Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 05.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема библиотека Смехурко!!!нови  
Авторчecнoвa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 11:16



Помните ли, а смехурковци? Някой по-надолу спомена Малкия Никола и Флорентина и ми напомни мило за любимата ми библиотека Смехурко. Това бяха книгите, които като малка събирах и купувах и щом попаднех на някоя от тях- я в библиотеката, я в книжарницата или в нечий дом- правех всичко възможно, за да я имам и започвах да я чета с предчуствието за небивало удоволствие. Има ли смисъл да споменавам Малкия Никола или Емил от Льонеберя??? Истинска класика, страхотия, безумие.и т.н. обаче ако не беше тая библиотека никога нямаше да попадна на Флорентина- тая шантава кльоща дето спасява гълъби- също като мене само, че аз спасявах котки...и Фридолин и агент Мравка и генерал Скрито Покрито и Виргил Дребосъка дето непрекъснато пият лимонада и не знаят какво е щъркел....и Геврека и брат му “то се знае”......
Както и да е, благодаря ви, че ми напомнихте за тях. Милите ми книжки, стоят си сега в библиотеката ми, далеч от мен, изпокъсани и мърляви, някои загубили по корица две, а сега си спомням, че историята за Иван Семьонов е изгубила края си.......Иван Семьнов....помните ли го тоя дивак как мразеше училището и как беше писал писмо до Министерството на пенсиите? Беше написал нещо от сорта на Учителката ме мъчи. За всяка грешка ми пише цафе.........дивак абсолютен, побърквала съм се от смях с него. Обаче като бях малка му съчувствах и разбирах точно как се чувства, защото и аз съм си мислела как ще умра и как всички ще скърбят за мене и ще съжаляват и ама ха! Или как ще замина далече далече и ще се върна след сума ти години и ще съм много богата .....сигурно всички деца са така. И може би затова се радвам на тия книжки, защото са истински някак си.....
Сигурно има и други фенове на Смехурко. Сигурно и техните книги са изпомачкани, жалки и грозни от стотиците препрочитания. Не са само моите нали?



Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: чecнoвa]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано21.02.03 12:25



Любимите ми бяха "Виргил Дребосъка" и "Алфонс Треперибузков"

Барабанчик изсвири ми нещо минорно.


Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: чecнoвa]  
Автор Karl Terzaghi (не.познат.)
Публикувано21.02.03 23:02



Тюх! Повечето от цитираните тук не са ми известни Няма ли начин да ми помогнеш да ги намеря?

Иначе... сетих се за Фердинанд Великолепни



Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: Karl Terzaghi]  
Авторчecнoвa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 15:16



абе намирват се по кашоните на Славейков, ама май накак си трябва да ги прочетеш като малък. иначе май магията се губи...не знам, може би да, а може би не....иначе защо не ме кефи Хари потър? защото съм голяма или защото е тъп по принцип?



Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: чecнoвa]  
Автор Karl Terzaghi (не.познат.)
Публикувано24.02.03 02:02



Тъп е.
В клуб "Приказки" е пълно с подобни фекалии.



Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: Karl Terzaghi]  
Автор Бeйби (познат)
Публикувано24.02.03 10:14



Когато не си прочел нещо, не давай изявления :(!!!
"Хари Потър" не е тъпа книга и...въобще - не чувстваш ли, че намирисвате на мухал с тези на никого неизвестни уж "велики" книжки - Малкият Никола и не знам си още кой. Времето е показало кой е тъп и кой не.
А "Х.П." е толкова увлекателна книжка, че наистина потъваш в нея :). Всъщност, не съм чела четвъртата.
Но прочетох "Майка нощ".
Имам въпрос към теб - и тя ли е антисемитска?!!!!



Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: чecнoвa]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано24.02.03 11:21



Генерал Скрито-Покрито... Вече е помня откъде се бях сдобила с тази книжка (хехе как звучи предеид обема и). Явно не е била моя, защото съвсем скоро се сетих за нея и не можах да открия в моята библиотека . Но направо съм се смяла с глас на нея.
А Виргил Дребосъка ми беше адски неразбираем - пълен абсурд с оная кула, която си бяха построили...
А помниш ли Фридолин - пак от същата библиотека? Оттогава заобичах дакелите...

стой та гледай


Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: lndependent]  
Авторчecнoвa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 11:49



че как да не помня Фридолин:))) макар, че аз тогава вече бях фен на далматинците. както и да е сега сто пъти повече предпочитам дакели:))) обаче съм забравила да спомена една от най-яките книги- Смоговци!!! чела ли си я? аз дори я оцветявах, ненормална работа....леле почти не си спомням нищо от нея, Дългоносия с оплютата от мухи папка......Дадо и Марина дето играеха на мама и татко.....и други такива работи.....



Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: Бeйби]  
Авторчecнoвa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 11:54



Леле как се нахвърляш само! И уж мухлясали, пък после времето показало.....ми показало е, за Хари Потър обаче не може дори да се говори за време, защото ей сега излезе.
чела ли си Никола? ако не си чела, просто се заяждаш, обаче ако си чела и говориш така.....значи просто няма какво да си говорим и ходи да си потъваш в хари потър........ама наистина ли потъваш ТАМ????????? на колко си години всъщност? не съм зла, просто любопитствам



Тема Re: библиотека Смехурко!!!нови [re: чecнoвa]  
Автор Бeйби (познат)
Публикувано24.02.03 12:18



Дори не съм чувала за Никола, това имах предвид за времето.
Не се заяждам, просто ме е яд, когато разни такива изискани литературоведи като вас отхвърлят всяко ново произведение. А той дори не е чел книгата.
Със сигурност съм на повече години, отколкото си мислиш.
И любимата ми книга е "Стършел", на Етел Лилиан Войнич. Сега сигурно ще кажеш, че е наивна. Няма значение.
Други любими книги са ми "Любов по време на холера", "Идиот" и стихотворенията на Вапцаров.
Е, на колко години съм според теб?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.