Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Тема Агота Крищоф - току-що му прочетох "Дебелата тетранови  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано03.02.02 17:34



дка" и едновременно се отвратих и възхитих, отвратителна книга - а имайте предвид, че такова нещо не ми се е случвало отдавна. Някой друг да е чел въпросния? ЧЕ да земем да си поговорим, а и да ме светне за въпросния пич - поляк ли е?

"човек не мое постоянно да е вечен", Хр. Стоичков


Тема Re: Агота Крищоф - току-що му прочетох "Дебелата тетранови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор ss (минаващ)
Публикувано04.02.02 07:59



Значи въпросния пич е жена, унгарка по произход, която живее в Швейцария. Действието се развива в едно унгарско село, окупирано от нацистите. Книгата наистина е страхотна и има продължение, също издание на "Колибри".



Тема Re: Агота Крищоф - току-що му прочетох "Дебелата тетранови [re: ss]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано04.02.02 11:44



да, трябваше да се сетя, че е жена с това Агота първо име... а тя съвременна писателка ли е? аз си я дръпнах от нета и затова нищо не знам, но трябва да ти кажа, че това е най-великото четене евър, защото като не знаеш нищо за автора и така нататък е върхът

"човек не мое постоянно да е вечен", Хр. Стоичков


Тема Re: Агота Крищоф - току-що му прочетох "Дебелата тетранови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 13:28



може ли да те помоля нещо?
ама само ако може



Тема Re: Агота Крищоф - току-що му прочетох "Дебелата тетранови [re: HeOHeЛ]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано04.02.02 18:55



давай



Тема Re: Агота Крищоф - току-що му прочетох "Дебелата тетранови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 19:36



ъъ... добре.
то...такова...
абе понеже ммммного ми хареса това, дето си си го написал като сигнатура (пфу, че тъпо тва "сигнатура") ей това:
"човек не мое постоянно да е вечен", Хр. Стоичков
а...
много ми уйдисва нещо на момента, не се сещам нищо по-сполучливо, с една дума - никак не ме бива в осигнатурването, би ми било за пръв път, даже, та...
абе щях да те помоля, ако може, да ми го дадеш, да го понося малко аз, може ли?


тюх, притесних се, изпущам икраткотата нещо...

Редактирано от HeOHeЛ на 04.02.02 19:38.



Тема никога!нови [re: HeOHeЛ]  
Автор Eзpa Иrнимбpитoв (понякога)
Публикувано04.02.02 21:20



никът си давам - мотото никога... сори, принципи



Тема е, добре,нови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 22:18



няма да те притеснявам повече.
съжалявам, ако така се е получило, но наистина много ми... абе както и да е, благодаря, че ми отговори.

бъди здрав



Тема Re: Агота Крищоф - току-що му прочетох "Дебелата тетранови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Авторivy (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 22:45



чел е, чел е и не само това, но няма значение. Та на въпроса - Агота Кристоф е жена, унгарка, която живее в Швейцария. Това което си чел/а е първа част от трилогия, едно от най-страхотните неща за мен. Не знам какъв е преводът. Информация достатъчна за първи път, нали?! Сега ме извини, но имам упражнение по мълчание...



Тема Re: Агота Крищоф - току-що му прочетох "Дебелата тетра [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Автор peya ()
Публикувано10.02.02 22:57



Не е ли Кристоф?
Та Кристоф е унгарКА.
Книжката съм я чела преди 2-3 години, но пак си остава гадното чувство...

добри хора

Редактирано от peya на 10.02.02 23:00.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.