Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Градовете и мъртвитенови  
Автор Noname ()
Публикувано13.10.99 06:56



Това, по което Арджия се различава от другите градове, е, че вместо въздух има пръст. Улиците и са напълно затрупани, стаите са пълни с глина по таваните, на стълбите се опират други, преобърнати стълби, над покривите на къщите лежат пластове скален насип, като облачно небе. Дали жителите могат да се движат из града, разширявайки подземните ходове на червеите и пукнатините, образувани от корените- не знаем; влагата просмуква телата и им оставя малко сили, а толкова е тъмно, че им е по-удобно да стоят неподвижни и излегнати. Отгоре нищо не се вижда от Арджия. Някои казват: "Там долу е", и трябва да им се вярва. Месността е пуста, но нощем, ако човек постави ухо на земята, понякога чува да се затръшва врата. / П.П. за ex-Pesho- продължавай да превеждаш- аз много ги подбирам- като ги прочетеш-ще разбереш как/

Тема Градовете и мъртвитенови [re: Noname]  
Автор zu ()
Публикувано13.10.99 06:59



Predpolagam, che citirash tochnia bukgarski pevod, nali? Ne ti zvuchi tejichko? Tova ne e zaiajdane...

Тема Градовете и мъртвитенови [re: zu]  
Автор mar ()
Публикувано13.10.99 11:58



На мен повече ми харесва вариантът на ех-pesho, наистина!

Тема Градовете и мъртвитенови [re: mar]  
Автор soft` ()
Публикувано13.10.99 12:30



i na men....niama da si krivia dushata

Тема Градовете и мъртвитенови [re: mar]  
Автор byly ()
Публикувано13.10.99 13:31



И на мен !

Тема Пясъчното село на Абе Кобонови [re: Noname]  
Автор Арчи ()
Публикувано13.10.99 13:36



...Интересно, същото внушение, но доста по философско и подобни картинки (но може би по- поетични) има и при Абе Кобо, в книжката му `Жената в пясъците` (превод на бълг.`94). Разказва се за едно селце (съвсем имагинерно), зарито под пясъчните дюни край морския бряг и простичкия, но жесток живот в него... ...Използвам включването си ЕхPesho за да кажа, че много ми хареса превода ти на `Прозрачния град`.... ..поздрави...Арчи...(((-8)..

Тема Градовете и мъртвитенови [re: mar]  
Автор GeniusLoci ()
Публикувано13.10.99 13:39



Вас пък кой ви пита???

Тема Градовете и мъртвитенови [re: Noname]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано13.10.99 13:48



Разликите в превода събуждат моето любопитство. Все пак аз превеждам от вече направен превод на друг език и не знам доколко следвам оригинала на Калвино или интерпретацията на английския преводач. Ще взема да се амбицирам да науча италиански :))))))))))))

Тема Градовете и мъртвитенови [re: ex-Pesho]  
Автор Noname ()
Публикувано14.10.99 00:48



Би ли превел този откъс, моля...

Тема Градовете и мъртвитенови [re: Noname]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано14.10.99 01:00



Кой откъс имаш превид ?


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.