Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 01.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема книгата от която ми се е повдигало енови  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано27.08.01 13:36



ло-ли-та...
защото е над моите възможности да бъда съучастник на подобно действие и на подобен герой.
а читателят е съучастник, нали?

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема Re: книгата от която ми се е повдигало енови [re: Гpaxчe]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 15:46



хич даже не е задължително



Тема Грахче?нови [re: Гpaxчe]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 20:50



Не бива да се чете и "Престъпление и наказание". Дърта-дърта, лихварка-лихварка, ама и тя душа носи. Не, не ща да съм съучастник на тази КНИГА. Също така като чета Новия завет ще зпускам дните от четвъртък до неделя, защото на такъв съд и такава екзекуция...Особено пък в ПИСМЕНА ФОРМА. Тц. Няма да мога да спя после от чувство за вина.

Грахче, добра провокация можеше да излезе, обаче... точно с този аргумент... Не знам, при мен поне не провървя.



Тема Re: Грахче?нови [re: зy]  
Авторhol (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 21:45



Taka si e...
Nqkoj hora tyrsqt prosto provokacii,
a naj-loshoto e, che provokirat okolnite predi da sa provokirali sebe si..
pozdravi



Тема Re: книгата от която ми се е повдигало енови [re: Гpaxчe]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано28.08.01 00:16



Бе не знам за книгата, но филма определено беше скучен ...

Така де, поне малко еротика да имаше ...



Mixy


Тема Аз за книгатанови [re: Гpaxчe]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 13:31



"Американски психар" съм чувал че била трудна за четение!



----------------------------------------------------------
"Твоите мустачки на моя *** чистачки!!!"



Тема Re: Грахче?нови [re: зy]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано28.08.01 14:33



уф, ква провокация в тая мъгла? пиша си там квот ми падне. не можеш да сравняваш лолитката с достоевски - те са на два океана разстояние поне. единия е изпаднал от ръба на живота в буквалния смисъл младеж и един задоволен от живота, самооправдаващ се, ронещ крокодилски сълзи по детството си педофил.
ако става за въпрос определено Долархайд, гадния психар от Червения дракон ми беше по-симпатичен от тая мърда.

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема Това дали ти е симпатиченнови [re: Гpaxчe]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 14:43



е едно, а това дали читателят е съучастник на книгата, която най-буквално "понася" или "изтърпява" - съвсем друго.

Тъпо е и не за това ми беше думата, но педофилство в истинския смисъл на думата в "Лолита" май няма. Но за това няма да споря, защото наистина това не ме интересува. Както няма да споря садист ли е маркиз дьо Сад в книгите си или нещо друго.

Но "читател-съучастник".... тц-тц-тц.... Че ти още малко ще ме обвиниш, че като чета сонетите на Шекспир, примерно, значи съм влюбена колкото него? Или като чета "Макбет", после директно трябва да тръгна към Съдебната палата? Или, не дай Боже, "Ромео и Жулиета" - и флакончето с екстракта от кураре да ми е вече в ръката? Ай стига, бе!!!!



Тема Re: Това дали ти е симпатиченнови [re: зy]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано28.08.01 14:50



разбира се ... ако не си влюбена докато четеш тези сонети и ако не чувстваш съсирена кръв по ръцете си с Макбет - нищо не си прочел.
пък може аз така да го правя. всеки случай изживяването си струва

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема А аз ненови [re: Гpaxчe]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 14:52



винаги съм отстрани. Най-много две-три книги в живота ми да са ме засмукали в себе си.

Но пък така аз съм ваксинирана срещу "педофилията" на "Лолита", обаче ти нееееее..... А, и спя спокойно, за разлика от лейди Макбет с бялото сърце...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.