Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема детски книжинови  
Автор сийка ()
Публикувано18.08.99 17:23



имаше една книжка, казваше се "невидимото дете" и беше на една финландска писателка, с едни такива странни герои - муминтрол, снусмумрик, малката мю, филифьонката. беше много хубава. някой да я е чел?

Тема детски книжинови [re: сийка]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано19.08.99 00:17



да. Туве Янсон се казва тази жена. когато за пръв път ми попадна нейна книга ми бешемного интересно - писателка, пък да рисува така добре и така точно да... после се оказа, че тя е графичка - художник, който пише приказки. има после още книжки, излезли на български - коледа и приказки но от "невидимото дете" най-много се впечатлих от "пролетна песен" и от "невидимото дете" - наистина можеш да станеш невидим от сарказъм... и видя ли как филифьонката така и не можа да убеди гафсата, че бедствието...

Тема за сийка и НеОНеЛнови [re: НеОНеЛ]  
Автор byly ()
Публикувано20.08.99 09:05



За съжаление не съм чел тази впечатляваща/по вашите описания/ детска книжка, но попаднах на два много интересни разказа от Туве Янсон - "Черно-бяло" и "Кукленската къща". Авторката изследва темата за Обсебването и според мен го е направила блестящо. В случая Обсебването е творческо, но и като такова е твърде интересно. А въобще темата за Обсебването, поне за мен е много интересна. Поздрави

Тема били,нови [re: byly]  
Автор NeONeL ()
Публикувано20.08.99 21:25



къде попадна на тези разкази? моля те, кажи ми бързо!

Тема NeONeL,нови [re: NeONeL]  
Автор byly ()
Публикувано23.08.99 08:32



Книгата се казва "Полунощно слънце" - 1968 г. библ. "Панорама" №147. Извинявай, че ти отговарям чак сега, но в събота и неделя нямам Internet.

Тема NeONeL, [re: byly]  
Автор NeONeL ()
Публикувано24.08.99 13:55



благодаря

Тема детски книжинови [re: сийка]  
Автор Deny ()
Публикувано01.09.99 17:21



Това не съм го чела, но обожавам "Малкия принц" на Екзюпери, която не е само детска книжка, всъщност. Не ми харесва "Мечо Пух" - имам чувството, че с нея подценяват децата - сякаш са елементарни и глупави.

Тема За Денинови [re: Deny]  
Автор Натали ()
Публикувано01.09.99 17:45



Според мен ти не обичаш детски книжки.Защото Малкият принц е написан за големи.Не бях доволна от тая книга като малка-пък и никое нормално дете не би било.Прекалено е сериозна.Пък Мечо Пух не е елементарен.Той е за всички възрасти.Мисля,че това е книга за детството.Всички сме били Пуховци едно време,сега вече не сме и това е тъжно.Поне мен ме натъжава.А има и един тип Бенджамин Хоф,дето се е наел да обясни даосизма чрез Мечо Пух и Прасчо и останалите и е успял.Кво като е американец?!Открил е много работи в тая книга-абе добре се е справил

Тема За Денинови [re: Натали]  
Автор Deny ()
Публикувано03.09.99 15:51



:(((( Обичам!!!!!!!! :((((

Тема За Денинови [re: Deny]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано06.09.99 01:41



сигурна съм, че обичаш:)))))))) прочее - като малка (а и сега също, горе-долу) не харесвах пух по същите причини. особено ме безпокоеше покровителственото отношение на к.робин, който от своя страна също беше описан като доста тъпо дете... абе, дразнех се. но пък книгата за малкия принц наистина май не е много детска... ох, коя е първата, ама наистина първата книга, която си прочела самичка и с удоволствие? спомняш ли си? здраве !


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.