Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 26.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ЧРД за Дж. Лондон и Чудо-99  
Автор СИРОПИНО ()
Публикувано12.01.00 13:08



Мила Wonderq На моя един от любимите хора и писатели Джек Лондон и на теб - бъдеща посестрима - ето един малък подарък за рождения ден, написан от мен, Сиропино, във втората ми книга "Оледалния свят на сънищата", за която в клубовете направили горкия Сиропино на сиропчета, която може и да не види бял свят, нищо че Сиропино, много болен, писал цяла година... Ама Сиропино не си тръгнал от клубовете - той много-много бит, ама оцелял и още хубав, макар не толкова млад. И ти не си отивай, бори се като мен. (из "Огледалният свят на сънищата", автор с партизанските имена Вал Глейд, Сиропино и т. н.) "Злата орисница, която промърморва по нещо край люлката на всяко новородено, била в ужасно настроение в онази люта февруарска вечер. Погледнала ме лошо и отсякла: "Наказвам ревлата с магарешки инат! Когато стане на двайсет - да се разболее от болестта на Ходжкин, а после да се оправя както може..." Обърнала гръб на добрите си посестрими и се изгубила сред преспите и виелиците. Така в уречения час се изви като вихрушка безличната и неумолима Сила, за да издуха от опърничавата ми глава короната на заблудата, че съм център на света и господарка на живота си. Запокити я през девет царства в десето, взе си мечтите, плановете за бъдещето и другите залъгалки и ме тръшна на колене пред догарящото огнище в кухнята на мрачния си замък. Накрая омагьоса времето и заключи изхода с думите, че ще съкрати дните ми, ако не намеря начин да се измъкна сама - без да хитрувам и да искам от други ключа. Колкото и да умувах, не открих начин да я надхитря. Силата, неизбродната и безразлична вселена на Външното, безцеремонно ми беше обърнала гръб. Глупаво беше да храня илюзии, че ще се върне усмихната, за да оправи всичко с магическа пръчица. И тогава ми хрумна да се поразровя из архивите на изживяното. Нямаше начин някъде в паметта да не се криеше отговорът на най-важния въпрос: кога и как заложената от Твореца воля за живот се е трансформирала в унищожителната команда delete? Наред с някои логични отговори от помагалата за здравословните навици открих купища спомени, мечти и сънища, закътани в датираните с "детство" и "юношество" чекмеджета - нещо като "говорящите" компютърни кошчета за боклук. Биологичните мозъци никога и нищо не заличават. За разлика от послушните си електронни събратя, те само привидно се подчиняват на чистофайниците-притежатели и техните емоционални команди да изхвърлят изпадналата в немилост информация. Всички изживени мигове (и уж безполезните, и прокудените) се пазят вечно на склад в лабиринтите на несъзнаваното - тайнствения и необозрим фундамент на гордо извисяващата се сграда на съзнанието, чиито надземни етажи главните герои стопанисват в будно състояние. Внезапно прозрях, че грубо съм се намесила в делата на Силата. Дръзнала бях да се опълча срещу творческите й замисли, според които целта е всяко човешко същество да се превърне в индивидуалност. Обявила бях кръстоносен поход срещу себе си. Но не е достатъчно да свалиш перата, дрънкулките и амулетите, а и да заровиш в земята таланта си, за да се отървеш от племенната принадлежност на душата. Невъзможно е да смениш същността си като дреха, а дръзнеш ли да го сториш - плащаш скъпо и прескъпо... Трябваше да намеря отново себе си... Хванах се здраво за сребърната нишка на съновиденията, за да не се изгубя в лабиринта на безвремието, и търсенето започна..." И след това, мило Чудо, Сиропино научил още три езика, превел много книги и редактирал и Кларк, и Хайнлайн... И много пъти разбили сърцето му, но той все така се смее и мечтае!

Тема ЧРД за Дж. Лондон и Чудо-99нови [re: СИРОПИНО]  
Автор Wonder!!! :-))) - Залез ()
Публикувано12.01.00 13:36



Много е хубав разказа ти. А и аз още в началото когато ме критикуваше разбрах че си човек който е разбрал че срещу него стои не профисионалист а просто обикновен драскач. Можеш ли послучай рожденния ми ден да ми подариш някоя книга на Кларк. Но знаеш ли хайде да спрем войната, защо на хората им омръзна да ни слушат и изпадат в дълбоко заблуждение че се развива тук някаква любовна драма а и двамата / или и двете / знаем че не е истина нали? Моля те подари ми помирението за което те моля на колене. Но ти ми звучиш много тъжно. Явно е трудно да намериш хора които интелектуално да са на твойто ниво и които да те разбират. Това е нещеастието на повечето хора които са надраснали другите, обикновенните дребни душици. Заповядай ако искаш днес да пием по едно вино за мое здраве :-))))) Ще се радвам ако дойдеш. Остави ми съобщение кога можеш да влезеш в чата и аз ще влеза по същото време за да ти обясня как да ме намериш :-))))

Тема ЧРД за Дж. Лондон и Чудо-99нови [re: Wonder!!! :-))) - За]  
Автор СИРОПИНО ()
Публикувано12.01.00 13:46



Мило чудо, аз съм съвсем обикновена, а тук има толкова хора на моето и над моето ниво... само дето се изявяват в своите си области. Пък имам и прекрасни приятели... Ти не ме разбра - аз не исках да ти се подиграя, а се закачах, забавлявах се, исках да те амбицирам... Ти какво мислиш, че аз не съм писала и по-зле от тебе... Ама много, много съм се трудила, много... Имам спешно да превеждам цяла огромна книга, пък и храня цяло семейство с щуротиите си, та друг път... Весел купон, обожавам купоните!!! Ще дойда, друг път, обещавам!

Тема ЧРД за Дж. Лондон и Чудо-99нови [re: СИРОПИНО]  
Автор Wonder!!! :-))) - Залез ()
Публикувано12.01.00 13:49



Аз наистина те каня изобщо не се шегувам Защо не дойдеш? Хайде помисли си.

Тема ЧРД за Дж. Лондон и Чудо-99нови [re: Wonder!!! :-))) - За]  
Автор СИРОПИНО ()
Публикувано12.01.00 13:57



Благодаря ти от сърце, но наистина не мога днес. Ще ме поканите като правите следващия купон днес, О. К.? Да пиете едно вино и за мен - за твое здраве! Бъди много здрава и много щастлива! А аз като истински Сиропино ще се вясвам редовно в литературата, нищо че съм член-основател на клуба "Блак уфсъ"! и ми обещай повече да не се сърдиш, ама никога на пародистите и пародистките! Нали ще ставаш писач, ей! А писачите колко ги плюят... Ама ти се радвай, че не мълчат... Че първата ми книга "Алхимия на сънищата" никой дори не я наплю... Е, верно, излезе под ник Вал Глейд и не се усетиха че съм българка, ами американка, французин или кво ли не още... И това преживял Сиропино! Важното - без реклама над 2000 бройки продадени, четат ме и си тълкуват сънищата по-грамотно... Тъй де!

Тема ЧРД за Дж. Лондон и Чудо-99нови [re: СИРОПИНО]  
Автор Wonder!!! :-))) - Залез ()
Публикувано12.01.00 14:13



Леле що не каза че тълкуваш сънища значи се занимаваш и с парапсихология. Аз малко на шега преди време завърших I -во ниво на Пост- Университета за нова култура и умирам да си говоря на тези теми. Защо го казваш толкова късно точно когато ще ми идват гостите и трябва да излеза от Интернет. Защо не започна с това? Вярвам че има господ на този свят не е случайно това че се запознахме с теб та макар и по такъв начин? Нали ще ме чакаш утре и ще си говорим за сънищата? Моля те обещай ми!!!

Тема ЧРД за Дж. Лондон и Чудо-99нови [re: СИРОПИНО]  
Автор СИРОПИНО ()
Публикувано12.01.00 14:20



О. К. Но утре нямам мрежа - най-рано в петък... И да не се изпонапиете там, ей!

Тема ЧРД на всички и на Джак Даниълс същонови [re: СИРОПИНО]  
Автор tempter ()
Публикувано12.01.00 14:51



хей,Елине мъдър,накара ме и мен да драсна два-три реда тук,макар че Литературата не е моята среда,хората не са моят кръг,а пък аз съм твърде далеч от нейното познаване/затова и няма да изказвам мнение/,а просто ще доида с гегата и ще те подкарам към нашия си клуб,там да си попасем тревица и да си дрънкаме измишльотини и още нещо,,,,,, всички останали -дерзайте!

Тема ЧРД за Дж. Лондон и Чудо-99нови [re: СИРОПИНО]  
Автор FonManiac ()
Публикувано14.01.00 01:48



Bravo... razkaza naistina mnogo mi haresa! Poklon ot men :).

Тема забравих за личен животнови [re: СИРОПИНО]  
Автор smocker77 (ру пациент)
Публикувано12.11.20 09:21



да... Истории, истории...

Ние с Файла дефакто сме жертва на български и не само мърльовци и мърли, които от самото начало в дира ни се пускат, за да се позабавляват с нас, понеже са се намерили добронамерени регнати и нерегнати да снесат инфото, че ние, виждате ли, сме лежали в психоболници.

И това са същите, дето са ни сипвали я лекове за психари, я наркотици в пиитетата, напиткитеи храната...
а после почва едно преследване, понеже ни проследяват по айпитата, и съвети да си пием хапчетата - при това в моя случай цитират съдържанието от рецептата, поенеже в банановата държава се пази тайната, както лекарската, така и на личните данни...


За файла съм в час как е тормозен,
виждам го и на снимката в профила...


Русофобията не прощава... И злобата и завистта към нас, интелигентните откачалки...

Сега ще кажа за себе си - благодарение на тяхната гласност се сдобих със съквартирант, който се срамува от мене- после благодарение на идеала за жена - NUT

започва да умира от шубе.

голям късмет извадих.

Така че днес да благодаря, че ТАЯ ПАСМИНА МЕ Е ЛИШИЛА 20 ГОДИНИ ОТ ЛИЧЕН ЖИВОТ.

НО НИЩО.

ПО ДОБРЕ Е ДА СИ САМ, ОТКОЛКОТО ЗЛЕ ПРИДРУЖЕН.

НЯМАМ ВЯРА НИКОМУ ЗА НИЩО,
Особено за отсвирилите ме с мейл и виртуално, ако ще да е било през 1999 година...


ЗАСЕГА АРИВЕДЕРЧИ.





Така че некви, дето се питат дали съм нормална повече от 20 години да си знаят - СПОРЕД ТЕХНИТЕ ЛЕТВИ ЗА НОРМА, НЕ СЪМ.

Затова ГЕТ АУТ!

Редактирано от smocker77 на 12.11.20 09:24.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.