Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Здравейте всички.нови  
Автор The Bridge ()
Публикувано03.09.00 22:49



От някое време чета по дискусиите и вече мисля, че съм готов да споделя с вас мислите си, както и литературните си опити. Произход на ника ми: Избрах този ник, защото в думата "мост" има много символика. Името "Мост на дружбата", според мен, е пример за тафтология. Думичката "дружба" показва, че вече има мост м/у две стойности. Да построиш мост, е все едно да построиш чешма. Най-лошото нещо е, когато разрушиш мост. А ако съвсем скоро си минал по него, още по- зле. Мостът може да те отведе на неподозирано хубави брегове. А ако се окаже, че си сгрешил, винаги можеш да се върнеш обратно. Не рушете мостовете след себе си! Толерантното отношение към света и околните винаги се връща при нас в двойна мяра. Мостът - това е протегнатата ръка към някого. Мостът - това е отворената врата на твоя дом. The Bridge.

Тема Мислиш ли? ;о)))нови [re: The Bridge]  
Автор зу ()
Публикувано03.09.00 22:59



Мостът ознава, че земята е разцепена на два бряга - и той се опитва да ги свърже. Мостът означава, че под него тече опасна река, която не можеш да преминеш по брода - ще те отнесе. Мостът означава, че долу в пропастта може и да белеят кости. Мостът означава, че някой някога може да мине по него и да си иде, а друг да стои на другия бряг и да сълзи с цулото си съществмо.... Да, мостът е доста сложно нещо... (Добре дошъл, Мосте))))))

Тема Извинявай занови [re: зу]  
Автор зу ()
Публикувано03.09.00 23:04



печатните грешки. Забелязвам, че винаги се случва така. Ако започна да пиша на майтап или като предизвикателство, всичко си върви нормално. Понякога обаче отнякъде изплува капка истинско вълнение и - ето ти (повече от) една грешка. Ужас! Вече не мога и да излъжа като хората! :о))))) Но това, последното, май е най-страшната функция на един мост. Дано да не е твоят!!! :о)

Тема Извинявай занови [re: зу]  
Автор The Bridge ()
Публикувано03.09.00 23:10



Благодаря, зу! В тази, последна функция, мостът си го има, така че винаги има надежда, нали?

Тема Извинявай занови [re: The Bridge]  
Автор The Bridge ()
Публикувано03.09.00 23:14



Впрочем, радвам се, че успях да те развълнувам , ;-)

Тема Ужас! Дойде инови [re: The Bridge]  
Автор зу ()
Публикувано03.09.00 23:22



започна за самохвалства! ;о))))) Я вместо да се чешеш зад ухото и да се чудиш сериозно ли си говорим или не - кажи нещо за литературните си предпочитания. Аз напримар (ама съвсем например), в момента съм забила на Кавабата и Акутагава и не мога да си събера главата. Толкова е прекрасно на момента, че ми иде да завия! Само че защо трябва да пише "превод от японски" като е от руски, тяхната кожа издателска-предателска, "чесън да ядът дано, биз хляб да го ядът!" ;о) А ти на какво си? Нещо по-високоградусно или по-така... за разтуха? :о)))

Тема Ужас! Дойде инови [re: зу]  
Автор The Bridge ()
Публикувано03.09.00 23:33



Не, зу, просто исках да ти кажа, че основната функция на моста е свързваща... Предпочитания ли? По принцип съм всеяден, от време на време се оставям на царете на кримките, когато не искам да мисля. Чета поезия, сам се опитвам да пиша, проза - по-малко. Това, което четеш ти, не ми е познато. Пък и сега точно нямам много време за четене. Градус няма, рядко слагам чаша, за да ми прави компания. Сам не ми върви... ..... Все пак, вечерта е топла, отворих си една "Каменица" - Наздраве? :-)

Тема Наздраве!нови [re: The Bridge]  
Автор зу ()
Публикувано03.09.00 23:44



Аз пък този артикул не го пия. Не го научих. Уж съм схватлива, ама нА... :о))) Говорех за високоградусна литература, но когато човек няма много време, наистина предпочита да си почива, отколкото да не натоварва. А ти не се дърпай така. Никой не те кара насила да говориш за това какво обичаш от литературата и какво не. Въпросите бяха просто друг начин да ти кажа "добре дошъл" . :о))) Лека нощ засега. Надявам се - до скоро!

Тема Акутагаванови [re: зу]  
Автор nemo ()
Публикувано03.09.00 23:45



ми е малко досаден на мене. Ама някои от филмите на Куросава не бяха ли по негови разкази? Рашомон например, ако се не лъжа...

Тема О.К.нови [re: зу]  
Автор The Bridge ()
Публикувано03.09.00 23:53



Аз - също. Лека нощ. :-)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.