Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 27.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Kakvo mislite za Stephen KINGнови [re: koтka нa тaвaнa]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано08.05.03 08:19



А според мен "Сърца в Атлантида" е една от най-разкошните, най-зрелите му книги. Нищо, че като я чете човек, му се струва, че това е книга от друг автор.
И ако ме питат каква е според мен тази книга, ще отговоря без колебание: документална!



Тема Re: Kakvo mislite za Stephen KINGнови [re: Karl Terzaghi]  
Автор koтka нa тaвaнa (херцогиня)
Публикувано08.05.03 18:10



Ами да,като документална е хубава,просто не така започна-заблуди ме.Иначе тази тема ме зарази и сега препрочитам "Момичето,което обичаше Том Гордън".



Тема Stephen KINGнови [re: Bobby]  
Автор vogonfirst (Fi®st Vogon)
Публикувано08.05.03 18:37



Ами все - Бъбреците на кучето Динго.
Ама като има кой да го чете, като Бъгблатер от Траал е - кръвожаден звяр обича да похапва най-вече новопристигналите туристи.
Ама кво искаш от Хората - произлезли от маймуната форми на живот - и са така изумително изостанали, че все още смятат електронните часовници за доста хитроумно изобретение. Мнозина изказваха мнението, че поначало човечеството е допуснало голяма грешка като е слязло от дърветата. А някои твърдяха, че дори и крачката към дърветата е била погрешна и че изобщо не е трябвало да напускат океаните.



Тема Re: Kakvo mislite za Stephen KINGнови [re: Karl Terzaghi]  
Автор gal13 (читател)
Публикувано08.05.03 23:23



Съгласна съм напълно - направо е титанов. Но за тези лаишки изказвания вина имат и издателите - книгите му винаги се рекламират с думи като "Очаквайте новият роман на краля на ужаса!" или нещо още по-просташко. Така хората, които никога не са имали досег с него окончателно се отказват да го опознаят.
Колкото за това защо пише, на мен ми харесва едно негово мото, в което много силно се надявам, че и той искрено вярва "Важна е историята, а не кой я разказва", въпреки, че реално погледнато всички ние, които го харесваме, се радваме, че точно той я е разказал.



Тема Re: Stephen KINGнови [re: vogonfirst]  
Автор gal13 (читател)
Публикувано08.05.03 23:25



Ако имате въображение, оставете го на воля!
Обаче ако нямате фантазия, спрете веднага!
Тази книга не е за вас!

май и ти не си за тук



Тема Re: Stephen KINGнови [re: gal13]  
Автор Seemore Glass (connoisseur)
Публикувано09.05.03 07:56



Аве,заеби.Някой тепърва е открил прелестите на Дъглас Адамс и иска да го съобщи на целия свят.Ще го почакаме да му мине.



Тема Re: Kakvo mislite za Stephen KINGнови [re: koтka нa тaвaнa]  
Автор Bor4o_666 (mir i lyubov)
Публикувано10.05.03 13:30



Може би причината, която е подтикнала Стивън КИНГ да пише такива страхотии, е неговия трудет живот. Неговото семейство е било много бедно, а когато Стивън е бил само на няклко години, баща му напуска семейството. А и освен това като ученик бъдещият писател не се редвал на уважението на своите съученици. Той често е бил подлаган на унижения и подигравки. Затова неговите книги са изпълнени с много насилие и ужас!!!!!!!

Можеш да унищожиш човека, но не и да го победиш!


Тема Re: Stephen KINGнови [re: gal13]  
Автор koтka нa тaвaнa (херцогиня)
Публикувано10.05.03 15:59



Извинете,това клуб литература ли е или клуб критика?



Тема Re: Kakvo mislite za Stephen KINGнови [re: Bor4o_666]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано10.05.03 18:31



Аз пък виждам нещата по друг начин - в книгите му има много ДЕТСТВО. Той е останал хлапе... съхранил се е.
Това е може би най-важната причина да го обичам толкова много.



Тема Re: Kakvo mislite za Stephen KINGнови [re: Bor4o_666]  
Автор koтka нa тaвaнa (херцогиня)
Публикувано10.05.03 20:20



Едва ли Стивън Кинг отмъщава на героите си,а чрез тях-и на читателите си,за преживените от него ужаси,карайки ги да изпитат още по-големи.Но това за първите седем години не е просто лаф.Естествено "трудното детство" е оставило своят отпечатък върху човека Стивън Кинг,а оттук-и върху писателя.Обаче не така директно,както ти твърдиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.