Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 29.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Вярвате ли в преражданията?нови  
Автор Майкъл ()
Публикувано17.01.00 11:44



Аз се колебая.Чувал съм че по 9 пъти, безброй пъти, незнам какво с и. Някое ново мнение? Или книга по темата

Тема Вярвате ли в преражданията?нови [re: Майкъл]  
Автор Марико сан ()
Публикувано17.01.00 12:04



Ami tova, deto mu vikat "deja vu", ili "veche vidiano"? Sluchaen spomen ot predishnia jivot li e?

Тема Вярвате ли в преражданията?нови [re: Майкъл]  
Автор Залез - Чудо ()
Публикувано17.01.00 12:46



Аз определено вярвам. Нищо не е случайно на този свят. Никога ли не си се замислил по въпроса защо някои хора като ги видиш за първи път са ти толкова близки а други без да са ти направили нищо не ти харесват? Нямаш ли усещането че въпреки разума си понякога хората правят много необясними неща които и те самите не могат да обяснят. Аз съм твърдо убедена че с много от хората, които ме заобикалят по един или друг начин съм била свързана с тях в някой може би предишен живот. Сега в този живот може би си нося последствията от предишни грешки към другите както и другите хора към мен :-)))). Често ми се е случвало да смятам че съм в сутуация която вече съм била въпреки че никога в този живот със сигурност не съм имала такова преживяване. Когато за първи път излязох от България и минах през много държави необяснимо защо като отидох в Полша имах странното усещане че съм била вече там. Много години по-късно една жена която четеше от една стара книга за преражданията ми каза че в някой от предишните си животи аз съм била живяла в Полша. Нищо не и казах но много мислих по въпроса. Смятам че всеки се връща на земята за да стане по- добър и да си пречисти енергията. Ако съумее да го направи след смъртта душата му би трябвало да отиде в по-високо енергийно ниво. Тоест на всеки се дава шанса да си поправи грешките от миналото и да става по съвършен :-)))))

Тема Вярвате ли в преражданията?нови [re: Майкъл]  
Автор _ _ _ _ _ ()
Публикувано17.01.00 13:44



Да аз вярвам и затова много внимавам как ще си изживея този живот за да си осигуря по високо положение и по добър начин на живот в следващия си.Поне се опитвам да бъда добър за да не плащам за стари грешки след това

Тема Твърдо, категорично НЕ!нови [re: _ _ _ _ _]  
Автор Aurora ()
Публикувано17.01.00 14:02



Не вярвам.

Тема Бравос:)нови [re: Aurora]  
Автор Brotherblues-Прилепчо-Змейчо ()
Публикувано17.01.00 14:04



Обаче аз вярвам, че не може просто така духът да се изпари без нищо....без някакво превъплъщение, най-малко, 'щото Е=мс2

Тема Бравос:)нови [re: Brotherblues-Прилепч]  
Автор Залез - Чудо ()
Публикувано17.01.00 14:35



Това че в природата нищо не се губи и само преминава от един вид в друг е доказано много отдавна. Още преди 20 години американски учени са изследвали че в момента когато човек умира се губят по 200-300 грама от теглото му. Това е така наречената душа /енергия която се освобождава /. Къде обаче отива тя.......? Не искам да твърдя че непременно влиза в друго тяло но на мен ми изглежда доста логично :-)))

Тема Моля?нови [re: Залез - Чудо]  
Автор Aurora ()
Публикувано17.01.00 14:42



американски учени? че те да не би да разбират всичко...душата да тежи 200-300 грама, що за абсурд е това, да не го чете в "Жълт труд"? Според Библията Бог дава душа и посли тя се връща при него, някак си съм по-склонна да повярвам в Библията, отколкото на американските учени:)

Тема за Майкъл и за всичкинови [re: Майкъл]  
Автор byly ()
Публикувано17.01.00 14:52



не е лошо и да прочетете книгата "Пътят на душите" от д-р Майкъл Нютън пък после може пак да си вярвате или не

Тема Моля?нови [re: Aurora]  
Автор Залез - Чудо ()
Публикувано17.01.00 15:25



Всичко това което казваш за библията е точно така. Незнам обаче дали ще ме разбереш правилно за това което аз мисля. Предварително ти казвам че аз също съм вярваща и ще се опитам да ти обясня какво точно мисля макар че ми е много по-лесно да говоря отколкото да го напиша. Според релитията когато човек умре душата му отива на небето. Там в зависимост от живота който е живял на земята отива в ада или в рая. Аз си го обяснявам по следния начин. Когато душата на земята е била съвършенна и е достигнала своето най- високо развитие то тя повече не се връща на земята тоест отива в рая. Висшия разум - преценява че тя няма какво повече да прави на земята и затова не я връща.И не напразно само праведните отиват в рая. А какво е ада? Аз лично си го тълкувам като нещо където да страдаш за да си изкупиш грешките ами може би затова се връщаш там от където си дошъл за да се поправиш. Уфффффф много лошо го написах едва ли ще ме разбереш какво точно искам да кажа но не ми стигат думите. Винаги когато стане въпрос на тази тема предпочитам да водя устна дискусия отколкото в писмен вид.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.