Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 21.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Колелото на времето  
Автор Pav ()
Публикувано03.09.99 05:10



Определено най-доброто фентъзи,което съм чел(а доста са ми минали през ръцете).Ще се радвам,ако тук намеря съмишленици.Споделете вашето мнение - ще ми бъде много интересно.

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор натали ()
Публикувано03.09.99 17:24



Аз май не съм от съмишлениците,но пък нямам нищо против да стана.В смисъл-защо не вземеш да ми обясниш за какво става дума в книгата и какво точно в нея ти харесва.Гледам ги аз шарените фентъзи книжки по пазара и си мисля,че все някоя от тях си заслужава,ама като не знам точно коя.пък много се притеснявам да не изтърва нещо наистина яко.Както бих пропуснала Пратчет например,ако не бяха ми го преразказали.

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор ДяВоЛчЕтО ()
Публикувано03.09.99 18:57



Почнах да я чета тази книга,но така и не я дочетох...наистина,доста е масивна тази книжка....стигнала съм някъде до средата и до сега,наистина много ми харесва! забавна и увлекателна...определено е много сполучлива! Поздрави! ДЯВОЛЧЕТО

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор foenyx ()
Публикувано05.09.99 00:57



абе чсно казано Колелото на Времето ми прилича на един дълъг безумен телевизионнен сериал не че не ми харесва - точно напротив още повече че се срещнах с него още преди 3-4 години в оргинал за съжаление нещо не ми се отдава да допълня поредицата само с оргинали и сега си дочитам не немога да се съглася, че това е най-доброо фентъзи не забравяйте за добрия английски професор, създал жанра и по мое скромно мнение останал ненадминат и до наши дни

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор zara ()
Публикувано08.09.99 12:03



Mnogo dobro! Chudesno i priqtno za chetene! Ne moga da razbera kak e wyzmojno nqkoj da go e zapochnal i da ne se e uwlqkyl. No dali e naj-dobroto? Neznam. Chel li si "Pyrwoto prawilo na magiosnika" ?! Tolkowa analogii ima mejdu dwete knigi, che zapochwash da se pitash koj ot kogo e karal idei. No mislq, che "prawiloto" e po-dobra!

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор Ylvaine Sedai ()
Публикувано08.09.99 22:07



Koi ti e liubimiat geroi? I zashto? Abe, ne smiatate li, che ot vreme na vreme Jordan se izlaga? Haide de, chetete li vnimatelno? Iztsepka nomer 1: (nai - ochevadnata, no ne parvata): Perrin kazva na Min, che nikoga ne e imal sestra, a skoro sled tova belite plashtove ubivat maika mu i DVETE mu sestri. Hm!!! Niakoi da e zabeliazal i drugite nedomislitsi? Inache sam dalech ot misalta, che ne e dobro fantasy. Naprotiv, varhovno e i az sam jertva na maniata po nego. Zatova se vziram tolkova vnimatelno. Haide dostatachno. Walk in Light!

Тема Колелото на времето -zaraнови [re: zara]  
Автор foenyx ()
Публикувано10.09.99 11:37



нещо не мога много да схвана това за Юпървото правило...' и Колелеото на Времето какво краде на идеи аз ли ги разбирам идеито по друг наичн или к'во иначе и двете книги са много приятни, макар и двете да се превърщат в доста дълги поредици

Тема Колелото на времето -zaraнови [re: foenyx]  
Автор zara ()
Публикувано13.09.99 17:41



ОК, ще се опитам да обясня: Две момчета, почти мъже, единствени могат да спасят света. И двамата са от забравен от всички край, отгледани от бащи -осиновители и майки чужденки. И двамата са обречени да носят смърт около себе си. И двамата знаят, че дори да спасят света, ще причинят мъка и разрушения..... И за двамата разказват преданията. И двамата имат по един меч, който принадлежи само на тях и на никой друг, меч, който е свързан със сила /магия/. Каландор <-> Мечът на истината. И двамата притежават сила/магия, загубена през вековете. Противопоставят и се. Изпитват болка от използването и. Търсят "празнотата" в себе си, за да се съсредоточат... И двамата имат "свой" народ - Айил <-> Бака бан Мана - страховити и непобедими войни. Дори жените са войни. Народи които вярват, че един ден ще дойде предводителят им /Каар-а-Кран <-> Кахарин/ и ще ги изведе обратно в земите им. Злото в книгите: Баал Зомон, Великия властелин на мрака, Тъмния <-> Пазителя, отново Тъмния.... и в двата случая има страх от произнасяне на името му... Хора - родени със силата /магия/ айез-седай <-> изповедник. От тях всички се страхуват, мразят ги, но и им се покоряват... Мъжете родени с тази дарба са изчезнали... Придружавани са от стражник <-> магьосник. Амирлински трон <-> майка изповедник / тях ги слушат и кралете. Бедствен плам <-> огъня, който използва Калан за да защити любимия си Или айез-седай <-> сестри на светлината. черната аджа <-> сестри на мрака. Двореца в Тор Валон <-> Двоерца на Пророците в Танимура: разположени на остров в средата на град... Нашииниците: ай-дам <-> кожена яка с верига и гривна. Споделената болка на свързаните с тях. Да продължавам ли.... Знам, че голяма част от тези съвпадения може да са породени от съществуващи легенди и вярвания, но те се налагат, особено ако четеш книгите една след друга. Това не прави книгите по-малко завладяващи и не отнема от удоволствието да ги четеш. Поздрави. Зара

Тема съгласих сенови [re: zara]  
Автор Skywalker ()
Публикувано13.09.99 23:25



съгласих се. но тук не става въпрос за съвпъдения и случайности или крадене на идеи идеята винаги е една - силата и контролът над силата - естествено и как ще зползваш силата - дали ти нея или тя теб а винаги има тъмна страна на силата - и ще е така докато има хора - питай Вейдър ако не ми вярваш ;-) - но не пропускай да го питаш и за друго - дали тъмната страна на силата може да бъде победена - МОЖЕ как ще го представиш това е друг въпрос поне аз така мисля

Тема съгласих се - skywalker=foenyxнови [re: Skywalker]  
Автор skywalker ()
Публикувано13.09.99 23:32



sorry бях го сменил заради вейдър и посл забравих да си сменя ника

Тема za foenix=skywalkerнови [re: Skywalker]  
Автор zara ()
Публикувано14.09.99 11:51



Syjelqwam, ne sym iskala da byda gruba, prosto ti popita kakwi analogii... Ideqta naistina winagi e edna: Borbata na dobroto sreshtu zloto. Nali imenno w towa se systoi syshnostta na prikaznata fantastika.....A i nashata sobstwena syshnost... I dobroto winagi moje da pobejdawa, inache za kyde sme se zapytili? :-)

Тема зара - ;-)нови [re: zara]  
Автор foenyx ()
Публикувано14.09.99 13:54



ни най-малко не си била груба ако моя отговор е прозвучал по подобен начин - извинявам се а действително има аналогии ;-)))

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор alas! ()
Публикувано14.09.99 14:15



Може да се смеете, ама жанрът е създаден от .. М.Ю.Лермонтов - "Руслан и Людмила": Героят тръгва на Quest срещу Злото в името на справедлива кауза (любов+справедливост), има приключения, битки на добри и лоши магически и човешки начала и т.н., и т.н .... Всички атрибути на Фентъзи-то! Това, че името на жанра е дадено по-късно, е отделна история.

Тема Колелото на времетонови [re: alas!]  
Автор foenyx ()
Публикувано14.09.99 15:20



готов съм да не се съглася по същата логика може да се върнем още по назад към древните митове и легенди или дори към сагите, от които например Толкин казва че се е вдъхновил

Тема Колелото на времетонови [re: foenyx]  
Автор alas! ()
Публикувано14.09.99 16:58



Не споря. Но, все пак, - 1ят КОНКРЕТЕН АВТОР. Освен това Пушкин, защото, всъщност, той го е писал (:))), също си признава, че се е вдъхновявал от славянската митология. Не виждам смисъл от подобен спор. Толкин си е Толкин, Пушкин си е Пушкин.

Тема za sashnosta na Fantasyнови [re: zara]  
Автор kolio ()
Публикувано06.10.99 09:06



Az ne smiatam tche fantasy zadaljitelno triabva da e otnosno borbata mejdu dobroto i zloto - i to po nai-banalnia natchin - mejdu dobria geroi (v natchaloto slab, a posle estesveno pobejdava) i vsemogashtia Vlastelin na Zloto. No dosega malko avtori sa se potrudili da izmisliat neshto novo, a e mnogo lesno da se varvi po utapkania pat.

Тема Колелото на времетонови [re: Pav]  
Автор kolio ()
Публикувано06.10.99 09:12



Внимание! до всички, които още не са я прочели. Изключително тъпа книга. В нея няма повече смисъл отколкото в Снежанка и 7-те джуджета (не че имам нещо против приказката за Снежанка). Разликата е, че е около 1000 пъти по дебела и по-скъпа. А проблемът е, че веднъж ако я започнеш вече не можеш да се откъснеш.

Тема Колелото на времетонови [re: kolio]  
Автор GeniusLoci ()
Публикувано07.10.99 18:37



Много добре казано! Повечето фентъзита са така- тъпи до безумие- внушението е толкова на повърхността, че понякога ми се гади... а най-лошото е когато идеята започне да се изчерпва към края... И все пак на човек му е жал да зареже 1000-2000 страници четене и да се откаже...

Тема Колелото на времетонови [re: GeniusLoci]  
Автор foenyx ()
Публикувано08.10.99 18:05



хехехехехехехехехехехехехехехехехехе има нещо вярно но веднага се сещам за едно друго нещо изказване на Джон Р.Р. Толкин: От всички критики към Властелина на пръстените ще приема само тази, че книгата е прекалено малка понякога и аз си мисля, че е така за някои други фентъзита това е валидно, че с прекалено много думи е казано много малко уви така е

Тема Колелото на времето (Praviloto..)нови [re: zara]  
Автор megawriter ()
Публикувано15.10.99 23:37



Hmm, naistina tverenieto na Terry Goodkind e mnogo dobro.. osobeno momentite s Dena, no.. tova no.. Wheel Of Time e mnogo po-vseobhavtna, s mnogo poveche personazhi, chuvstva, idei i t.n. E da, obema e po-goliam i ot tam mozhe bi idvat tezi plusove.. no tova e moeto mnenie. Vse pak na Pyrvoto pravilo na magiosnika izliazaha i prodylzheniata.... shte vidim...

Тема Колелото на времетонови [re: kolio]  
Автор megawriter ()
Публикувано23.10.99 19:20



Shto za kriterij za typota na kniga?! Kato zapochnesh da ia chetesh i nemozhesh da spresh... ili kazvash v smisal kato cigarite.. zapochne li chovek da pushi, kolkoto i goliama typota da e pusheneto nemozhesh da se otkazhesh?! 8) ne znam.,. mislia che knigata e dobra, a pyk che na horata s zakoraveli mozyci sviknali samo na starite neshta kato Tolkin ne mogat da vyzpriemat novoto - ami te taka shte si ostanat v minaloto.. sorry.

Тема Колелото на времетонови [re: Ylvaine Sedai]  
Автор megawriter ()
Публикувано23.10.99 19:24



Moiraine e greatest personazh v knigata... men mnoo me kefi.. nishto che izchezna v 5-ta kniga.. tova e vremenno!! v novata 9-ta kniga (koiato shte izleze liatoto na 2000) Moiraine shte se zavyrne... shte vidite.

Тема za sashnosta na Fantasyнови [re: kolio]  
Автор megawriter ()
Публикувано23.10.99 19:31



kakvo stava na praktika znachi... v koiato i da e kniga (hudozhestvena) i v kojto i da e film (hudozhestven) imame borba na glavnia geroj/geroi s/u neshto. Shtem neshtem neshtata vinagi opirat do tova koj e dobyr i koj losh. Vinagi se stiga do takova postaviane na neshtata (ta dori i v sporta e taka). Ami kakav po-goliam ontrast ot Dobroto i Zloto , Chernoto i Bialoto i taka natatak.. smiatam che tova e neizbezhno.

Тема Колелото на времето - my siteнови [re: Pav]  
Автор megawriter ()
Публикувано04.11.99 22:07



wot.search.bg

Тема Re: съгласих се - skywalker=foenyxнови [re: skywalker]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 05:00



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма


Малко да се сетите:


[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:




Падението
Гавра с Виктор Юго.





Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]



anubis







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.