Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 07.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Толкин на голям екраннови  
Автор Slade the Leveller ()
Публикувано21.09.99 17:49



Мечтая си за подобно нещо,макар убеждението ми,че ужасно ще се разочаровам и ужасно ще избеснея от една блудкава холивудска интерпретация на Властелина на пръстените. Затова се опитвам да си представя как би станало най-добре.Започнах да си избирам артисти.Но самостоятелно не мога да се справя.Стигнах само до Гандалф.В неговата роля виждам единствено Шон Конъри.С тия вежди и с тоя тембър и акцент мисля,че е незаменим.ще ми помогнете ли нататък?

Тема Толкин на голям екраннови [re: Slade the Leveller]  
Автор foenyx ()
Публикувано21.09.99 18:30



би му похождало сс сигурност ама да ти кажа артистите не са толкова важни виж

Тема ощенови [re: foenyx]  
Автор foenyx ()
Публикувано21.09.99 18:36



исках да кажа, че снимките по филма според слуховете би следвало да са започнали вече дали ще е холивудска боза или не - не знам искрено се моля да не е

Тема няма начиннови [re: foenyx]  
Автор kolio ()
Публикувано05.10.99 20:13



Дори и да е наистина хубав филм, няма начин да се хареса на истинския Толкин-привърженик. Тайната на Толкин е неуловимата красота - това в образи не може да се претвори, само в стихове. Филмът ще направи Арда твърде реален, а не приказен. Всъщност ще бъде много вреден - защото няма да остави нищо на въображението. Спомням си колко тъпи ми се струваха картинките, които си свалих от Интернет - Арагорн беше просто някакъв човек, а за елфите да не говорим! Чудя се дали ще ида да го гледам? Може би ще почакам технологията създаваща сънища. За нея ше е добра тема.

Тема няма начин [re: kolio]  
Автор foenyx ()
Публикувано06.10.99 13:55



donqkyde si praw

Тема Шон? .. - не.нови [re: Slade the Leveller]  
Автор alas! ()
Публикувано06.10.99 16:34



Много го обичам, но той е изкусител. Гандалф е философ. Питър О'Тул по-скоро?

Тема Уилоунови [re: Slade the Leveller]  
Автор П.М. ()
Публикувано11.10.99 10:37



Е, "Уилоу" определено беше повлиян от "Властелина пръстените". Нещо подобно би била и екранизация на Толкин.

Тема Уилоунови [re: П.М.]  
Автор Кольо ()
Публикувано11.10.99 18:38



Затова и Уилоу беше един хубав филм. А филм по Толкин ще се хареса само на тези, които не са чели книгите.

Тема Уилоунови [re: Кольо]  
Автор foenyx ()
Публикувано13.10.99 01:38



има нещо вярно всеки, който е чел Толкин има собствена идея за нещата

Тема място в мрежатанови [re: foenyx]  
Автор Кольо ()
Публикувано25.10.99 19:55



това е официалното място: Прави впечатление, че всичките кадри са отдалече - няма нито един в близък план. Изглежда не са се престрашили да направят образ на Балрога, но сянката му е достатъчно тривиална. Един филм ще е бедствие в друго отношение - ще наложи стереотип. Всеки, който след това прочете книгата ще си представя холивудските герой. Неземно красивата Арвен ще я играе Лив Тейлър!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.