Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема cp 1251нови  
Автор ripi ()
Публикувано05.10.99 17:00



hej pisna mi ot tiq ruski codirovki, q me svetnete kak da si cyriliziram X Linuxa i na nqkoj shrift nqma da se razsardq, po nachin che da moga i basta mi da nakar da bachka ;o) A da polzvam Mandrake 6.1, s KDE i Gnome, ama nesto vgradenite bazici ne srabotvat

Тема cp 1251нови [re: ripi]  
Автор AvatarBG ()
Публикувано05.10.99 22:50



haha.. ruski kodirovki, mi az moga da kazha pisna mi ot tiq microsoftski kodirovki. ami kolkoto i da e ruska koi8r si e de fakto standarta za kirilica v unix, istinskiqt mezhdunaroden standart (iso-8859-5) ne se izpolzva nikyde (i nqma i da namerish fontove za nego), cp1251 si e windowska izmislica na microsoft. za koi8r si ima i fontove i programi i t.n. a s netscape 4.0+ mozhesh da gledash cp1251 stranici s koi8r fontove. prosto vsqka firma koqto pravi programa s cyrillic support predpolaga che polzvash koi8r... tva e

Тема cp 1251нови [re: AvatarBG]  
Автор ripi ()
Публикувано06.10.99 01:58



dobre de problema obache ne e reshen, imam znachi KDE, deto mi vika che moga da pisha cyr, imam i okolo 5 fonta s koi8-ru, no ne moga da nakaram i polovinata prilozeniq da se saglasqt da izpolzvat tiq shriftove ta ... ima li nachin ili vse oste ne, pak i AvatarBG - nali spomenah che osnovnata cel na zanqtieto e da izhvarlq microSoft ot PCto ;o) kolkoto do Netscape - dori v momenta ne moga da procheta kakvo tochno pishe na dvata butona za otkaz i potvarjdenie na tva det go pisha

Тема cp 1251нови [re: ripi]  
Автор AvatarBG ()
Публикувано06.10.99 04:55



shriftovete v kde se izbirat ot kde control center, a i povecheto normalni programi imat "skriti" vyzmozhnosti za smenqne na shrifta (ako nqma takiva opcii v menuto) i obiknoveno e s switch ot sorta na: someprog -font edikojsi a kolkoto do netscape-a, problema ne e v nego a v motif, ponezhe menutata i butonite na netscape sa s motif widget i biblioteki, a motif e typ i ne se seshta che mozhe da ima i drugi kodirovki osven latin1. ima i nqkakyv nachin tva da se opravi kato se byzikat resusrsite na netscape, ama kato probvah i neshto ne stava, samo menutata i adres bar-a mu se kirilizaha, no ne i prokletite butoni

Тема cp 1251нови [re: ripi]  
Автор Niki ()
Публикувано06.10.99 07:48



Trqbwa da instalirash shriftowe s cp 1251. Opitaj s tezi: i wiv toja sait:

Тема cp 1251 - KDEнови [re: ripi]  
Автор Garo ()
Публикувано06.10.99 16:43



X i KDE lesno se kirilizirat po cp-1251. Rezultatat e kiriziran KDE, text/word editors, Netscape, Gimp ... (Mandrake 5.3, 6.1, RedHat 5.0, 6.0) Parvo nameri shriftovete. Ima mnogo takiva. Preporachvam Cyrsys-1-0.i386.rpm ot diska na PC World. Samo za X mojesh da potarsish shriftovete na Станислав Цоловски (Staniaslav Tzolovski) ili modifikatziite im. Keyboard driver po BDS za International Keyboard Layout (KDE) i za X xmodmap mojesh da izteglish ot my homepage. http://people.bulgaria.com/garabed/g_linux.htm

Тема cp 1251нови [re: ripi]  
Автор Jiro ()
Публикувано06.10.99 21:01



Kiriliziral sam sashtata sistema kakto twoiata - pishi mi da ti kazha kak stawa i s koi paketi raboti. Ako weche ne si se sprawil i sam razbira se...

Тема cp 1251нови [re: ripi]  
Автор Jiro ()
Публикувано06.10.99 21:01



Kiriliziral sam sashtata sistema kakto twoiata - pishi mi da ti kazha kak stawa i s koi paketi raboti. Ako weche ne si se sprawil i sam razbira se...

Тема cp 1251 [re: ripi]  
Автор Jiro ()
Публикувано06.10.99 21:01



Kiriliziral sam sashtata sistema kakto twoiata - pishi mi da ti kazha kak stawa i s koi paketi raboti. Ako weche ne si se sprawil i sam razbira se...

Тема cp 1251нови [re: ripi]  
Автор Jiro ()
Публикувано06.10.99 21:01



Kiriliziral sam sashtata sistema kakto twoiata - pishi mi da ti kazha kak stawa i s koi paketi raboti. Ako weche ne si se sprawil i sam razbira se...


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.