Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Майстора и Маргарита  
Автор Майкъл ()
Публикувано13.02.00 03:19



На славейков се мотае някакво 4-томно издание на руски на "майстора и Маргарита" на Булгаков на руски. Може ли някой да ми каже защо е толкова.. обемисто ? По мои спомени това което съм чел на български си беше еднотомно?

Тема Майстора и Маргаританови [re: Майкъл]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано13.02.00 09:08



а ти защо не разлисти книгите, когато беше на "славейков", ами питаш тук? видя ли сега какво стана? и на мене ми стана много интересно - какво ли пък е било това четиритомното? :) у дома има едно двутомно, на киевското издание "днiпро" от 1989 г., ама е "избрани съчинения", а не "м. и м."... хм.. какво? ли пък си видял

Тема Майстора и Маргаританови [re: НеОНеЛ]  
Автор зу ()
Публикувано13.02.00 09:51



Ами... така и така сме дружинка - днес всички се затърчаваме, къде на групички, къде на вълци-единаци (:о)))) и - право на "Славейков". А после - кой как го е разбрал - разборът - тук! А продавача - според вярата му! :о)))))))))

Тема Майстора и Маргаританови [re: НеОНеЛ]  
Автор Ясен *<;о) ()
Публикувано14.02.00 00:27



Ей, да знаете днес съм снежно добър! Щом на руски четете, я на бегом до: http://kulichki-win.rambler.ru/moshkow/ Кеф ви Булкаков, кеф ви още 10001 неща... ;))) Ясен *<;о)

Тема Майстора и Маргаританови [re: Майкъл]  
Автор МалкатаГад ()
Публикувано15.02.00 03:31



ООООО, не знам....започнах го на български и някак си....... не ме разбирайте погрешно....Много си го обичам в оригинал:-)))) Сори

Тема Майстора и Маргаританови [re: МалкатаГад]  
Автор зу ()
Публикувано15.02.00 08:07



Е, верно, малка гад! Да кажеш това на хора, които цял живот са мечтали да могат да попият оригинала без затруднения, а не са успяли и страдат, страдат.... :о))))))))))))))

Тема Майстора и Маргаританови [re: МалкатаГад]  
Автор Майкъл ()
Публикувано15.02.00 16:51



На руснак ли ти приличам?:-)) какви са тия намеци

Тема Най-вероятно е компилативно изданиенови [re: Майкъл]  
Автор Пух Мечо ()
Публикувано16.02.00 14:53



Може би включва неиздавани текстове, зачеркнати от Булгаков или жена му. Навярно знаете, че М и М е писана СЕДЕМ пъти. А нищо чудно поне един от томовете да е критика.

Тема хе-хе - фръц-пръцнови [re: МалкатаГад]  
Автор Пух Мечо ()
Публикувано16.02.00 14:54



фук-фук, кой живее тук...

Тема Майстора и Маргаританови [re: Майкъл]  
Автор Unknown ()
Публикувано17.02.00 15:26



Да не би да са били четири тома по 30 стр. всеки :))) Това е моята книга!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.