Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 15.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема В.Войновичнови  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано13.10.99 20:45



някой чел ли е нещо друго, преведено на български език, освен "животът и невероятните приключения на войника иван чонкин"? аз съм чела само това, но пък как не умрях от смях, не знам :) така че...

Тема Има продължение...нови [re: НеОНеЛ]  
Автор Яна- МалкатаГад ()
Публикувано14.10.99 00:20



Чела съм и двете книги за Чонкин, продължението е "Претендент на престол".Там Чонкин го изкарват незаконен син на княз Голицин и "заговорът " който уж Чонкин е организирал, придобива всеросийски мащаб. всесъюзен де......абсурд, до който довежда съветската система е описан до такав степен тънко и точно, че аз не просто се смеех - ритах от смях....:-)))) Макар че до някъде това си е тъжно....

Тема В.Войновичнови [re: НеОНеЛ]  
Автор Иван ()
Публикувано14.10.99 03:51



Чел съм на руски - една книга, озаглавена "Москва-2042". Има я някъде на този сайт:

Тема В.Войнович [re: Иван]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано14.10.99 06:36



иване, иване... заради тебе не можах да похвана работа почти цяла седмица :) мерси, обаче! ...ще трябва да се стегна с неженска сила на волята и да си направя пестелив дневен режим... :) н.

Тема е да, денови [re: Яна- МалкатаГад]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано14.10.99 06:39



аз като отварях дума за войнович точно се бях върнала от "славейков" с книгата, където има и втората част и се облизвах предварително :) та затова питах. нали знаеш как става... н.

Тема Черна грозна благородна завистнови [re: НеОНеЛ]  
Автор Яна - МалкатаГад ()
Публикувано15.10.99 00:46



Черна грозна благородна завист ме хваща за сърцето, защото ти предстои за първи път да го прочетеш....ама че удоволствие! Неописуемо е! Знаеш ли, момента за нещастния редактор ме накара да погледна соцреализма с други очи ..... :-))) Яна - МалкатаГад

Тема Черна грозна благородна завистнови [re: Яна - МалкатаГад]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано15.10.99 11:54



познато чувство :) изпитвам го всеки път, като обикалям сергиите и гледам как някой си купува любима моя книга :)

Тема Черна грозна благородна завистнови [re: НеОНеЛ]  
Автор Яна - МалкатаГад ()
Публикувано15.10.99 18:20



Не знам, дали в твоя книга го има предисловие от автора... Започва така: "За тази книга..." - и ги изрежда всичките награди, които е получил....и накрая:"...лишен от съветско гражданство през еди-коя си година"...Гледах няколко интервюта с него - страхотно интелегентен човек с рядко чувство за хумор.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.