Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 01.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Градът и Смърттанови  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано19.09.99 21:01



Това което прави Аргия различна от другите градове е че е там почвата замества въздуха. Улиците са изцяло запълнени с прах, кал е задръстила стаите до техните тавани, а над покривите като облаци висят скални масиви. Ние не знаем дали обитателите могат да се движат из града, копаейки тунели и проходи там където корените на дърветата се преплитат. Потискащата сила на почвата разрушава човешките тела и те са загубили силата си. Всеки се чувства по-добре легнал по очи и замрял. Разбира се, там е тъмно. Отгоре нищо не може да бъде видяно от Аргия. Някои казват че тя е там, отдолу. И ние само можем да им вярваме. Мястото е пусто. През ноща, долепяйки ухо до земята, понякога може да се чуе захлопване на врата.

Тема До zuнови [re: ex-Pesho]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано19.09.99 23:39



Извинявам се за аматьорския превод :)))

Тема Втора редакциянови [re: ex-Pesho]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано19.09.99 23:50



Това което прави Аргия различна от другите градове е че е там почвата замества въздуха. Улиците са изцяло запълнени с прах, кал е задръстила стаите до техните тавани, всяка стълба се извисява в негатив надолу, а над покривите като облаци висят скални масиви. Ние не знаем дали обитателите могат да се движат из града, копаейки тунели и проходи, там където корените на дърветата се преплитат. Потискащата влага разрушава човешките тела и те са загубили силата си. Всеки се чувства по-добре легнал по очи и замрял. Разбира се, там е тъмно. Отгоре нищо не може да бъде видяно от Аргия. Някои казват че тя е там, отдолу. И ние само можем да им вярваме. Мястото е пусто. През ноща, долепяйки ухо до земята, понякога може да се чуе захлопване на врата.

Тема Градът и Смърттанови [re: ex-Pesho]  
Автор tihon ()
Публикувано20.09.99 00:48



Kakwo e towa?? I za kakwo? Pozdawi

Тема Градът и Смърттанови [re: tihon]  
Автор zu ()
Публикувано20.09.99 10:26



Prisuediniavam se kum vuprosa, vupreki che tekstut govori sam za sebe si. No kato suvremenni hora ili, kakto kazva Malkiat princ "Zashtoto vuzrastnite vse ne proumiavat i vsichko triabva da im obiasniavash", nujdaia se i ot ramkata mu. Ti kude izchezna? S atmosfernite uslovia li beshe svurzano dulgoto ti mulchanie? :-))))

Тема За zuнови [re: zu]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано20.09.99 14:47



А не, спорих за глупости в другите клубове, а пък тук нищо не ме вдъхновява напоследък :))) Освен това имах и малко работа. Ураганът слава богу не ни закачи. Ами това е едно от малките парченаца които съставляват Невидимите градове - докладите на Марко Поло към Кублай Хан. И естествено го нямам при мен на български, а италиански не знам, та се получава сигурно дявол на магаре с превода от английски, но като за рекламна и просветителска цел :))))

Тема За ex-Peshoнови [re: ex-Pesho]  
Автор tihon ()
Публикувано21.09.99 00:17



Хайде, като сте започнали със задачки и една от мен специално за теб. Авторът си го чувал, напълно е възможно е и да си го чел, превеждане е на български, та се опитай да познаеш годината/века и поне националността. Следващите няколко дни не знам дали ще мога да ти отговоря - от сряда съм на Пирин, а там няма все още Net-cafe-та / :) /, но със сигурност във началото на октомври съм в София. Поздрави на всички "Ако искам успешно да доведа една личност до определена цел, трябва да установя къде точно де намира тя и да тръгна оттам. За да помогна на някого трябва определено да рабирам повече от него и преди всичко да разбера, какво разбира той. Всяка истинска способност за помощ започва със смирение пред този, на който искам да помогна и затова трябва да осъзная, че желанието да помогна не е желание да властвам, а желание да служа. Ако не мога да направя това, то аз не мога да помогна никому."

Тема За ex-Pesho /2/нови [re: ex-Pesho]  
Автор tihon ()
Публикувано21.09.99 00:39



Хайде, като сте започнали със задачки и една от мен специално за теб. Авторът си го чувал, напълно е възможно е и да си го чел, превеждане е на български - та се опитай да познаеш годината/века и поне националността. Следващите няколко дни не знам дали ще мога да ти отговоря - от сряда съм на Пирин, а там няма все още Net-cafe-та / :-) /, но със сигурност във началото на октомври съм в София. Поздрави на всички ******* "Ако искам успешно да доведа една личност до определена цел, трябва да установя къде точно де намира тя и да тръгна оттам. За да помогна на някого трябва определено да рабирам повече от него и преди всичко да разбера, какво разбира той. Всяка истинска способност за помощ започва със смирение пред този, на който искам да помогна и затова трябва да осъзная, че желанието да помогна не е желание да властвам, а желание да служа. Ако не мога да направя това, то аз не мога да помогна никому." *******

Тема За ex-Pesho /2/нови [re: tihon]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано21.09.99 01:21



Блазей ти за Пирин, но не мога нищо да ти кажа по загадката. Всъщност това моето не е загадка, а само нещо което ми харесва с тайната надежда че и на други хора ще им хареса. :)

Тема За ex-Peshoнови [re: ex-Pesho]  
Автор tihon ()
Публикувано21.09.99 01:42



Хайде, като сте започнали със задачки и една от мен специално за теб. Авторът си го чувал, напълно е възможно е и да си го чел, превеждане е на български, та се опитай да познаеш годината/века и поне националността. Следващите няколко дни не знам дали ще мога да ти отговоря - от сряда съм на Пирин, а там няма все още Net-cafe-та / :) /, но със сигурност във началото на октомври съм в София. Поздрави на всички "Ако искам успешно да доведа една личност до определена цел, трябва да установя къде точно де намира тя и да тръгна оттам. За да помогна на някого трябва определено да рабирам повече от него и преди всичко да разбера, какво разбира той. Всяка истинска способност за помощ започва със смирение пред този, на който искам да помогна и затова трябва да осъзная, че желанието да помогна не е желание да властвам, а желание да служа. Ако не мога да направя това, то аз не мога да помогна никому."


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.