Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Пръти" в Колелото на Времето...нови  
Автор naee ()
Публикувано07.10.99 14:16



Тази тема бе подхваната от Ylvaine Sedai в една друга дискусия, но смятам, че е доста обширна и заслужава отделно място... Става дума за "недомислиците" в WoT. Тези, които съм забелязала аз: 1. Посоченото от Ylvaine недоразумение: "Прероденият Дракон", глава 6 - Перин към Мин: "Никога не съм имал сестра...". В "Силата на Сянката", глава 29 - "Семейството му (на Перин ) живееше в една просторна ферма... Баща му, майка му, двете му сестри (?) и малкото му братче." 2. В "Окото на света", глава 20, Ранд, Мат и Том се качват на кораба "Вейка", собственост на капитан Бейл Домон, който се опитва да ги убеди да продължат с него до Иллиан :"Двойно ще ви дам, ако се върнете да разтушавате хората ми..." В "Силата на Сянката", глава 39, обаче, когато Домон се среща в Танчико с Нинив, Елейн, Джюйлин и Том, той , изглежда, въобще не разпознава веселчуна. Том ли се е променил до неузнаваемост, или Домон страда от склероза?... 3.Да видим сега. В "Прероденият Дракон", глава 41: "Когато(Моарейн) научи че според момичето (Зарийн) тъкмо те биха могли да я отведат до Рога на Валийр... синият й поглед стана толкова студен..." Чий син поглед, все пак, след като и двете жени, за които става дума в тоэи пасаж, са предварително описани като тъмнооки? 4. В "Силата на Сянката", глава 48, Ланфеар/Кейле към Ранд: "Онова айилско момиченце, дето те следва... може пък да се чувства пренебрегната." Ранд: "Съмнявам се, госпожо. Авиенда ще забие нож в ребрата ми, ако повярва, че съм си помислил за нея по този начин." Оттук не следва ли, че Ланфеар би трябвало да знае коя е Авиенда? В "Небесният огън", глава 6, става ясно, че тя знае и коя е Егвийн: "Наблюдавала съм сънищата и на момичето. На Егвийн..." Тогава как става така, че в глава 52 не успява да ги различи?

Тема "Пръти" в Колелото на Времето...нови [re: naee]  
Автор GeniusLoci ()
Публикувано07.10.99 18:28



Не издребнявай- я опитай ТИ да напишеш към 4000 страници и да не се объркаш!!!

Тема Да не мислиш, че не мога... [re: GeniusLoci]  
Автор naee ()
Публикувано09.10.99 12:23



Даже вече съм му турила началото. Е, чак 4000 страници едва ли ще стане, но че недомислици няма да има, няма. Отделно от темата, на кое точно място се предполага, че си дух закрилник? :-)))

Тема Има още...нови [re: naee]  
Автор Ylvaine Sedai ()
Публикувано09.10.99 12:33



В "Небесният огън", не помня коя глава, Биргит се отнася доста скептично към твърдението на Елейн, че е наследница на трон. Сякаш е забравила, че няколко глави преди това, когато Елейн й съобщава, че е обвързана с нея, Биргит заявява, доста патетично, бих казала, "Ти спаси живота ми, щерко-наследнице на Андор..."

Тема "Пръти" в Колелото на Времето...нови [re: naee]  
Автор Val ()
Публикувано15.10.99 14:39



Има едно нещо, дето не ми е ясно и за да докажа, но понеже по педантичност отстъпвам на naee и на дамата - дама е, нали? - с претенциозния ник Ylvaine Sedai, не си направих труда да проверя за точното място в книгата... Така, още в първата книга, в един разговор дали Мат не е прероденият Аемон, струва ми се, Том казва нещо в смисъл, че мъртвите не могат да се прераждат. Сега, ако някой може, нека ми обясни: нали цялото действие се върти около това, че Ранд ал-Тор е Прероденият Дракон, и ако мъртвите всъщност не се прераждат, за какво всъщност става дума в тези няколко хиляди страници?

Тема "Пръти" в Колелото на Времето...нови [re: naee]  
Автор megawriter ()
Публикувано15.10.99 23:25



Da, daaaa.. Niakoj zamislial li se e kakav pryst v tia neshta imat i prevodachite?!

Тема "Пръти" в Колелото на Времето...нови [re: megawriter]  
Автор naee ()
Публикувано16.10.99 19:41



Хм, да... Аз и преводача от време на време хващам в издънки, по усет, тъй да се каже, тъй като не разполагам с оригиналните текстове, но едва ли някои от изброените неща се дължат на грешки при превода.

Тема "Пръти" в Колелото на Времето...нови [re: naee]  
Автор GeniusLoci ()
Публикувано17.10.99 11:34



Според мен, тъй като са писани поотделно, в частите има известни несъответствия... Всичко еволюира- идеите- също. Я си представете, че когато Моарейн е заживяла свой собствен живот в някакво забутано ъгълче на нашата вселена, очите и са станали сини? Случва се- нещо, свързано с гените- съвсем естествено. Какво мислите? П.П. за naee- на каквото ми падне.:) От къде идва naee- sounds Irish to me.

Тема От къде идва naeeнови [re: GeniusLoci]  
Автор naee ()
Публикувано18.10.99 15:35



Питали са ме и друг път и какво да ви кажа - измислила съм си го и просто ми харесва как звучи бе, хора...

Тема От къде идва naeeнови [re: naee]  
Автор GeniusLoci ()
Публикувано18.10.99 22:28



просто измислено...:) и добре, при това И все пак ми изглежда ирландско. Прочете ли последната част на Wheel-а?


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.