Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:30 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема deconstrukciata...  
Автор soft` ()
Публикувано05.10.99 11:08



dali moje da se kaje che tova e metod za analiz.....derida polojenie....ili moje da se izpolzva vuv tvorcheski akt kato instrument... mnogo me kefeshe derida obache 1 stranica za 1 chas maksimum...prosto neshto svruh trudno za proumiavane.... a puk prevodacha ne znam.....mai e otkachil sled toia prevod.....

Тема deconstrukciata...нови [re: soft`]  
Автор raina kostova ()
Публикувано06.10.99 01:14



mislia che i dvete. po skoro dekunstrukciata e zalojena v samia ezik i vav vsiaka edna tvorba. Vsichko e oreol, niama nishto fiksirano ili obektivno. Dori i da ne iska avtora, tvorbata mu e propita ot dekonstruktivisam. Na bulgarski neznam kak e, chela sam go samo na angliiski. za poveche podrobnosti, pak pitai...:))) inache Derrida e mnogo gotin..:) r. soft` написа: ------------------------------- dali moje da se kaje che tova e metod za analiz.....derida polojenie....ili moje da se izpolzva vuv tvorcheski akt kato instrument... mnogo me kefeshe derida obache 1 stranica za 1 chas maksimum...prosto neshto svruh trudno za proumiavane.... a puk prevodacha ne znam.....mai e otkachil sled toia prevod.....

Тема deconstrukciata...нови [re: raina kostova]  
Автор soft` ()
Публикувано07.10.99 08:57



stranna idea no moje da e logichna.... az vinagi sum si predstavial tozi analiz(ne sum go pravil) kato niakakva hirurgia smesena s genno inginerstvo i istoria....malko eklectichna smesica.... bez da se gubi ot horizonta silueta na tvorbata....kubcheto na rubik....samo che vmesto cvetove ima ezik.... chel sum samo "pozicii" na derida ama napravo mi beshe vse edno 2 voina i mir zaedno....mnooooo trudno polusvurzano .....no puk nov ugul kum neshtata.... zashto samo na english si chela......

Тема Деконструктивизма...нови [re: soft`]  
Автор Арчи ()
Публикувано13.10.99 13:21



Хей Софт, би ли цитирал нещо от Дерида? ...а аз си спомням други примери за деконструктивизъм... в една песен на Ленън.. а в проза- при Уди Алан...очаквам малко информация за автори и от теб?... ...Що се касае до другите изкуства- изобразително, пластика, архитектура, знаем с теб, че там Деконструктивизма си е метод, течение и философия... ...Арчи...(((-8)..

Тема deconstrukciata...нови [re: soft`]  
Автор etc. ()
Публикувано07.11.99 21:55



За Дерида:В Кеймбридж два пъти му отказваха почетна академична степен по философия. На финала я получи, но се развихри интересен скандал. Предложението беше направено от британски литературоведи, а не от философи. Д. не става за "инструмент" - поне така мислим.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.