Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 21.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема авторите, които промениха живота ви?нови  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано05.06.02 13:33



обикновено това не са много имена, не е като да пуснеш списъка с любимите си писатели...различно е :)
това са писателите, които са разбъркали нещо в теб, които си почувствал част от себе си...които са били единствената ти твърда почва в дадени моменти, чийто поглед върху живота си приел за свой...

за мен това са Хенри Милър и Ерика Джонг.
а вашите автори кои са? : )

преди всичко никога не бъди ординерен


Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: Aurora]  
Автор ()
Публикувано05.06.02 13:54



Ами, аз непрекъснато се променям.
И затова - Давид, Свети апостол Павел. И много май мога да напиша, но тези двамата ми бъркат в джигера и не мърдат от там.



Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: Aurora]  
Автор adam (black)
Публикувано05.06.02 14:14



играем си на лексикон
лошо няма

Гео Милев - просто незнам, страшно много неща, дори и рисунките му, всичко, той е гений
Михаел Енде - Приказка без край ми е настолна книга, препрочита се на всеки 3 месеца и всеки път има нещо ново, това е книгата на живота ми
Станимир Панайотов - няма начин да го знаете, личен познат, но дори и да не пише, всяка негова дума ми бърка във вътрешностите

а другите които определям като любими автори не са просто любими, но...

The Last is gone, the Future is not here, the Present is illusion.


Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: Aurora]  
Авторcruella (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 15:43



чак да ми променят живота........... твърде романтично.
носледния път когато нещо ме разтърси (едва не повърнах) е докато
четях гавра на ървин уелш. истинска гавра, не беше излъгал човекът.....



Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: Aurora]  
АвторBrett (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:23



Миструва ми се, че в различни периоди от живота ми съвсем различни писатели са ми разбърквали вътрешностите и съм се чувствала като залепена върху страниците. Най-най обаче е Лорънс Дърел - 100% съм убедена, че ще минат поне 10 години докато/ако прочета нещо подобно.



Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: Brett]  
Автор ()
Публикувано05.06.02 17:20



Разкажи ми за него... За този Лорънс.



Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: yф]  
АвторBrett (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 18:34



Ами аз вече пробвах преди известно време - пуснах постинг за най-известната му книга "Александрийски квартет", но се оказа, че май никой от участващите във форума не я е чел. Тя излезе доста скоро в България и остана без подходяща реклама. Все още се намира по сергиите. Съжалявам, но не може да се разкаже - трябва лично да се гмурнеш вътре и доста да внимаваш, има какво ли не над което да се мисли. От хората, които аз знам, че са я чели половината я харесват много, а другата половина се отказват да четат след 20-тата страница. Дърел сам я нарича "предизвикателство към хронологичното изложение в традиционния роман; днешният пропит от времето роман". И тъй като започнах с рекламата - може би ще е най-добре да бъде повече:

"Политиката на любовта, интригите на желанието, доброто и злото, добродетелта и прищевките, любовта и убийствата пълзяха из тъмните ъгли на александрийските улици и площади, публични домове и светски салони, пълзяха и се гърчеха като велико събрание на змиорки в тинята на фабулата и контрафабулата."

"Никой, който твори на английски език днес, не владее до такава степен красотата и музиката на този език."

"Магическа смесица от сюрреализъм и фантазия, от еротизъм и психосексуален окултизъм, от полифоничност и интимност."

"Онова, от което най-много се нуждая, да записвам преживяванията не в реда, в който са се случили - защото това би било хроника - а в реда, в който са станали за пръв път важни за мен."

Това в кавичките е горе-долу това, което анонсира книгата в предговора, по кориците и т.н. - но хич не е достатъчно. Не ми се ще да навлизам в подробности, защото е невъзможно да си опиша впечатленията.
Между другото Лорънс Дърел е брат на Джералд Даръл - онзи с животинските книги. Между двамата не съществува и най-малката прилика.



Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: Aurora]  
Автор ss (минаващ)
Публикувано05.06.02 19:24



Чарлс Буковски- дзен в чиста форма



Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: Aurora]  
Автор Heпoзнaт (непознат)
Публикувано05.06.02 19:52



алехо карпентиер. имах щастието да прочета няколко негови книги на една особена възраст - достатъчно зряла, за да оценя истинската литература, но без голям жизнен опит.
няма достатъчно силна дума да изразя чувствата, които тоя автор предизвиква - "магия" е много слаба. думите просто те хващат в силна хватка, потапят те насила в един чужд светоглед, откъдето измъкването е още по-болезнено.


Every endless night
Has its dawning day,
Every darkest sky
Has its shining ray.


Тема Re: авторите, които промениха живота ви?нови [re: Aurora]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано05.06.02 20:04



Робърт Хайнлайн




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.