Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 20.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема The Green Mile - Stephen Kingнови  
Автор lron Maiden (maiden.hit.bg)
Публикувано20.05.01 15:42



Велика книга!
Какво мислите по въпроса?
Аз след като я прочетоп направо се разбих! Почти колкото след Спасителя в Ръжта.

holden.caulfield


Тема Ша менови [re: lron Maiden]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 22:45



прощаваш Мейдъне, ала аз това нещо не съм го чел - само филма съм гледал...
Което разбира се е срамота, ама нейсе.

Друго ме мене мачи - кажи нещо повече за тоз "Спасител в ръжта" бре!

За що иде реч вътре, оти напоследък се тва име чувам да се спрега от мало и голямо и зе срама да ме фаща. Американскио президент викат утрепали с таз книга, голема работа големо нещо!?

Кажи неколко думи, молим...


Благодарим предварително!

С уважение,
мл. сержант Генов



Тема Re: Ша менови [re: Гeнoв]  
АвторLG (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 20:21



хехехе :))))))))))))))))))))



Тема Re: Ша менови [re: Гeнoв]  
Автор lron Maiden (maiden.hit.bg)
Публикувано26.05.01 17:03



Е човек, ти направо ме закла с тва изказване. Верно ли не си я чел?!
Тва е адски голям пропуск... невероятно направо, все едно да си фен на детективски романи и да не си чел Чандлър.
Трудно е за разправяне... то аз не съм и голям специалист по жанровете и т.н. Водят я класика... ама не знам. А ако седна да ти разправям за какво се разправя, ще си речеш ебати тъпотията. То това е част от.... от... и аз не знам.
Може да си я свалиш от

ако я нямаш под ръка.

При всички положения е задължителна книга. Не е задължително да ти хареса, но е задължителна за четене. И не само за лятото, а за всеки сезон поведнъж. ;)

holden.caulfield

Тема Re: The Green Mile - Stephen Kingнови [re: lron Maiden]  
Автор Haчko (ass-kicker)
Публикувано27.05.01 11:22



Джон Кофи, но не като кафе :)))
След като я прочетох аз, я прочетоха и другите членове на семейството ми. Общото мнение - страхотна книга. Хваща те за гърлото. Лично аз съм фен на Лакроа и Мистър Джингс :))) На дружбата им.

How will I laugh tomorrow... if I can't even smile today?


Тема Zashto "Spasiteliat v rujta" e klasika?нови [re: lron Maiden]  
АвторNoa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 23:02



Napisana e prez 1951 godina. Kazvam go zashtoto istoricheskiat moment e mnogo vajen za da se razbere zashto tazi kniga e klasika. Po tova vreme neshto se sluchva v Amerika, neshto se promenia v suznaniata na horata, i go promeniat hora kato Elvis Presley i James Dean...V pokolenieto na 50-te e zalojeno edno buntarstvo, prichinata za koeto e niakak si nevidima, no e fakt che sushtestvuva. "Rebel without a cause" oshte mu kazvat - ne e samo zaglavie na film s James Dean, a e opredelenie za edno tsialo pokolenie - tova na petdesette godini.

Intelektualniat dinamit, koito stoi zad tova buntarstvo se poiaviava estestveno v togavashnata literatura i osnoven primer e Holden Caulfield - glavniat geroi na "Spasiteliat v rujta". Toi e tineidjur v chastno uchilishte, koito ima vsichki vuzmojni privilegii, koito bogatsvoto i dobroto obrazovanie mogat da predostaviat. No vupreki tova jivotut mu e niz ot razocharovania, koito doprinasiat za izkliuchvaneto mu ot uchilishte. Nishto niama znachenie za nego - nito uchilishteto, nito semeistvoto, nito obshtestvoto. Neshtoto, koeto Caulfield se muchi da nameri e tova, koeto pokolenieto na 50-te e nareklo "identity" - identichnost, individualnost. V tozi smisul romanut na Selindjur se prevrushta v neshto kato biblia za tezi, koito tursiat sebe si.

A hora, koito sa v tursene na sebe si vinagi shte ima, vinagi shte gi ima tezi koito shte vijdat sebe si, kogato chetat "Spasiteliat v rujta", sledovatelno aktualnostta na romana ne e ogranichena do spetsifichnia istoricheski moment, v koito e napisan. Takiva knigi sa neprehodni vuv vremeto, ili s drugi dumi sa "klasika."

Pozdravi,
Noa

p.s. Izviniavam se za latinitsata, no niamam drug izbor v momenta.



Тема Re: Zashto "Spasiteliat v rujta" e klasika?нови [re: Noa]  
Автор Aurora (клявка)
Публикувано29.05.01 14:43



:)
"спасителят в ръжта" е една от любимите ми книги:)

много ми е драго, че стана дума тук за нея:)



Тема Re: The Green Mile - Stephen Kingнови [re: Haчko]  
Авторaloisias (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 18:14



Книгата не съм чела, но филма...хм, малко ми е трудно да вляза в крак с вашите възторжени отзиви. "Добротата ще спаси света"-само американците могат да вземат една стара като света идея и да я превърнат в боза. С цялото ми уважение към добрите актьори-нищо друго свястно не видях в този филм. Че и дългичък. Абе как можете да го сравнявате със "Спасителя в ръжта". Нищо, ама нищо общо.



Тема Re: The Green Mile - Stephen Kingнови [re: aloisias]  
Автор Haчko (†)
Публикувано01.06.01 23:13



A, chekai malko! Stanowishteto, che Stephen King-owite knigi trudno se ekranizirat, ne e samo moe, a komai na wsichki negowi fenowe (a i protiwnici). Ako iskash hubaw film po Tiranozawyra, nameri si "Stand by me" - esenta ot Osobenite sezoni. Shawshenk syshto mai wyrshi rabota, ne sym go gledal, no ima otziwi.
No nai-dobre e "The Green Mile" prosto da ia prochetesh. Mnogo ne-amerikanska kniga, bih kazal. I ne me byrkai s horata, koito srawniawat Miliata sys Spasiteliat W Ryzhta. Bezumna analogia spored men. Oswen po silata na emociite, koito i dwete knigi predizwikwat.
Kofi, no ne kato kafe :))))

Anyway.

Редактирано от Haчko на 01.06.01 23:15.



Тема Re: Zashto "Spasiteliat v rujta" e klasika?нови [re: Noa]  
Автор lron Maiden (maiden.hit.bg)
Публикувано03.06.01 18:41



Ебати урока по и аз не знам какво.
Тебе ако те попитат колко е часа, обясняваш ли за различните видове часовници, кой ги е открил, на какъв принцип работят и т.н. или тва ти е само по литературните въпроси?

Простете за кирилицата, ама аз по принцип така си пиша.

holden.caulfield



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.