои не става,ако беше 12-годишно Гленфидич,бих се заинтересувал.Мани го да си припка.



Тема za Harry Potterнови [re: Seemore Glass]  
Авторstarlett (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 20:27



Koito ne e pro4el ne6to ot tezi knigi,mnogo e zagubil!
Az dosega sam pro4ela parvite tri i nqma da si namerq mqsto,dokato ne se dobera i do drugite dve!
taka 4e ,skapi Harry Potter-ne si edinstven v kluba!
kolkoto do 'tapata,nekadarna i merkantilna J.K.Rowling'-eeeh,vse pak razni hora,razni ideali!
ne vsi4ki mogat da vidqt hubavoto!a edna kniga trqbva i da se po4uvstva!
e,znam 4e sega edva li ne 6te me razkasate v kluba,no vseki ima pravo da 4ete kakvoto si iska!i da haresva kakvoto si iska!
i dvanaise godi6ni gadjenza ne sa edinstvenite po4itateli na 'tapata.......... Rowling'.
edno 19 god. momi4e,luda po4itatelka na Harry Potter i kompaniq!



Тема Чудесно! дай да се запознаемнови [re: starlett]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано04.07.03 21:04



тогава. Ама само да си излъгала, че си старлетка...
Не сериозно, това на колко си години биологично не е чак толкова важно.....

We can be Heroes
Just for one day


Тема Re: Честно казано,нови [re: Seemore Glass]  
АвторXarry (Нерегистриран)
Публикувано06.07.03 20:04



Vie ste samonaduti i samozvani kreteni.Mnogo se burkate i po otnoshenie na vuzrasta mi,no ne smitam,4e tova e vagnoto.Naistina sum sburkal kluba,zashoto o4akvax niakakkuv kulturen dialog,a ne prostashki podmiatania,koito o4evidno izpulvat selia vi klub.Radvam se,4e ne givea v Bg.,zashoto taka imam shansa da kontaktuvam s mnogo po-stoinostni i interesni xora.Ostanete si sus zdrave vuv glupavoto i zatvoreno za dr.xora,osven vas klub4e!!!!!!!!!



Тема Aaaahahahahaaaaaaaaнови [re: Xarry]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано07.07.03 10:38



Заради израза"САМОНАДУТИ" печелиш годишната награда на критиката.
А ако можеш и да се пулиш,ще ти връчим и Пулицър.



Тема Как така..нови [re: starlett]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано07.07.03 10:41



да те разкъсаме?Нема такова нещо,ето аз даже съчувствено ще те потупам по главичката.Нема се пуашиш-всички сме били млади,даже и Батето е бил трезвен някога.



Тема Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeйнови [re: Seemore Glass]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано07.07.03 13:33



Това за Батето ми е любимия лаф, не ми чети репликите много моля!

We can be Heroes
Just for one day


Тема Представям си какъв страшен PRнови [re: Xarry]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано07.07.03 13:36



ни правиш в странство......

We can be Heroes
Just for one day


Тема !нови [re: Seemore Glass]  
Авторstarlett (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 14:38



za6to ne ostavite vseki da 4ete kakvoto mu haresva?
tolkova li ne mojete da ustoite da ne nalagate svoeto mnenie?


Olmashi-priqtno mi e da se zapoznaem!



Тема Леле майко!нови [re: Oлмaши]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано07.07.03 14:40



Олмаши,играя либеро!
Кфи реплики бре?Ти си слънчасал нещо деба.



Тема Не ме разбранови [re: Seemore Glass]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано07.07.03 15:00



Говоря примерно......
Абе не съм го измисли аз, разбира се ,ама го популяризирам от три години сигурно :))))

We can be Heroes
Just for one day


Тема Re: Честно казано,нови [re: Xarry]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано07.07.03 19:44



Radvam se,4e ne givea v Bg.,zashoto taka imam shansa da kontaktuvam s mnogo po-stoinostni i interesni xora.Ostanete si sus zdrave vuv glupavoto i zatvoreno za dr.xora,osven vas klub4e!!!!!!!!!...

Па ние също се радваме, че не си у България, така средното интелектуално ниво на местното население е с една идея по-високо.
Голяма хвалба, големо нещо! Ми ходи обсъждай с чужденците, бе, кретен!

__________

Поради ремонт бръснеме отзад.

Надпис на вратата на бръснарница


Тема Re: Честно казано,нови [re: Karl Terzaghi]  
АвторHarry (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 02:03



Taka i she napravia.Ne vigdam ot vashite praznoslovni diskusii vasheto nivo da blesti nad srednoto,no tova si e samo vash problem!



Тема Ееее хубава работа значи!нови [re: Harry Poter]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано11.07.03 18:15



Напъдихте момето!
Ай да ви се не види и пръчовете дърти!?

Не бива така момци, треба по лабаво - ами харесва му на детето тая книга, ми нека си я чете... Вас кат не ви се нрави, е па най многу да и препоръчате нещо дагоеба нема нужда се пените тука! Че то така малко стана смешна работа - нафърлихте се на детето като некои псета мамамустара!

А на тебе моме ще река - немой се кахъри на тия вагабонти, те са млади, щръклицата ги гони още - не знаят що приказват!

Айде па таз година Хари Потер - догодина Дедо Мраз! <|:-о

Ай со здраве,
Бачо ви Гена



Тема Re: Ееее хубава работа значи!нови [re: Гeнoв]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 18:46



ееее ама мноого хубаво си го каzал бре бай Ген4о
евала ти



Тема Re: do vsi4ki dali otgovor..нови [re: eднa]  
Авторasfrodel (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 20:18



..s nqkoi izklu4eniq..draznite me be hora..darjite se kato infantilni idioti..ednite vikat mnoo tapo ,drugite strahotno e...toest dvete mneniq, koito zaruvat navsqkade,,nikoi ne si e kazal istinskoto mnenie, osven harry potter v na4aloto..a vas, zadrastenqzi takiva ,prosto vi kefi da se nahvarlqte i harry potter mai se okaza udoben povod...izobshto ne mi e qsno kavo obshto imat godinite, 4e da se otnasqte sajalitelno..ta vie daje ne ste butvali knijkite, a da ne govorim za onzi deto se izkaza ,4e 3000 stranizi mu bili mnogo..predpolagam si nqmash i ponqtie ot knigi..a tova da obijdash na pravopis v klubovete e mnogo modno...za nula vreme moga da dokaja na polovinata ot vas ,4e si nqmate gram predstava ot balgarska gramatika..taka ,4e ne se otvarqite mnogo ,ami se nau4ete da se otnasqte tolerantno...kolkoto do izkazvaneto"sorry togava are da se zapoznaem" to za tazi zel shte trqbva da se preorientirate...mnogo me draznite,otvrashtavate me napravo..kisnete si po kra4mite i si se drusaite....aman ot malkultura v taq darjava....sega ako nqkoi mi kaje ,4e daje ne i znam zna4enieto na tazi duma ili me nare4e lelka li4no shte go izdirq ,za da go frasna.....ta da ne se nerviram de....
a kolkoto do harry potter- poredizata naistina e sladka ,no i tq si ima slabite momenti..ima mnogo po stoinostni detski knijki,no j.k r naistina si q biva i naistina stava vse po dobra..kakto i da e..taka ili ina4e vsi4ko e za pari..ne si zaslujava da govorim....



Тема едно не мое мнениенови [re: Harry Poter]  
Автор ниkнeйм (псевдоним)
Публикувано17.07.03 13:55



Nothing But HARRY Up
“Harry Rules”, “Harry Shooter”, “Harry War”, “Potter smashed the pot” – това са само част от заглавията, които заляха световните медии след размазващия дебют на “Хари Потър и магическия камък”.

Истерията завладяла кино-маниаците граничеше с тази на феновете на “Stars Wars”. Още на втория ден от официалната премиера на филма започнаха залаганията, дали най-после се е появило филмовото събитие, което ще успее да прекрачи заветния четвърти ден и да събере 100 милиона долара. Въпреки, че това не се случи, филмът на “самия в къщи” Крис Кълъмбъс се нареди сред “Джурасик Парк” и “Епизод 1” в галерията на US-Box-Office-героите, като запази за себе си рекорда за ню-ентри № 1 за всички времена.

Голата статистика до момента показва приходи от 220,1 милиона долара за 15 дни от излизането на филма на голям екран, второ място за всички времена относно това “на кой ден кой филм влиза в Клуб 200” и трета поредна седмица на върха на чарта. Дали Oceans 11 на Содърбърг, Робъртс, Клууни и компания ще имат сили да свалят Хари Потър от върха ще разберем на 7 декември. В противен случай единственият кандидат за слава до края на годината си остава “Властелинът на пръстените”.

интересни факти около книгите и филма от типа “знаете ли, че” :

* Знаете ли, че : Първата идея на Дж.К.Роулинг за младия вълшебник се появява във влака, пътувайки от Манчестър за лонодонската гара Кингс Крос през 1990 година;
* Дж.К.Роулинг дописва първата книга в Португалия, където сутрин създава Хари, а следобед преподава английски;
* Бившият мъж на Дж.К.Роулинг се нарича Хорхе Арантес;
* Първото издание на Хари Потър е дело на Bloomsbury Children’s Books е в 500 екземпляра;
* Сумата, за която Дж.К.Роулинг продава правата за филмиране върху първите две книги за Хари Потър е 700 000 долара (човекът на Warner осъществил сделката е Дейвид Хеймън);
* До края на 1999 година Дж.К.Роулинг е спечелила 40 милиона долара от авторските права върху книгите;
* До края на 2000 година са отпечатани 100 милиона екземпляра от книгите, като превод е направен на 47 езика;
* Дж.К.Роулинг отказва да присъства на връчването на ордена й на британската империя от Елизабет ІІ, поради това, че по същото време се провежда театрално представление с участието на дъщеря й Джесика;
* Стивън Спилбърг е бил заинтересован от осъществяването на филма, но както твърдят близки до авторката се “дезинтересирал” след първия разговор с Дж.К.Роулинг;
* Режисьорът Крис Кълъмбъс е съгласувал с авторката всеки от първоначалните сторибордове за филма;
* До момента Coca Cola е инвестирала 150 милиона долара в рекламата на Хари Потър;
* Сценографът на продукцият Стюърт Крейг е носител на три награди “Оскар” за “Ганди”, “Опасни връзки” и “Английският пациент”;
* Гигантите за производство на детски играчки “Mattel”, “Lego” и “Hasbro” са заплатили до момента лицензи права в размер на 50 милиона долара и имат правата за производство на 160 вида играчки, свързани с Хари;
* Warner са предложили телевизионните права за “магическия камък” на ABC, NBC, CBS и Fox за сумата от 70 милиона долара (справка: до момента рекордът се държи от “Титаник” с 30 милиона долара);
* Преди да е бил продаден и един билет за филма, постъпленията от merchandise са били 150 милиона долара, а общата сума очаквана от Warner е 1 милиард;
* Дж.К.Роулинг очаква 500 милиона долара постъпления от правата върху книгите;
* Дж.К. Роулинг е родена 31 юли 1965 година, Хари Потър на 31 юли 1990 година, а изпълнителят на главната роля актьорът Даниел Радклиф на 31 юли 1989 година;
* Продуцентите на филма са получили 80 000 писма със заявки за ролята на Хари Потър, близо 200 училища са предложили услугите си за снимки;
* Тим Рот е бил кандидат за ролята на Снейп, но отказва заради участието си в “Планетата на маймуните”;
* Даниел Радклиф е играл и в продукцията на BBC “Дейвид Копърфилд”...


дали аз закъснях, или времето бързаше...

Редактирано от ниkнeйм на 17.07.03 13:57.



Тема Хиляди благодарности..нови [re: ниkнeйм]  
АвторSeemore (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 17:27



за информацията.Беше ми изключително безполезна.



Тема Re: Хиляди благодарности..нови [re: Seemore]  
Автор ниkнeйм (псевдоним)
Публикувано17.07.03 18:31



за празното мнение.
Пробвам се да покажа на някои четящи тук кво става с литературата когато се заговори за пари. ЗА МНОГО ПАРИ.


дали аз закъснях, или времето бързаше...


Тема Тва нещо,нови [re: ниkнeйм]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано18.07.03 09:39



Можеше да го прочетеш между редовете по-горе,ама ти си писател,тебе не ти требе да четеш,ти само пиши.



Тема Re: Онова нещонови [re: Seemore Glass]  
Автор ниkнeйм (псевдоним)
Публикувано18.07.03 14:38



Нито съм писател, нито съм рибка-бананка. Ако случайно беше прочел заглавието "едно не мое мнение" можеше да си спестиш личните нападки. Дългото писание е взето от

и не съм аз автора му. Писано е преди две години.
Заядливостта да не би да ти е професия? На мен - не. Считай че не съм те питал.


дали аз закъснях, или времето бързаше...

Тема Ще считам.нови [re: ниkнeйм]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано18.07.03 15:59



Поредния случай на тежка идиотия.
Отказвам се.



Тема Re: Ще считам.нови [re: Seemore Glass]  
Авторasfrodel (Нерегистриран)
Публикувано19.07.03 23:51



hehehe kefite me be hora...
razseivate me ot tejkite misli:))



Тема АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: asfrodel]  
Автор БacтyнБacтyнckи (hard)
Публикувано20.07.03 09:42



....пада тука бе
Големи критици,големо нещо...че то аз филма не можах да изгледам,та си представям ако требе да чета и т.нар. книга...
А много беше готино това за възрастта.....че нямало значение на колко си години,важното е да ги разбираш нещата...демек да си падаш по малкото чифутче Гари Потер....хехехехехе...абе смехуранковци,от моето поколение всички четяхме за индианци,ковбойци и др.безалкохолни напитки...ама всяко нещо с времето си,нали!
...и все пак Бате Гойко е по-пич от очилатия гном.....

Ако не знаеш закъде си тръгнал ,ще стигнеш другаде


Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: БacтyнБacтyнckи]  
Авторharry (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 01:26



Na men mi e smeshno tvoiata i na ostanalite ot kluba prostotia,no si trai i vi gledam seira.Pravi mi vpe4etlenie,4e xorata v Bg.vinagi sa mnogo seriozni,4etat samo otbrana literatura i se nadsmivat nad vseki,koito misli razli4no ot tiax.Radvam se,4e tova mi e spesteno,zashoto si givea daleko ot rodinata i imam mnogo Kolegi(ne ot u4ilishe,kakto niakoi po-gore predpologi s tvurda uverenost),s koito mogem da si govorim na volia.E....xorata v Bg.vinagi sa s niakolko kra4ki na pred ot sveta,no kakvo stava za galost na krai?Vseki moge sam da si otgovori.
Surde4ni pozdravi-naskoro svurshix i Harry Potter and the Order of the Phoenix i susho goresho ia preporu4vam na xorata,koito xaresvat J.K.Rowling!!!!!



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: harry]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано29.07.03 02:00



Какво става тук. Какво търсите изобщо в клуб носещ името "Литература" вие не сте за тук, казвам ви го. Това тук е клуб за изкуството наречено Литература. Клуб за книги. Ако наистина до такава степен си нямате работа че да влизате където ви дойде, ходете някъде другъде. Хората, които ценят литературата (каквито трябва да са юзърите тук) не намират за подходящо да използват изрази от типа "да еба" или пък да нагробяват другите. Те обикновено са толеранти към всеки го , те са културни защото посещават форум за култура. И такива хора очаквах да намеря тук. Да ругаеш и да псуваш човек, които е изразил публично препочитанието си към Хари Потър е нищо повече от признак на простотия и дълбок нравствен примитивизъм. Други пък казват "аз филма не можах да изгледам, а камоли да чета книгата..." - ПРИПОМНЯМ това е клуб за литература а не за кино. Обсъжда се книгата, а не филма - правете разлика между тези две неща. На други им се вижда прекалено трудно да прочетат 3000 страници - какво търсите тук тогова. Идете във форумите, които ви се нравят, не гонете хората от един форум за КУЛТУРА, а не за "ту да еба". Другата страна на нещата - вие дори не сте прочели книгата но я коментирате - също както Бай Гано коментира Виена - "кво ше и гледам на Виената - хора, къщи, сълтанати" - още един признак, говорещ за прост и ограничен човек, в чиито светоглед не присъства думата Литература, а само "Псувай без значение къде". Същото е и когато даваш отрицателен коментар на всичко и всеки, което\който не познаваш, не си виждал, не си чел и т.н., а причината - злобарство, яд нравствен примитивизъм и силна духовна деградация.
А Хари Потър се чете от всички възрасти, разбира се не и в България.
Очкавах други коментари в единнн форум за култура и изкуство. Признавам ви - дълбоко съм разочарован .

()


Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: AzoN]  
АвторHarry (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 02:07



Blagodaria ti ot surse!!!!O4akvax pove4e ot meses niakoi kato teb da me podkrepi!!!!



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: БacтyнБacтyнckи]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано29.07.03 02:12



Не знам да ли ти и другите тук сте чели за индианци,ковбойци и др.безалкохолни напитки, но си личи че факта че сте ги чели ви е ущетил достатъчно. Защото всеки Хари Потър фен харесва да чете и това му е достатъчно че да не дава подобни гнусни мнения лишени от аргументация, смисъл и най-вече елементарна култура.
Личи си колко вие багажа, само като ви види човек простотиите дето ги говорите и определенията които използвате относно Хари Потър, феновете и авторът му.
Не знам дали Роулинг е машина за пари, но тя е написала 3000 страници до сега, а вие дори не сте прочели толкова.
Разбира се изкуството не е за всяко говедо.

()


Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: AzoN]  
АвторNozA (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 08:50



Писал си се "различне", гледам... И какво ти е различното? Това, че си неграмотен като добитък ли? "НагрОбявам"! Хахахахахахаха!!!
"Да еба", драги, е израз, който можеш да срещнеш често не само на улицата, но и по страниците на някои книги-образци на определен тип литература (Буковски, Бъроуз, Мейлър - чувал ли си ги?).
Литературата е изкуство, а, както знаем, изкуството отразява живота. Правдиво или не - то отразява. Набий си това в главата, ако обичаш.



Тема За AzoN - много личнонови [re: AzoN]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 09:02



Понеже литературата, която очевидно много цениш, е не само емоционално отношение, но и елементарна правописна грамотност, ти обръщам внимание върху някои думи от собствените ти постинги:

другаде
нагробяват
толеранти
всеки го
препочитанието
камоли
сълтанати
да ли
ущетил
колко вие багажа
до сега

По-нататък ще преминем към пунктуацията и синтаксиса.



Тема Махни,махни..нови [re: garconne]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано29.07.03 10:33



Трагедията не само че е пълна,ами и взе неподозирани посоки на развитие.
Ми прав е човека,кво-ето нито ти,нито аз,както и Карло,Олмаши,Правистката и изобщо за който се сетиш тук е прочел 3000 страници.
Другари,нека си го признаем-с тези 3 книжки от библиотека "Смехурко" дет сме ги прочели и дето са по има няма сто странички за къде сме тръгнали ДЕЕЕБА?
В чужбина си били говорели по друг начин за Гари Поттер,били го обожавали,били крадели камиони с книги?
Още едно доказателство на теорията че всички Хамериканци са малоумни,тлъсти копелета.
Пък за Дж.К.Р. кво-ми срам ме е че е англичанка,ето кво.



Тема Re: Махни,махни..нови [re: Seemore Glass]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 12:52



ААААА, и тук се краде литература!
Аз, например, редовно си крада комикси от сергиите. Много ги обичам, защото ако не разбера от балончетата с пряката реч за какво става дума, от картинките винаги ми става ясно. После пък мога да нарисувам мустаци на всичките жени и очила на всичките мъже
Ако можеш да бягаш бързо, горещо препоръчвам



Тема Re: За AzoN - много личнонови [re: garconne]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано29.07.03 13:07



Мили ми garcone, правописните ми грешки с 'о' и 'у' се получават от бързото писане, защото използвам фонетична кирилица където на клавиатурата буквите "у" и "о" са една до друга. А грешките с разделеното писане от рода "колко вие багажа", "всеки го", "досега", също ако не вие ясно (и на теб и на другите) се получават отново от бързото писане, случва се човек да натисне някое копче по-рано от колкото трябва, а понякога вобще да не го натисне.
Очаквах реакции от този тип, защото по някакъв начин трябва да компесирате истините и нещата, които казах по-горе. НЕ знам дали моя речник ми позволява да правя правописни грешки, но очевидно вашия не позволява нищо друго освен това. Вие сте в опозиция НЕ на моето мнение, а на самия мен ..., защото не можете да се аргументирате по никакъв друг начин освен да търсите правописните, граматичните и пунтуакционни грешки, които казвам ви, не са дял на литературата, и това трябва да го знае всеки, който някога е ходил на училище.
П.С. изречението "...правописна грамотност, ти обръщам внимание ..." не звучи особено правилно.

()<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от AzoN на 29.07.03 13:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от AzoN на 29.07.03 13:23.



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: NozA]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано29.07.03 13:20



по книгите могат да се намерят много неща, дори "да еба", но този израз си остава признак за ниска култура, и това не съм го измислил аз.

()


Тема Такава ли била работата..нови [re: garconne]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано29.07.03 13:25



с комиксите???А аз винаги съм си мислел че тея балончета са,защото на лирическите герои им е студено и хич даже не ми беше ясно как примерно на Пиф и Еркюл(за по-незапознатите-Херкулес) им е студено кат са на тропически остров.Още едно заблуждение си отиде,тва е добре.
А иначе аз по комиксите и по-лоши неща от бради,мустаци и очила съм рисувал,ма верно примерно един Елемаг-Воинът на Хан Тервел винаги си го праех да мяза на дрОгарйиа Ленин..Пък на онея дрогарки от партизанското движение кви неща им праех-по-добре да не знаеш,че щяха да ме гонят от училище за тва.



Тема Re: За AzoN - един въпроснови [re: AzoN]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 13:29



...правописните, граматичните и пунтуакционни грешки, ... казвам ви, не са дял на литературата...

Много ме заинтригува това... да разбирам ли, че литературата толерира тези грешки и дори, може би, ги търси и приветства?
Би ли ми посочил поне едно литературно произведение с правописни, граматични и пунктуационни грешки?
Благодаря предварително за безценната информация, която ще получа.



Тема Казва се..нови [re: AzoN]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано29.07.03 13:30



МИЛА МИ,а не МИЛИ МИ garconne,ве олиго!
Преди да почнеш да пишеш,земи малко прочети дееба(нали ти пискаше че не трябвало било да се използват такива думи),та ДЕЕЕЕБА казвам,никой не е в опозиция на самия теб.За какъв се мислиш ДЕЕБА,за много важен????
Бахти самочувствието ДЕЕБА!!!



Тема Re: и не само..нови [re: Seemore Glass]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 13:37



Аз пък си изрязвам най-красивите картинки с Джеймз Бонд, където той е със смокинг, и си ги лепя в лексикона.
Ако се интересуваш, имам снимка на Холи Бери по бански (онази, много известната), изрязана от "Паралели". Но я разменям само срещу Лио ди Каприо.
Пак се отклоних от темата за литературата



Тема Напротив!нови [re: garconne]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано29.07.03 13:50



БАШ о лЕтературата си,даже о пуезийътъ.Та какво друго е Холи Бери ако не poetry in motion и на човек му се иска да бъде морски талаз,та да я подхване изотзад както се измъква на плажа и ...еееееееееххххх,мечтииии и по една бира за сички ако ме разбираш накъде бия.
Аз Лео ди Каприо мноо не я харесвам да ти кажа честно.Много и е малка гръдната обиколка,иначе е сладурана-русичка ена такава,стои по носовете на разни кораби.
Пък за Жеймс Бонд,кфо-Шон Конъри,кфо.



Тема Re: За AzoN - един въпроснови [re: garconne]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано29.07.03 17:16



a ti bi li mi psoso4ila u4ebnik po matematika, biologia, fizika s pravopisni gre6ki, a?
Niama takuv - osven da ima pe4atna greshka razbira se, kakto se slu4va vuv forumite tuk. Harry Potter e 4ast ot Literaturata, vsiaka kniga e 4ast ot literaturata, no gramatikata, pravopisa, te sa 4ast ot ezika, a ezika MILA e sredstvo. Na6ata literatura ne e razli4na ot tazi na angli4anite zaradi ezika, tia e razli4na zaradi razli4nite avtori i proizvedenia.
Ezikut e sredstvo za ob6tuvane, sredstvo za napisvane na u4ebnik naprimer... Nie razbira se govorim za hudojestvenata literatura, a v neia ne vlizat u4ebnicite po biologia, informatika ili kakvoto i da e.
()

Редактирано от AzoN на 29.07.03 17:32.



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: NozA]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано29.07.03 17:22



NozA - Писал си се "различне". Не съм писал "различне", а "различният", но ти понеже си по-грамотен може би ме поправяш, разбирам. Ще е добре да напишеш правописен речник за да я добавиш тая дума...
btw ... Мисля че съм различен от теб с това че НЕ СЪМ прост като "добитък" както си ти,
Благодаря учителю...

Редактирано от AzoN на 29.07.03 17:24.



Тема Re: tragedyнови [re: Seemore Glass]  
Авторnama (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 17:50



deeba otde taz golyama usta deeba otworkowcite iz toz klub razbirkowci deeba, sakan da ne izkaze nyakoi mnenie razlicho ot awshto deeba ste mu skochite wednaga otgore da wa iba w manafite syakash kluba e samo wii da si pishite deeeba mi izberete si MUDerator deeba gubiwremcite deeeba



Тема Точно така дееба!нови [re: nama]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано29.07.03 17:59



А също така и да ти го фукне в ушите на Дж.К.Р.най-надарения фен дееба.
РАЗБРАЛИ?



Тема Re: kak beнови [re: Seemore Glass]  
Авторnama (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 18:31



дееба ich verstee nicht да ти гу тура у селинджърския гъз смотан дееба олигофрен не рабирааам sorry кажи ми го на суахили дееба кавала ти смотан чисто гол да ти гу туря деееба се отваряш на литература дееба и клуба дееба обърнали сте го тук на попръжни деееба що не си одиш у клуб "попръжни" смотаняк деееба чатъри смотани дет си нямат работа киснат по форимте на дир-а да ви гу туря между устенцата и отпред и отзад дееба разбра ли бе смотаняк оноден



Тема Re: Harry Poter i negovia sviatнови [re: Harry Poter]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано29.07.03 18:41



На мен Хари Потър ми харесва; занимателен е, авторката постепенно задобрява и четвъртата книга вече си е доста страшна в хубавия смисъл на думата. Има доста оригинални идеи... Струва си да го изчетеш.
Забелязала съм, че обикновено критично към него се изказват хора, които са се отказали още в началото на първата книга, захранени с вече създадено отрицателно отношение, породено по-скоро от шумната рекламна кампания и неподходящите сравнения с "Властелина", отколкото от текста.

Aledar~


Тема Re: За AzoN - един въпроснови [re: AzoN]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано29.07.03 18:44



Никой не спори, че езикът е средство. Забележката ми беше, че средството не трябва да се опорочава, било поради невежество, било поради бързина или небрежност.
Между другото, забелязвам, че си преминал към по-безопасната латиница
И последно да добавя: към "Хари Потър" нямам никакво отношение, поради което не съм се включвала в темата с коментари по тази книга. Но, както вече написа Карл Терцаги който не иска да му противоречат, да ходи в клуб "Хари Потър" .
От мен - най-добри пожелания



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: AzoN]  
АвторOnAz (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 19:43



И кой го е измислил "това"? И що ме баламосваш с разни измислици? Осъзнай се, пич! Това не е природен закон, а измислица! Само си представи, че на остров Мадагаскар "да еба" означава "ям хляб"!! Тогава? Дееба невъзпитаните мадагаскарци, дееба, дееба!!
Не ми пука за културата - ниска, висока, средна... моите приоритети са другаде. Виждал съм хора, които псуват като каруцари в запой, но са душички, въждал съм и "възпитани", лъскаво изразяващи се жентълмени, който живеят в морална и емоционална нищета... Та не ме баламосвай с измислици, пак казвам. За мен е важна същността, не опаковката. Колкото е невъзпитано да псуваш, толкова невъзпитано е и да пишеш нграмотно като добитък, особено в компанията на хора, за които това има значение. Ако си умен, ще млъкнеш и ще се съгласиш на реми по този въпрос. Подозирвам (!!) обаче, че не си.
Стига вече сте ни тормозили с глупости - има клуб "Харли Дейв... ъъъъ, Хюлет Пак... ъъъъ, Хари Потър", отивай там и се лигави, колкото си искаш. Джей Кей да го духа, много е слаба в сравнение с цяла тълпа автори - Толкин, Кинг, Карол... Ебал съм я многотиражния гъз, дреме ми за каква я имат малоумниците. Обаче знам коя ще е тя след 50 години - госпожа Никой. Просто спомен за статистиците, евентуално някой от рекордите и все още ще стои несъборен... Толкова.
По книгите, както казваш, могат да се намерят много добри неща. Убеден съм, че и в "Х.П." има такива. Обаче съм убеден и друго - че са толкова малко, че не си струва усилието да чета всичкия този комерсиален бълвоч, за да ги търся. Ти вземи почети "Тъмната кула", "Алиса" на Карол, Толкиновия "Властелин на пръстените", пък после ще говорим пак.
П.С. Вчера наченах 4-тата хилядарка страници. Това е повод да почерпя



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: OnAz]  
АвторNoAz (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 19:47



Понеже се сещам какво ще направиш, бързам да подчертая дебело - "нграмотно" да се чете "неграмотно". "Подозирвам" да се чете "подозирвам" - аз обичам да се изразявам селски.
Другата ми любима дума е "разглабям", но не можах да и намеря място в последния си постинг.



Тема Re: 4001 страници?!?!нови [re: OnAz]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано29.07.03 20:10



Че то си плаче направо за черпене на целия клуб!



Тема е им коректори за тая работанови [re: garconne]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано29.07.03 20:37



ако е на въпрос Носят се някакв легенди за толстой например(лев, не Алексей) че пишел малко некакто трябва и го коректирали доста често...
И за друг ужас се сетих- във вчерашния 24 часа доц. Искра Баева (Проверяващ по История -каква титла) обясняваше, че нямало нищо против лошия правопис и не дискриминирала (о , Боже - не "дискримнирала" ) кандидат-студентите по този признак....

We can be Heroes
Just for one day


Тема Да-ебанови [re: AzoN]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано29.07.03 20:41



е мантра, не псувня....

We can be Heroes
Just for one day


Тема А най-гадното е ,ченови [re: Seemore Glass]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано29.07.03 20:43



си скъсах гъза да бъда любезен и пак го отнесох Ще обръщам плочата май

We can be Heroes
Just for one day


Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: OnAz]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано29.07.03 23:34



Критика от "ебач" относно правописа не би обидила никого, дори мен, особено като взе да го повтаряш (както ти така и другите) това еба, все повече и повече откакто разбра че не го одобрявам. Може би си мислиш че по този начин ще предизвикаш някакъв яд у мен и недоволство, но не би - нищо повече освен смущение. Не казвам че правописа е без значение, напротив, той е изключително важен, но неговото не владение, не е и никога няма да бъде толкова срамно, колкото факта да не можеш да се сдържаш от подобни цинизми. Исках отдавна да кажа едно просто нещо: Човек, който повтаря дееба, НЕ Е достоен да ми прави забележки относно правописа. Това би могло да ми докаже само за наличие на дребнавост.
"Ако си умен, ще млъкнеш и ще се съгласиш на реми по този въпрос. "
По скоро ако бях пасивен глупак, който не чувства необходимост да изрази мнение общовалидно за повечето хора, защото не може да го направи.

О, да, наистина има хора - прости, каруцари, малоумни, дори бъркащи правописа, псуващи, ограничени, не трезво разсъждаващи но душички, има. Съществува и обратния случай. Ако питаш мен аз не бих общувал и с двамата - защо ли - защото няма какво да си кажа с тях. Ако душичката е единственото важно нещо, за какво ни е Литература, книги, театър ако щеш, изкуство - може си и без него. Работата е че то формира да голяма степен "душичката", нравствеността, ценностната система..., а всички тези неща променят и мисленето на човека, целият му светоглед. Не, никак не е достатъчно просто да си добър. Нека нещата които казвам да си останат измислици, но те са нещата които са част от онова, което аз наричам ценностна система. Или по скоро моята ценностна система ... без значение.
А Роулинг, тя няма да бъде забравена след някоя година, знам го. Знам го защото има много хора, както в България така и по света, които са и фенове и ще си останат такива. И ако питаш мен на много произведения в литературната история им е трябвало време за да бъдат оценени. А тази предубеденост която имаш, ти пречи и ще продължава да ти пречи в много отношения.

()


Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: AzoN]  
АвторZonA (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 00:01



Човек, който повтаря дееба, НЕ Е достоен да ми прави забележки относно правописа

Това да ти мирише на предубеждение? Щото на мен - да.
Правописът ти е трагичен, какво да ти кажа. Критика от малоумник, който не може един пълен член да постави на мястото му (леле, ако и в ебането си така...) не е меродавна за мен. Не е меродавно и отношението ти към изкуството - явно си падаш по лъскавкото. Интересно ми е обаче как би коментирал оная картина на Рубенс, на която се вижда пикаещо голо хлапе. Дееба идиотчето си....

А ако си мислиш, че това "дееба" го повтарям заради теб, значи се надценяваш Аз просто така си говоря
Ти обаче... за две години имаш трийсетина постинга. И почти половината от тях - посветени на нас-простаците. Каква чест!
Аз мисля да не си губя повече времето с теб.



Тема Heheheнови [re: nama]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано30.07.03 09:28



Браво,доволен съм,имаш напредък анонимна дъще на прокажена проститутка!



Тема Грешка!нови [re: Peмeдиoc]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано30.07.03 09:37



За него критично се изказват и хора,които са прочели всичките книги,макар и единствено с цел да си поддържат английския(за тая цел Удхаус е пъти по-добър),и които в момента се борят с невероятната тъпотия на The Order of the Phoenix,така че моля позволете ми да се изказвам критично ВЪПРЕКИ че съм ги чел всичките.
Ти как си?



Тема Ти само глей..нови [re: Oлмaши]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано30.07.03 09:42



Да не обърнеш резбата,тогава ше стане проблематичност.



Тема Аз викам..нови [re: ZonA]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано30.07.03 09:50



да ги заебеме тея.В клуб Хитър Потър мноо ще им се зарадват.Друго ми е интересно-защо по дяволите никой от тях не е пуснал там тема или да е казал нещо???Искат да ги нагрОбяват може би?Спори им се с такива дет мислят че Дж.К.(мама и дееба смотана,как е взела името на пичагата от Джамирокуай,мръсница) е некадърна селска даскалица,парвеню и отрепка или какво?
Лигльовци!



Тема Може би защото..нови [re: Seemore Glass]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано30.07.03 10:23



... в клуб "Хари Потър" не са такива сдухани сухари като повечето от плюещите тук. Там са млади хора, за които по-важното е да се забавляват, а клубните заяждания и скандали не влизат в понятието "забава". Освен това там сега са заети с нещо много по-интересно от един (хайде, двама) чел-недочел псевдо критик, за когото Хари Потър и Дж. Роулинг са идеалния отдушник на повишеното слюноотделяне.

стой та гледай


Тема Re: Може би защото..нови [re: lndependent]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано30.07.03 10:38



Виж се само колко си тъп/а.Питам защо НИКОЙ от ЗАЩИТНИЦИТЕ на двойката комици Дж.К./Х.П. го няма в удушеното ви клубче,а ти ми отговаряш с глупости.
Общо взето само потвърди нещо,отдавна известно,а именно че повечето фенове на гореспоменатата двойка(братя Маркс на новото време,не че очаквам да знаеш кои са братя Маркс на старото),са 9-13 годишни хлапета,главно момиченца и предимно лигавки.
Нищо лошо няма в това впрочем.



Тема Re: Може би защото..нови [re: Seemore Glass]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано30.07.03 13:12



Само за твое сведение "удушеното" ни клубче е едно от най-посещаваните в момента. И болшинството от посетителите му са над 17 години, да не говорим, че момиченцата изобщо не преобладават, лигавките пък хич ги няма.
Виж, за този клуб тук не мога да кажа нищо хубаво. Преди година това беше едно страхотно място със страхотни хора, където се вихреха (в истинския смисъл на думата) още по-страхотни спорове за всякакви литературни произведения. Говореше се не само по "лексиконни" теми, а се обсъждаха и произведенията на някои истински таланти - hose, Сивия вятър, Ясен... Сега тези хора просто пишат на други места или не пишат изобщо, прогонени от подобните вам вечно плюещи и недоволни "ценители", които само търсят нещо, по което да излеят кофа помия. А вие, с вашето самочувствие на разбирачи, ще си останете на светлинни години зад тях.
Яд ме е само, че се илзъгах да вляза в този клуб, след като се бях зарекла да не го правя.

стой та гледай


Тема Няколко неща само:нови [re: lndependent]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано30.07.03 13:27



1.Не ме интересува колко посещавано е клубчето ви,само един поглед ми стигаше да разбера кфа китна кочинка е.Както виждаш аз не съм дошъл там да ви обиждам на предпочитания,нито съм писал там нещо по въпроса за Х.П.,всеки си има вкусове нали така?
2.На влизане в тоя клуб сигурно си забелязала че на вратата пише"Литература", а не примерно"Комерс","Лигня","Изсмукване от пръстите","Жалка рекламна кампания" и "Литературни кражби на кило".Забеляза ли?
3.Hose продължава да пише тук и си получава заслуженото-къде само усмивки,къде бири и други консумативи.
4.Съжалявам ама теми от рода на:"Ще станат ли Рон И Хърмаяни гаджета" наистина са безумно,непоносимо,убийствено,ужасяващо тъпи.
5.Моля за в бъдеще спазвай нещата за които си се зарекла



Тема Re: Няколко неща само:нови [re: Seemore Glass]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано30.07.03 13:51



1. Никой от клуб "Хари Потър" не е дошъл тук, за да обижда на предпочитания. Един заблуден човечец обаче се излъга да ви поиска мнението и се видя кой започна да обижда. Освен това дори и да дойдеш в нашия клуб и да започнеш да ръсиш обиди, клубарите ще реагират доста по-зряло от теб, въпреки че са "13 годишни лигавки момиченца".
2. Нещо ми се губи връзката между "литература" и "Матрицата 3". Явно все пак има нещо общо поне със "Жалка рекламна кампания".
3. За последните два месеца намерих само 3!!! теми от hose и нито една от останалите. Върни се една година назад и виж какво е положението.
4. Теми като "Гледах Матрицата 3" са не по-малко "безумно, непоносимо, убийствено, ужасяващо тъпи" от "Ще станат ли Рон и Хърмаяни гаджета". Само че докато в единия клуб хората кротко си приказват за каквото им е кеф, а другите просто не влизат в темата, в другия им се нахвърлят като изгладнели псета на торба с кремвирши.
5. Не си ти човека, който ще ми нарежда какво да правя.

стой та гледай


Тема неманови [re: Seemore Glass]  
Авторnama (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 14:01



се пуашиш копеуе, ти си уигофуен, разбийш
и аз съм доволен, един да си признае че обича да гази в лайната, не като останалите снобари в клуба



Тема Е,не!Аз се отказвам!нови [re: lndependent]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано30.07.03 14:01



С деца не се спори.Както и с радиото.
Бъди здрава.



Тема няманови [re: Seemore Glass]  
Авторnama (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 14:04



нужда да натрапваш личното си мнение на всеки, вече многократно каза каквото имаше да казваш, вземи да помълчиш - току виж си забогатял



Тема Re: няманови [re: nama]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано30.07.03 15:15



Роулинг има достойно място в Литературата, а дали ви харесва или не никой не ви пита. Затова всеки Хари Потър фен може да се чувства като у дома си тук.
А от вас не можах да видя едно свястно аргументирано мнение (изключение правят едно, две такива). Не знам каква ви е възрастта, но отдавна е трябвало да се научите да спорите. А вие само псувате, обиждате и нагрУбявате. Обеден съм че правописът ви не е толкова добър, колкото го изтъквате тук. Просто се хващате за него защото не знаете какво друго да кажете.
Научете се да спорите, драги, с аргументации и чисти мнения, а не като деградирали селяни с обиди и дребнави намеци.
Просто всеки с багаж в главата ще ви види колко струвате само като ви види мненията лишени от свястно съдържание. Когато влязох тук очаквах да водя дискусии на високо ниво и култура (като това не включва единствено правописа), но уви сгрешил съм, явно се намирам в някакъв бардак.
Явно вие сте закъснели с развитието си и моите опити тук за дискусия са напълно безсмислени...

А това какъв процент от мненията ми са в този форум не му влиза в работата на никой. Имам мнения и в ХП форума, но са малко..., просто не се сдържах да изразя становището си като видях как се нахвърлихте върху момичето което просто искаше да проведе една литературна дискусия относно Хари Потър.

()

Редактирано от AzoN на 30.07.03 15:19.



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: AzoN]  
Автор ()
Публикувано30.07.03 15:22



Ущетил? С "у". Върху Хари Потър със сигурност е минал един коректор, но от това неговите читатели, очевидно, не са станали по-грамотни.

Acropolis adieu


Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: yф]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано30.07.03 15:34



Какво ли приказвах до сега?
И на теб ли ти е такова дереджето че да виждаш само дали е Ущетил или Ощетил а не да вникнеш в значението на думата.
И не слагай читателите на ХП под общ знаменател... аз вече казах всичко относно "ущетил" но явно някои са толкова дребнави и че господ не би могъл да им помогне.
Темата е относно Хари Потър, а не българският език, но явно някои са толкова комлексирани, че искат да покажат, че правописа е едно от малкото неща, които може би знаят.

()


Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: AzoN]  
Автор ()
Публикувано30.07.03 15:42



Дори и с фонетична клавиатура би трябвало да знаеш, че "досега" се пише слято, пред "че" се пише запетая, пред "а" също, в това, което си написал "българският език" не се нуждае от пълен член.
Правописът е първата стъпка към грамотността, която е необходима дори за четенето. А с прочелите само "Хари Потър" спор е очевидно, че не може да се води.
Аз не слагам всички непрочели книгите под един знаменател, тъй че не бъди толкова краен, а седни и научи граматиката. Нито пък мисля, че всички, които са го прочели са също толкова, а и повече неграмотни.

Acropolis adieu


Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: yф]  
Авторnama (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 16:04



уф, това звучи малко по-академично отколкото е необходимо в случая

изкуството не е само правила, литературата не е само граматика, не всеки може да пише книги, а от тези които могат малцина го правят майсторски

ако искаш може и по друг начин : който не го бива за писател става добър критик

май е удачно темата да спре, вече не става въпрос за Х.П.



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: nama]  
Автор ()
Публикувано30.07.03 16:27



Съгласна съм.

Acropolis adieu


Тема ;-)))нови [re: Seemore Glass]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано30.07.03 18:05



Не знам въобще какво се спори по въпроса... На всеки му допада определен вид литература, която според други е боклук. На мен ми е трудно например да си намеря хора, с които да си говоря за Дикенс и Достоевски, които са ми любимци. Повечето хора ги считат за скучни, мрачни и досадни. Аз съм изчела първите три книги за Хари Потър (с цел упражняване на английския и не само) и ми допада атмосферата; въобще не твърдя, че това е някакъв невероятен шедьовър, че авторката е гениална или кой знае какви претенциозни приказки - според мен времето ще докаже, кое е стойностно. Може наистина Хари Потър да стане детска класика, може след десет години никой да не си спомня за него. Така че всякакви конфронтации са безсмислени. Щом толкова те дразнят книгите, просто ги избягвай... пък гледам, до петата си стигнал/а - възхищавам ти се на търпението тогава, аз не бих могла... дори и в името на английския. Веднъж се назорих да прочета един любовен роман с "учебна" цел и още ми се гади. Няма да повторя във всеки случай

Лек.

Aledar~


Тема Re: ;-)))нови [re: Peмeдиoc]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано30.07.03 18:16



Respect!
Че кфо му е лошото на Ебинизър Скрудж да речем?
Неееее,слънчице е той,нема тука мрачина.
За тва дет го попита няма как да ти отговоря/за оная книга/ щот декларирах УфицЯлно, че повече нема да има иСказвания от моя страна.



Тема Re: няманови [re: AzoN]  
Авторвeчepeн (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 18:57



Обеден съм че правописът ви не е толкова добър, колкото го изтъквате тук.

Хубаво е, че си обеден, но би било добре да си и вечерен.

Когато влязох тук очаквах да водя дискусии на високо ниво и култура (като това не включва единствено правописа), но уви сгрешил съм, явно се намирам в някакъв бардак.

Това не включва единствено правописа, но започва оттам, драги. Правописът, който ти така слабо познаваш, се изучава в шести клас. Предполагам, си бил толкова захласнат в интересните приключения на малкото очилато идиотче, че не си се сетил да обръщаш внимание на пунктуацията. Един съвет: чети стари издания, те са равностойни на учебници по граматика.

Смешен си. Да ми сравняваш едно произведение, създадено на ишлеме, с образци на човешката творческа мисъл...



Тема Re: АМА ГОЛЯМА ВЕСЕЛБАнови [re: yф]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано30.07.03 23:26



Относно "досега" също вече обясних и няма да повтарям. За пореден път, виждам че обръщате внимание само на части от постовете ми, които ви изнасят. Не бъди сигурен че съм прочел само Хари Потър, а дори да беше така, това не ми пречи да споря. Виж голяма пречка е в спора, когато псуваш и подхвърляш дребнави намеци...
"Нито пък мисля, че всички, които са го прочели са също толкова, а и повече неграмотни."
Не разбирам това изречение, не съм отварял спорове относно правописа, не твърдя че Хари Потър те прави грамотен. Всъщност твърдя че това не е главната цел в литературата... а и разбирам че споровете ми тук са прекалено безсмислени, защото явно те не се получават.
btw Правописните, пунктуакционните грешки, които са допуснати в темата от потребителите (дори от някои "коректори"), определено преобладават, но аз лъжа - твърде неграмотен съм за да ги открия.
хахаха<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от AzoN на 30.07.03 23:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от AzoN на 30.07.03 23:31.



Тема Re: няманови [re: вeчepeн]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано30.07.03 23:56



Грешки:
Нема
на по-малки деца на който
тука
Кфо
Бегай
Гаженце
Дванаесе
Абе не съм го измисли аз
треба
многу
дагоеба - бих искал да разбера как се пише правилно дагоеба?
Големо
требе
ковбойци
различне
земи
сички
уигофуен
разбийш

и още много... ( а пък пунктуацията...)
И като сте такива фенове на правописа как се пише правилно деееба?
Не ме карайте да търся и още правописни грешки по другите теми, защото наистина ще се уплаша.
Хахахахаахаха
Много модно стана да си правим забележки относно правописа по форумите. Колко изучено е днешното поколение, боже?!!!

()


Тема Уфицялно предложение...нови [re: Harry Poter]  
Автор FlGHTER (малката лигла)
Публикувано31.07.03 00:16



...за брак отправям към Harry Poter,който е най-ентелегентният,удохотворен и вазвишен чувек,когото съм срещала, и към AzoN,който освен горните е и най-гръмотният.Така знам,че ще науча в подробност цялата поредица за Хари Порът('шото нали съм нравствено бедна и не чета поредици,по-дълги от хиляда страници(поради вероятно психическо заболяване на автора)) и че няма да бъда нагрОбявана никога.Който пръв отговори, го земвам.

P.S.:Срок за отговор до утре,'шото иначе се женя за Боби Турбото!

Аз имам моето световъртене във мен.


Тема Re: е им коректори за тая работанови [re: Oлмaши]  
АвторFucker (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 01:21



Kakuv si ti be selen4e-neshastno da si davash vse mnenieeto!Pisna mi ot teb i grupi4kata okolo teb!Marsh...........



Тема Re: Грешка!нови [re: Seemore Glass]  
АвторFucker (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 01:26



Ti i kritik li se izvudi,osven 4e si dosta neobrazovan?



Тема Re: няманови [re: AzoN]  
АвторHarry (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 01:34



Blagodaria ti!!!Mnogo dobre go kaza-V tozi klub ima miasto za fenovete na Harry Potter,zashoto tova she si ostane klasika.Az iskax da diskutiram s tiax,a te taka se naxvurlixa vurxu men,4e ne e za viarvane.Ne sum o4akvala takiva psuvni,rugatni i sini4no povedenie ot takiva vuzvisheni dushi.No za galost mai im lipsvat purvite godini!



Тема Re: Уфицялно предложение...нови [re: FlGHTER]  
АвторFucker (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 01:40



Tebe nikoi niama da te vzeme i she si umresh stara moma-goliam maitap.....az moga da te izrabotia ako iskash?



Тема Re: Уфицялно предложение...нови [re: Fucker]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано31.07.03 02:29



Защо не предложиш на Дира да ти направят един клуб ебане, за да идеш и да му се нарадваш и ти и участниците в тоя форум. Па идете и ебете, ебете, ебете, колкото можете. Но то си има приказка за такива като вас "Ебе, ебе и се ебан си оди". Или акъл ти не пречи да ебеш на воля и тук, нали. И затова най наебаните в цялата история ще се присъединят към теб та да си ебете заедно. И върви разбери кой кого ебе после....
Пфу... да живеее простотията, ебането, ебането, и пак ебането, "обработването" и правописа, които така ясно се съчетават в персоните, обитаващи този бардак, наречен клуб за Литература.
Говори ми за ебане но държи на стриктен правопис ... това е смешното в цялата история. КАК СЕ ПИШЕ ЕБАНЕ БЕ?! КАК?!
Не мога да участвам вече в този фарс и тая мизерия и кочина която сте направили в един клуб за Литература. Оставям ви да се ебете, и дано се наебете най-накрая и да остане един наебан парцал от вас! И дано сътворите някое произведение като “Изебаното поколение на 21 век” или “Изебаният Хари Потър”. Но Хари Потър не му дреме на онова за дървояди и червеи като вас.
И дано правописа ви оправи някой ден.... и да не забравяме ебането.
Пфу, пфу пфуууууууу................

()


Тема Re: няманови [re: Harry]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано31.07.03 02:33



Какво да се прави, хората си нямат работа и ходят в Клуб Литература вместо да си направят един за ебане. И ебат къде им дойде, разбира се който чувства необходимост да ебе и да бъде наебан е добре дошъл да дойде в клуб Литература и да кеже че харесва Хари Потър.

()


Тема Re: Уфицялно предложение...нови [re: FlGHTER]  
АвторPeлcи amp; Гpec (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 09:33



Понеже съм беден духовно,
свиря с прости акорди, и то два,
не чета Гьоте, пикая редовно,
плюя винаги, щом секрет отделя...



Тема Re: Уфицялно предложение...нови [re: AzoN]  
АвторHP(ackard) (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 09:34



Но Хари Потър не му дреме на онова за дървояди и червеи като вас.

Ти си много тъп, ве! Как да му дреме, като е измислен герой?!



Тема Re: ;-)))нови [re: Seemore Glass]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано31.07.03 11:21



Нищо му няма... И на записките на Пикуик... и фенове няма даже


Не се впрягай за глупости

Aledar~


Тема Re: Уфицялно предложение...нови [re: HP(ackard)]  
Автор AzoN (различният)
Публикувано31.07.03 12:41



Ти пък си още по-тъп, защото разбираш нещата повече от буквално.

()


Тема Re: ;-)))нови [re: Peмeдиoc]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано31.07.03 13:19



за Дикенс съм навита да си говорим

did i ask too much
more than a lot
you gave me nothing
now it's all i got


Тема Re: ;-)))нови [re: pravist]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано31.07.03 13:30



Супер. Имаш ли си любимо негово произведение?

Aledar~


Тема Re: ;-)))нови [re: Peмeдиoc]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано31.07.03 13:34



Големите надежди
Студеният дом



did i ask too much
more than a lot
you gave me nothing
now it's all i got


Тема Re: ;-)))нови [re: pravist]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано31.07.03 16:01



Мда... Големите надежди са ми любими.

Една книга само не понасям и това е Повест за два града. Изключително много ме дразни...

Aledar~


Тема Re: ;-)))нови [re: Peмeдиoc]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано31.07.03 16:13



някои неща просто не съм ги чела - това е сред тях
на теб кое точно ти допада у Дикенс - теми, стил...

did i ask too much
more than a lot
you gave me nothing
now it's all i got


Тема Re: Уфицялно предложение...нови [re: AzoN]  
Авторaзъ-бykи (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 19:59



Опасявам се, че ако взема да ти говоря метафорично и алегорично, няма да ме разбереш. Или ще ме мисъндърстууд-неш. Което е още по-лошо. Добре е да овладееш първо елементарното буквално изразяване, с което очевидно засега не можеш да се похвалиш, и после да минаваш в по-горни нива. Сега те подканвам да продължиш да търсиш грешки из постингите, като първоначално се концентрираш върху твоите собствени.
Тънката разлика между мен и теб е, че ако аз се върна и прочета моите писания, ще открия всичките си грешки, а ти няма да можеш да сториш същото с твоите.
Отказвам да споря с теб относно художествената стойност на "Хари Плотър", защото такава просто няма. И, моля те, не ме разбирай погрешно - не казвам, че е творбата е безценна, а че художествената и стойност клони към нула.

П.С. На едно място по-горе съм написал запетайка пред съюза "и", но това не е грешка - запетайката всъщност е след вметната част. Моля да вземеш това предвид при следващото error-scanning.



Тема За самото име Хари ...нови [re: Harry Poter]  
Автор pyrx (dpyr)
Публикувано04.08.03 11:14



Здравейте,

Много приятна дискусия.

Какво мислите всъщност за името Хари? Насочвам ви мисълта. То всъщност няма умалителна форма!!! (поне аз не знам ) Как да го наречем умалително/умилително - Харинце или Харче!? Хм, не върви. Как ли го е избрала това име авторката - все едно да кръстиш детето си не Иван, а Иванчо (има такива случаи). Хайде, да речем умалителното на Джон е Джони, на Уйлям е Уил или Били, на Джордж - Джо, и.т.н.

Схванахте ли накъде бия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.