Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Колелото на времетонови  
Автор Pav ()
Публикувано03.09.99 05:10



Определено най-доброто фентъзи,което съм чел(а доста са ми минали през ръцете).Ще се радвам,ако тук намеря съмишленици.Споделете вашето мнение - ще ми бъде много интересно.

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор натали ()
Публикувано03.09.99 17:24



Аз май не съм от съмишлениците,но пък нямам нищо против да стана.В смисъл-защо не вземеш да ми обясниш за какво става дума в книгата и какво точно в нея ти харесва.Гледам ги аз шарените фентъзи книжки по пазара и си мисля,че все някоя от тях си заслужава,ама като не знам точно коя.пък много се притеснявам да не изтърва нещо наистина яко.Както бих пропуснала Пратчет например,ако не бяха ми го преразказали.

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор ДяВоЛчЕтО ()
Публикувано03.09.99 18:57



Почнах да я чета тази книга,но така и не я дочетох...наистина,доста е масивна тази книжка....стигнала съм някъде до средата и до сега,наистина много ми харесва! забавна и увлекателна...определено е много сполучлива! Поздрави! ДЯВОЛЧЕТО

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор foenyx ()
Публикувано05.09.99 00:57



абе чсно казано Колелото на Времето ми прилича на един дълъг безумен телевизионнен сериал не че не ми харесва - точно напротив още повече че се срещнах с него още преди 3-4 години в оргинал за съжаление нещо не ми се отдава да допълня поредицата само с оргинали и сега си дочитам не немога да се съглася, че това е най-доброо фентъзи не забравяйте за добрия английски професор, създал жанра и по мое скромно мнение останал ненадминат и до наши дни

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор zara ()
Публикувано08.09.99 12:03



Mnogo dobro! Chudesno i priqtno za chetene! Ne moga da razbera kak e wyzmojno nqkoj da go e zapochnal i da ne se e uwlqkyl. No dali e naj-dobroto? Neznam. Chel li si "Pyrwoto prawilo na magiosnika" ?! Tolkowa analogii ima mejdu dwete knigi, che zapochwash da se pitash koj ot kogo e karal idei. No mislq, che "prawiloto" e po-dobra!

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор Ylvaine Sedai ()
Публикувано08.09.99 22:07



Koi ti e liubimiat geroi? I zashto? Abe, ne smiatate li, che ot vreme na vreme Jordan se izlaga? Haide de, chetete li vnimatelno? Iztsepka nomer 1: (nai - ochevadnata, no ne parvata): Perrin kazva na Min, che nikoga ne e imal sestra, a skoro sled tova belite plashtove ubivat maika mu i DVETE mu sestri. Hm!!! Niakoi da e zabeliazal i drugite nedomislitsi? Inache sam dalech ot misalta, che ne e dobro fantasy. Naprotiv, varhovno e i az sam jertva na maniata po nego. Zatova se vziram tolkova vnimatelno. Haide dostatachno. Walk in Light!

Тема Колелото на времето -zaraнови [re: zara]  
Автор foenyx ()
Публикувано10.09.99 11:37



нещо не мога много да схвана това за Юпървото правило...' и Колелеото на Времето какво краде на идеи аз ли ги разбирам идеито по друг наичн или к'во иначе и двете книги са много приятни, макар и двете да се превърщат в доста дълги поредици

Тема Колелото на времето -zaraнови [re: foenyx]  
Автор zara ()
Публикувано13.09.99 17:41



ОК, ще се опитам да обясня: Две момчета, почти мъже, единствени могат да спасят света. И двамата са от забравен от всички край, отгледани от бащи -осиновители и майки чужденки. И двамата са обречени да носят смърт около себе си. И двамата знаят, че дори да спасят света, ще причинят мъка и разрушения..... И за двамата разказват преданията. И двамата имат по един меч, който принадлежи само на тях и на никой друг, меч, който е свързан със сила /магия/. Каландор <-> Мечът на истината. И двамата притежават сила/магия, загубена през вековете. Противопоставят и се. Изпитват болка от използването и. Търсят "празнотата" в себе си, за да се съсредоточат... И двамата имат "свой" народ - Айил <-> Бака бан Мана - страховити и непобедими войни. Дори жените са войни. Народи които вярват, че един ден ще дойде предводителят им /Каар-а-Кран <-> Кахарин/ и ще ги изведе обратно в земите им. Злото в книгите: Баал Зомон, Великия властелин на мрака, Тъмния <-> Пазителя, отново Тъмния.... и в двата случая има страх от произнасяне на името му... Хора - родени със силата /магия/ айез-седай <-> изповедник. От тях всички се страхуват, мразят ги, но и им се покоряват... Мъжете родени с тази дарба са изчезнали... Придружавани са от стражник <-> магьосник. Амирлински трон <-> майка изповедник / тях ги слушат и кралете. Бедствен плам <-> огъня, който използва Калан за да защити любимия си Или айез-седай <-> сестри на светлината. черната аджа <-> сестри на мрака. Двореца в Тор Валон <-> Двоерца на Пророците в Танимура: разположени на остров в средата на град... Нашииниците: ай-дам <-> кожена яка с верига и гривна. Споделената болка на свързаните с тях. Да продължавам ли.... Знам, че голяма част от тези съвпадения може да са породени от съществуващи легенди и вярвания, но те се налагат, особено ако четеш книгите една след друга. Това не прави книгите по-малко завладяващи и не отнема от удоволствието да ги четеш. Поздрави. Зара

Тема съгласих сенови [re: zara]  
Автор Skywalker ()
Публикувано13.09.99 23:25



съгласих се. но тук не става въпрос за съвпъдения и случайности или крадене на идеи идеята винаги е една - силата и контролът над силата - естествено и как ще зползваш силата - дали ти нея или тя теб а винаги има тъмна страна на силата - и ще е така докато има хора - питай Вейдър ако не ми вярваш ;-) - но не пропускай да го питаш и за друго - дали тъмната страна на силата може да бъде победена - МОЖЕ как ще го представиш това е друг въпрос поне аз така мисля

Тема съгласих се - skywalker=foenyxнови [re: Skywalker]  
Автор skywalker ()
Публикувано13.09.99 23:32



sorry бях го сменил заради вейдър и посл забравих да си сменя ника


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.