Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Vypros za znaeshtiнови  
Автор neznaesht ()
Публикувано12.07.00 19:20



Abe dneska si kupih pcmagazine s distribuciqta na best linux2000 i v spisanieto pishe 4e za da se instalira os trqbva da e na primary partition. E ne moje li da e na logi4eski? Az v momenta si karam win2000 i NT na logi4eski - ili toq deto e pisal statiqta e iskal da kaje 4e loadera se slaga na activniq primary partition. Ne moga li s partition magica da si napravq edin linux swap 128 MB i edin root 2 GB logical i da si instaliram linuxa. Vyprosa moje i da vi se struva tup oba4e ne sym se zanimaval s linux a mai e vreme shtoto na harda si imam win98, NT i 2000 i ve4e gybqsah oh microsoft.

Тема Vypros za znaeshtiнови [re: neznaesht]  
Автор ... ()
Публикувано12.07.00 22:25



pak ja procheti (vnimatelno) ;-)

Тема Vypros za znaeshtiнови [re: neznaesht]  
Автор А.Петров ()
Публикувано13.07.00 01:55



Мдааа за някои хора е валидна максимата "WinBoza forever" ... В края на краищата от това печели Microsoft. Linux може да работи със 4 primary партишъна - значи отместваш със partition magic логическите партишъни назад (не пипаш активния primary), освобождаваш си място и си правиш 2 нови - един root и един swap със cfdisk, disk druid или там каквато му е партиционизиращата програма на linux2000 (можеш да ги направиш и директно с partition magic) и си инсталираш Linux на root партишъна. А лоадера (ако си говорим за LILO-то) обикновено се слага на MBR-а (Master Boot Record) на активния primary партишън като при конфигурацията му прибавяш и другите операционни системи (на другите партишъни), които имаш за да можеш да ги използваш. Ако разбира се не ползваш друг BOOT manager или Loadlin лоадера, който обаче не ти препоръчвам - ще имаш проблеми с него особено в Protected mode. А.Петров

Тема ?нови [re: А.Петров]  
Автор Malcom Corley ()
Публикувано13.07.00 16:53



> LILO-то обикновено се слага на MBR-а на активния primary партишън E takawa tapotia otdawna ne biah chuwal. Po nachina, po koito go kazwash, izliza che MBR stoi w partition-a ??!? Malcom

Тема Gotovo slojih go toq Linux - oba4e pak help!!!! [re: neznaesht]  
Автор nikolay ()
Публикувано14.07.00 01:31



Abe tova s partishynite go opravihi go slojih toq linux oba4e pak problem - ne moga da vlqza v neta be! Zna4i s taq programa kppp na KDE si nastroivam vryzkata, connectvam oba4e kato se opitam da zaredq neshto s netscape ne iska - pishe 4e nqma vryzka sys server-a. Kazaha mi 4e trqbva da napisha DNS-a na dostav4ika - i tova napravih i pak ne stava i ne znam kvo da pravq. - Ako znaete nesto pomognete!

Тема ?нови [re: Malcom Corley]  
Автор А.Петров ()
Публикувано14.07.00 04:04



Съжалявам много ... грешка на kbd-то ... ;) MBR-а на HDD-то. А по въпроса за "тъпотията" г-н Malcom Corley ... без коментар. А.Петров

Тема Gotovo slojih go toq Linux - oba4e pak help!!!!нови [re: nikolay]  
Автор А.Петров ()
Публикувано14.07.00 04:40



Ами дай малко повече подробности бе човек ... DNS-а на дсоставчика си го написал къде? И какво точно съобщение ти дава Netscape - че няма физическа връзка (cannot access) или че не може да намери името (cannot resolve hostname) ? Значи провери си настройките на PPP-то в /etc директорията - там: файл "resolv.conf" и той трябва да има следният вид: search . edikakwosi.bg #това е домейна на ISP-то ти nameserver 195.138.137.2 #това е DNS-а ти файл "NETWORKING" в който има едно YES файл "host.conf" който има следният вид: order hosts, bind multi on Провери също така и файловете "inetd.conf" i "protocols" макар че едва ли проблема ти е там. Виж също така какви съобщения и/или грешки се репортват веднага след connect-а с ISP-то ти във /var/adm файлове "messages" и "syslog" . Съжалявам ако съм малко неконкретен но при никаквата информация която ми даваш не мога да се конкретизирам повече.

Тема MBRнови [re: А.Петров]  
Автор Malcom Corley ()
Публикувано14.07.00 14:00



>Съжалявам много ... грешка на kbd-то ... ;) Iasno mi e... :-) >А по въпроса за "тъпотията" г-н Malcom Corley ... без коментар. Zashto be ? Az imam izwestni poznania po hdd-ta... ako imash nuzhda ot pomosht - pitai... :) Malcom

Тема Gotovo slojih go toq Linux - oba4e pak help!!!!нови [re: А.Петров]  
Автор NIKOLAY ()
Публикувано14.07.00 18:28



Zna4i DNS-a go pisha na kppp-programata davam edit na conection-a i tam ima papki - za DNS za gateway i ip - i tam go pisha v poleto DNS, oba4e mai i v lunuxconf-a trqbva da se pipa na PPP - abe napravo se shashnah s toq linux. A netscape otgovarq s unable to locate host ili neshto takova no v syshtiq smisyl. Kato dam ping v konzolata na IP-to na dostav4ika nqma problemi. Po princip me svyrzva no ne razpoznava adresite - qvno 4e problema e s DNS-a oba4e mi e dosta trudno da se opravq. Vse pak shte pogledna tezi neshta no ne znam - az daje komandite ne znam no da vidim kyde shte mu izleze kraq. Vse pak blagodarq za pomoshtta!

Тема MBRнови [re: Malcom Corley]  
Автор А.Петров ()
Публикувано14.07.00 22:49



Мерси за предложението, но няма да се наложи ... :) А.Петров


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.