Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 15.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема FIGTHER-ке!:)))нови [re: FIGHTER]  
Автор Ясен *<;о) ()
Публикувано02.06.00 09:45



Ама ти си била мома бре! И ще ми пишеш как се чувствали момците...:))) Виж, не се смарангясвай. Той Никой е малко драстичен, но някой от нещата са му верни... Ако разбираш английски и смяташ да се занимаваш по-сериозно имам едно ръководство за писане на разкази. То всъщност е за фантастика, но е валидно за всякакъв жанр. Много е добро! или Там можеш да го свалиш от 'Дреболии'... А! И колко чернови имаш на това 'разказче'? Една? Аааа, ама много лесно искаш да се измъкнеш...:))) Я вземи си поиграй - може даже и на Никой да му хареса накрая...

Тема FIGTHER-ке!:)))нови [re: FIGHTER]  
Автор Никой ()
Публикувано02.06.00 11:23



Това , че съм краен е вярно. Мисля обаче е полезно. Хубави разкази или каквото и да било не се пишат с ръководства. Или поне те са на последно място в класацията на нужния инструментариум. Значи на първо място е самородния талант. Ако него го няма , по-добре да се захванем с животновъдство. Може пък там да ни е амплоато. Другото задължително условие нещата да се получават , е авторовия житейски опит. Трябва наистина много да ти е минало през главата , за да имаш правото да кажеш "слушайте пичове какво ми се случи веднъж". Ако просто изгледаш някой филмче или прочетеш книжка и вземеш та си речеш , че и ти го можеш това - забрави! Творчеството ти ще е на почит единствено на семейните и родовите ви срещи. Най-трагично е ако едно посредствено перо реши да стане професионално такова. Тогава съответния неоценен творец кисне по кръчмите , псува люто критиката и тъпите читатели които не могат да вдянат колко е велик и в края на дните си написва единственото си стойностно есе на тема "как си лепнах цироза". Въпреки всичко , ако имах идея , че критиката ми е насочена към дама , думите ми едва ли щяха да бъдат толкова остри. Извинявам се за което! Никой

Тема Никой.нови [re: Никой]  
Автор Ясен *<;о) ()
Публикувано02.06.00 12:47



Значи нама да ти противореча. Щото си прав, ама пак си малко краен. Не, по-скоро едностранчив. Талант - задължително. Опит - да. Но писането е И умение. Което си има нужда от шлифоване, насърчаване, трениране и даже ръководства. А и нищо лошо няма в аматьорските напъни. Щото освен, че радва родата (сам по себе си похвален резултат), носи и лично удовлетворение от творческия процес.

Тема Ostavete momichetoнови [re: Ясен *<;о)]  
Автор LabGuy ()
Публикувано02.06.00 13:39



da si pishe kakto i se iska bre hora! kakvo ste sednali da ja pouchavate - sled malko toku vij i nekoj algoritum za pisane shte i predlojite komaj kakto e trugnalo... FIGHTER pishi si ot surce kakvoto ti e na dushata, ne slushaj "nikoj" za "nishto" ;-)

Тема Ostavete momichetoнови [re: FIGHTER]  
Автор Никой ()
Публикувано02.06.00 14:21



Призоваването да не се слуша никой за нищо е начинание доволно опасно. Бих си позволил да твърдя , че е нужно всичко да бъде чуто. Виж на какво ще повярваш , си е лично твой избор. Ако въпреки всичко човек възприеме философията на неслушането , рискува да си остане доста тъпо и ограничено копеле , което всеки път когато иска да му стане светло пали завесите , понеже така и не е искал да чуе , че човечеството вече е изобретило и по-безопасни начини за осветление. А над препоръката човек да "пише от сърце , каквото му е на душата" , все още разсъждавам и ми е трудно да изкоментирам. Ясене , прав си! Никой

Тема Abeнови [re: Никой]  
Автор LabGuy ()
Публикувано02.06.00 14:46



kakvo mu e trudnoto ne razbrah na tuj ot surce da pishesh i kakvoto ti e na dushata? a i da podpalia niakoja zavesa ne e nikak losha idea... abe, maj zehme neshto prostotii dosta da govorim, a iskah az da kaja neshto prostichko, che reshil e niakoj neshto da napishe i ot tova dali TI AZ TOJ TIA shte mrunkame che ne im e haresalo che neshto ne e edi kak si, si e nashe pravo, obache da trugnesh i suveti da davash kak se pravi razkaz e tva veche e prekaleno - KOJ KAK ISKA DA PISHE i KOJTO ISKA DA GO CHETE! hmmm ami tva e momci i momi

Тема Ами да го пиша разказчето;-)нови [re: FIGHTER]  
Автор flar ()
Публикувано02.06.00 15:29



:-)=)

Тема Abeнови [re: FIGHTER]  
Автор Никой ()
Публикувано02.06.00 15:35



Прав си брат. Лошо няма. Ако попиташ авторката обаче защо е публикувала това си разказче и ако тя е достатъчно откровена , ще ти признае , че е очаквала освен всичко друго и някакъв коментар за написаното от нея. И те коментарите заваляха. Обаче е много нечестно ако мислиш нещо , а говориш и пишеш друго. И аз понеже съм си честно копеле ... Освен всичко друго , можеше да погледнеш на другарската ми критика и като на мой плах литературен опит. Няма да се заяждам повече! Никой

Тема :) e shtomнови [re: Никой]  
Автор LabGuy ()
Публикувано02.06.00 16:03



e tyj / drugarska kritika de / niama losho, druje. ama i az de da znam, vikam si devojcheto reshilo da se probva s neshto, a tuka horata na parcheta shte go razkysat i poneje sum si malko vurtoglav vikam si ja i az da kaja nekoja i druga duma ;) mercim Nikoj che ne se nahvurli sreshtu men...spolaj ti i do novi sreshti

Тема :) e shtomнови [re: FIGHTER]  
Автор Никой ()
Публикувано02.06.00 16:13



Ами публикувай някой свое творение и само гледай какво ще ти се случи! ;0) Никой


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.