Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 28.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: vryava]  
Автор lron Maiden (maiden.hit.bg)
Публикувано03.06.01 18:51



И аз не мога да чета фантастика. :)
Тези няколко книги на С. Кинг просто са много... мечтателски... знам ли и аз... абе яко си е. Яко си е. Не са фантастика. Или най-малкото са един по-специален вид фантастика, който ми е твърде близък и ми допада. :)

holden.caulfield


Тема Re: Достоевскинови [re: Haчko]  
Авторaloisias (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 13:33



Знаете ли какво казва Кенет Уайт в едно интервю? Пътувал с влак. Срещу него седяло момче. Три часа то не се отделило от електронната си игра. " А можеше да чете Достоевски." Това е . Да си се родил на тази земя и да не си чел Достоевски... не мога да си го представя. Както и много други неща. Явно едни ценности се заменят с други, но..." за мен без съмнение книгата си остава царствения път на духа" - К. Уайт



Тема Re: Достоевскинови [re: aloisias]  
Автор Haчko (†)
Публикувано04.06.01 17:07



А знаеш ли какво казвам аз? Ще чета руска класика тогава, когато животът ми поне малко се нареди и мога да си позволя да разлистя много тежки книги, без да се притеснявам за разсъдъка си. Проблемът ми е, че приемам литературата много навътре. А онова момче във влака бях аз - кажи на Кенет Уайт, като го видиш :)))) Освен това, той оправдава ли хората, които са имали нещастието да се родят на тая земя и да умрат преди Достоевски да е написал каквото и да било, или и тях ги праща на пангара :)))))))

:)))))))))))))))))))))

Тва прасе изляна гуляма свиня.


Тема Re: Достоевскинови [re: Haчko]  
Автор aloisias (непознат )
Публикувано04.06.01 20:33



Много добре знаеш какво искам да кажа и не е необходимо да се хващаш за думите. Всеки е свободен да избира, но не мисля, че трябва да живееш по определен начин, за да четеш определени книги. То си е вътрешна необходимост. Пък и на К. Уайт едва ли му пука чак толкова за тебе. И освен това, ако една руска класика не можеш да четеш, защото... как беше, много навътре...то тогава сигурно си обречен нищо свястно да не можеш да прочетеш. Ей, тия книжки, какви са такива силно въздействащи, та човек не може да ги чете чак. Пробвай с Гогол. Като начало. Той е по-лек и не по-малко добър.



Тема Re: ...нови [re: lron Maiden]  
Автор vryava (непознат )
Публикувано05.06.01 10:00



Здравей,
Искаш ли да проверим дали имаш усет за детайлите?
Нека започнем с това:
Какъв е цвета на тапетите в стаите на героите на Достоевски?



Тема ПРЕДЛОЖЕНИЕ за транскрипция на българската азбуканови [re: ceлиr]  
АвторBлaK (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 12:30



ПРЕДЛОЖЕНИЕ

за транскрипция на българската азбука на латиница


А=А; Б=B; В=V; Г=G; Д=D; Е=Е; Ж=J; З=Z; И=I; Й=I; К=К; Л=L; М=М;

Н=N; О=О; П=P; Р=R; С=S; Т=Т; У=U; Ф=F; Х=H; Ш=SH; Ъ=W;

За останалите букви:

Ц=TS; Ч=TSH; Щ=SHT; Ь-ЬО=IO; Ю=IU; Я=IA



Тема Re: Достоевскинови [re: aloisias]  
Автор Haчko (†)
Публикувано05.06.01 18:03



AAAAAAAAAAAA!! Da ne iskash da kazhesh, che samo ruskata literatura e dobra????
Ne si prawa!
A i sama (abe, ti momiche li si? :))) znaesh, che i nai-golemite literatori si imat "specialnost". E, az ne sym nai-goliam, ne sym i literator, no otkrih, che mi dopada amerikanskata literatura ot minalia wek. I si ia cheta. Inache, malko sym popoglezhdal frenska, ispanska, britanska... Dazhe i ruska klasika sym chel! Neznaiko w Slynchewia grad :)))
Shegata nastrana, prosto naistina mislia, che sreshta s ruskite klasici sega bi me sysipala. Spomniam si kak se chuwstwah sled kato prochetoh "1984" - biah absoliutno beznadezhden niakolko dni. Ubeden sym, che rusnacite shte me dyrzhat po-dylgo. Zashtoto sa mi po-blizki kato dushewnost i zashtoto weroiatno sa po-dobri ot Orwell. E, eto ti priznanie za tiah :P
Na K. White mu kazhi, che i na men ne mi puka za nego, noto za towa dali pak shte stane swetowen shampion w kategoria "supertezhka" :PPPP Weche sym za Tyson! :PPP
Inache... kogato resha da zapochna, shte go naprawia s Gogol, obeshtawam. Kolkoto i da mi e trudno da ponesa istoriite za razni hora, koito umirat zaradi ednata kihawica :(((

Тва прасе изляна гуляма свиня.


Тема Re: Достоевскинови [re: Haчko]  
Авторaloisias (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 23:53



Абе какви са тези спорове - руска, английска, американска... Всяка добра литература е добра и толкова. Колкото повече от нея можеш да прочетеш, толкова по-добре. Просто има неща, които заслужават да не ги изпуснеш.
Абе ти за кого смяташ К. Уайт? Или аз нещо не ти схващам майтапа. С най-добри благоразположения: жена.



Тема Re: Достоевскинови [re: Haчko]  
Авторaloisias (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 23:58



мамка му и прасе

p.s. с бълг. л-ра как е положението? :)))



Тема Re: Достоевскинови [re: aloisias]  
АвторNachko (Нерегистриран)
Публикувано06.06.01 13:26



Mi iawno ne shwashtash maiapa mi (mozhe bi e mnogo debel :(( )
Inache si prawa, da go eba - wsiakakwa literatura :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.