Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 27.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Селестинското пророчество  
Автор ellion (sancta)
Публикувано11.10.01 22:40



Бих искала да чуя мнението на тези от вас, които са чели книгата (книгите). Аз самата дори не съм виждала книгата, но имам една приятелка, която леко се смахна (в буквалния смисъл) откакто я прочете. И случаят става все по-тежък...
И освен това, откриваемо ли Пророчеството примерно по Славейков, продава ли се въобще, понеже в интернетските книжарници не съществува. Любопитно ми е да прочета нещо, което може да побърка човек... (евентуално човекът може да си е бил побъркан поначало, което също ще разбера като я прочета), засега ме интересуват вашите впечатления.
10x



Тема Re: Селестинското пророчествонови [re: ellion]  
АвторBлaK (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 07:55



Виж в prorochestvoto.hit.bg



Тема Re: Селестинското пророчествонови [re: ellion]  
Авторpalmira (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 16:52



V kakav smisal se smahna?
Ami sa sazalenie ne sam ia chela, no sega mi stana mnogo interesno, kakvo li ste tolkova, ta chak da se smahna...
Palmira



Тема 5-километърнови [re: ellion]  
Автор CRUSH D!V!NE (ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН)
Публикувано14.10.01 14:22



НЕ Е ТРУДНО ,ДА Я ПРОЧЕТЕШ -ТРУДНОЕ ДА РАЗБЕРЕШ ЗАЩО Е НАПИСАНА ОСВЕН ЗА $, ТАЗИ ФИЛОСОФИЯ ВЪРШИ РАБОТА САМО ТАМ КЪДЕТО НЕ Е ОСТАНАЛО ИЛИ НИКОГА НЕ Е ИМАЛО РАЗУМ!

Може би се случва а може би не,но не ИСКАЙ те Вашите неща да станат мой~~!


Тема Стъпалото от стълбатанови [re: palmira]  
Автор Eнpиko (непознат )
Публикувано15.10.01 01:39



Твоята приятелка не е необходимо да се смахва.Освен ако не е малка на години.А също така никой,който прочете тези две книги не би се смахнал.Освен ако никога не се е интересувал от ирационални и духовни истини.
"Селестинското пророчество" е от америкканския автор Джеймс Редфийлд и е в два тома.Беше публикувана през лятото на 1995г.Авторът е написал творбата в белетристичен стил,но личат явни задълбочени познания от психологията и теософията.Това,в което съм сигурен е,че не е писана за пари/това е в отговор на човека от 5-ти километър/.
Сигурното е едно - Редфийлд е опитал да обобщи много мъдрост в тези около 550 страници.Опитал е дори нещо повече - да обясни смисълът на нашето съществуване,скритите сили,които движат нашите емоции,законите на общуването,"програмирането" на определлени нагласи още от детството и много други неща.И всичко това не го е напрравил произволно.Много учени и психолози преди него са достигали до подобни изводи.Ще спомена само двама.Първият е Карл Юнг,който доразвивва и опровергава психоанализата на Фройд.Точно на Юнг е теорията за "синхронността на събитията".Негова е фразата -"ние си мислим,че сме главните актьори в драммата на нашия живот,но накрая се убеждаваме,че сме второстепенни участници в една много по-голяма драма".За неподготвения човек това може да прозввучи странно,но всъщност е нещо много по-хубаво отколкото дори можем да си помисллим.По-надолу ще се аргументирам.А вторият автор,който ще посоча е небеззизвестния американски психотерапевт Морган Скот Пек.В България е известен най-вече с книгите си "Изкуството да бъдеш Бог" и "Хора на лъжата".Негов пък е изразът за"чудото на щастливата случайност".Той в цяла глава от книгата си подкрепя с примери това,което всъщност всеки човек много пъти е виждал в собствения си живот ,но го е забравял ,увлечен в ежедневни грижи и боричкания.А именно- подминавал е "чудото на щастливаата случайност" - и това са онези необясними стечения на обстоятелства,когато човек в нужния момент получава точно това,от което се нуждае.Имаш нужда от приятел и срещаш приятел.Имаш нерешим въпрос,но случайна фраза ти дава точния отговор.Бориш се с проблем и първата книга,която отвориш на случайна страница ти дава написаното разрешение.Самотен с
Ь без любов,и ето ето,че невъобръзими случайности те срещат точно с нужния човек. Разбира се остава проблемът дали ще разпознаем тези случайности и ще ги оползотворим.Морган Пек казва,че е благодарен за тези случайности,но никога няма да разбере колко от тях е пропуснал в дотогавашния си живот.А в "Селестинското пророчество"за разлика от другите Редфийлд ни учи и как да ги разпознаваме.Нещо повече - той дори твърди,че никоя среща с човек не е случайна.Всяка среща ти дава отговор на някакъв въпрос или ти даваш отговор на някого ,дори и да не го съзнаваш.Казано с прости думи - ти винаги получаваш невидима подкрепа/независимо дали я разпознаваш/ или винаги даваш на някого подкрепа/независимо дали го разбираш/.А казано с още по-прости думи - ти винаги си закрилян и никога не си сам или ненужен.
Тези неща не са странни.Не са и смахнати.А пък и това не е всичко.Но едно по едно.Човек може да се шокира/"смахне"/ само ако има или недостатъчен жизнен опит или е духовно мъртъв.Предполагам,че аборигенът видял за първи път самолет доста се е шашнал. Но шокът му би бил пълен ако му покажат действието на ядрена ракета.
Редфийлд ни показва "самолет".Обаче има и "ядрена ракета".Но за това друг път и на друго място.А сега ще ти разкажа с няколко изречения сюжета,
но той е най маловажното - просто фон,способ да разгърне автора идеите си.
Издирва се перуански ръкопис с десет откровения/пророчества/.Частите на ръкописа се откривват една по една като всеки път някоя случайна среща води до следващото пророчество.В пэървия том са открити първите девет,а втория том е посветен на десетото откровение,което е за бъдещето на човечеството и за събитията след смъртта. А първите девет обхващат приблизително следното.Първото са Случайностите - за мен това е най-важнотоВторото е.Борбата за енергия при общуване - всеки от нас е забелязал колко пъти при разговор между двамма единият сякаш се изпълва със сили ,а другият е изсмукан - автора обяснява това чрез "ръкописа".Третото са т.нар.властнически драми -това са четири линии на поведение чрез които се снабдяваме с енергия при общуването,принципът за това е следният - или с агресивно повведение "омаломощаваме"другия,каквато е драмата"насилник",или чрез пасивно поведение караме другия да опитва да ни разбере и съжали - драмата"горкият аз",има още две драми ,но сега няма да правя нито пълно изложение на идеите,нито анализ.Четвъртото е,че всеки от нас има мисия в живота си и бракът му с друг човек никога не е случаен,защото детето е призвано да обедини/сплоти,усъвършенства/мисиите на двамата си родители,така както те пък са обединили мисиите на своите родители.По този начин човечеството се издига на все по-високо духовно ниво.Петото е за ролята на природата ит.н.Няма да се впускам в повече подробности засега.
Това,което знам с абсолютна сигурност е,че идеите от "Селестинското пророчество"са едно изключително важно СТЪПАЛО в духовното развитие на всеки човек,който досега е живял само във физичиския свят.Но уточнявам - просто стъпало по една стълба.А дори и то може да се окаже високо ,ако човек е без предварителна подготовка.Лично за мен тази книга се оказа "чудото на щастливата случайност".
Помня онзи пролетен ден през 1996г.когато бях завършил висшето си образование и докато течеше задължителния едногодишен юридически стаж работех като бодигард в една финансово-брокерска къща.Тогава до мен застана един от младите бизнесмени,на когото даже и името не знаех и завърза случаен разговор.В ръката си държеше книга.Сигурно Чейс ,присмехулно си помислих аз.Но не беше Чейс,а "Селестинското пророчество"
"Сега си я купих от Славейков - каза той - Четох я от един приятел,но искам да я имам.""И какво пише в нея?-"попитах го.
Той ми отговори с думи,които самият аз по-късно употребявях много пъти:"Тази книга подкрепя целият ми жизнен опит.Много неща,които съм преживял лично за тридесетте си години и се опитвах да си обясня - тя ми ги обяснява...Започва се със случайностите."
"Случайностите ли?"
"ДА.Със случайностите.Нищо не е случайно.Това,че сега говорим двамата също не е случайно..."
Същият ден си купих книгата.И още в първите страници прочетох :"Имам нужда от промяна...И ти ли не можеш да си намериш място ...Предстои коренен прелом в живота на човечеството...Тази промяна се усеща като чувство на дълбока неудовлетвореност...А все по-често идват мигове на сила и вдъхновение,които не можем да задържим и после остава чувство на неудовлетвореност като станем отново обикновени...Иска ти се да направиш някои неща в живота си,а не знаеш как...И тогава идват случайностите- срещнеш някого,чуеш нещо,прочетеш нещо - и получаваш отговора,а това по поразителен начин надхвърля чистата случайност..."
Откриваха се все нови и нови хоризонти.Светът ,животът,общуването - ставаха все по-разбираеми.Скритите причини излизаха наяве.Сякаш си бил в мрачно подземие и тежки двери се разтварят ,и сноповетте откъслечна светлина се превръщат в една истинска феерия о т блясък,сияние и истини.
Но уточнявам отново - това е само едно стъпало от висока стълба.Това е самолетът на братя Райт в ерата на космическите полети.Опасно е да си останеш в тези"пророчества".На бебето,което прохожда вероятно му се струва,че"паякът " е изключително средство но ако бебето се казва Карл Люис как ли би се изненадало,че след две десетилетие ща става трикратен олимпийски шампион на спринт.
Може да се каже и по друг начин.Ако оприличим духовния свят на сграда,то атеистите ходят по земята,окултистите са в мазето,отделните учения са разположени на различни етажи,където е и Редфийлд] .Но много по-нагоре от него,някъде високо в сградатта,близо до небесата е истинското "учение".Пиша го в кавички,защото всъщност името му е ИСТИНАТА.А истината ще ви направи свободни ако я приемете.Повече няма да обяснявам,защото темата е просто за "стъпалото""Селестинското пророчество".



Тема Re: Селестинското пророчествонови [re: ellion]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.10.01 14:02



Книгите, които съм прочела са 4 на брой, даже с краткия пътеводител стават 5. За повече подробности можеш да погледнеш в посочения ти сайт.
Аз поне не смятам, че съм откачила след като ги прочетох, напротив обясних си много от нещата, които са ми се случили и продължават да се случват.
Успех в четенето !

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Селестинското пророчествонови [re: ellion]  
Автор palmira (absolutna vesna)
Публикувано16.10.01 10:58



Ami chestno kasano, na men mnogo mi haresa, kato ne vidiah s kakvo moze da me pobarka. Naprotiv , sazaliavam, che ne sam ia otkrila po-rano. Radvam se , che makar i sluchaino popadnah na podobno chetivo.
Blagodaria na tosi, koito beshe publikuval saita, kadeto da se chete po I-net.
Palmira



Тема Re: Стъпалото от стълбатанови [re: Eнpиko]  
Автор eternity (експериментатор)
Публикувано16.10.01 11:11



по-точно не може и да се каже

аплодисменти от мен



@целува всички в клуба и им желае щастие


Тема Re: Стъпалото от стълбатанови [re: Eнpиko]  
АвторBлaK (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 15:23



Сбито и конкретно обобщение.
Все пак слагаш Дж. Редфийлд в средата на чов. познание/развитие/.
Явно имам още доста да уча. Би ли ми помогнал с напътствие, какво следва по-нататък. Поне в близък план.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.