Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Инсталиран е, а не тръгванови  
Авторgrass (Нерегистриран)
Публикувано03.08.11 20:09



Здравейте !

Потърсих подобна тема в клуба, не намерих, затова пускам нова.
Извинявам се, ако все пак има такава и аз не съм я видяла !

Проблемът ми е следния:

Бях с Windows XP, но след като се скапа реших да сложа Ubuntu.
Инсталацията минава без проблем, всичко е точно, до финалния момент.
Накрая, когато ми каже да рестартирам, рестартирам, след това както си пише вадя диска, и след това - черен екран целия с 'Error' и край

...
При рестарт не тръгва, излиза ми черен екран с надпис 'Press any key to reset MBR', след което иска пак да boot-ва. И така до безкрай.

Направо съм се видяла в чудо, пробвах следните неща:
2ри-3ти-5ти опит - все същото.
Линуксът обаче си е инсталиран, там където трябва да се избират дяловете ми изписва, че е инсталиран на компа вече. Вътре е, но просто не тръгва.
Промених откъде да boot- ва, заради инсталацията бях задала 'CD-ROM', дадох 'Hard disk C' - все същото.


Не знам какво друго да направя.

Версията на Ubuntu e 9.04, а компа е Pentium 4. Когато беше с ХР, беше разделен на 2 - C и D... ако това има някакво значение. Аз сега му задавам да има само един дял.


Много много ще съм благодарна на всякакви идеи, някаква несъвместимост ли е това, кво е, или аз не правя нещо както трябва ... ?!

Мерси предварително и се надявам разбираемо да съм обяснила нещата .



Тема Re: Инсталиран е, а не тръгванови [re: grass]  
АвторTъnчo (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 07:35



grass,
изтегли едно по-прясно Ubuntu. Поне 10.04. Опечи диск. Стартирай, дай му инстал на целия диск и остави инсталатора да си свърши работата по default.
Може да започнеш със стартиране на LiveCd и от там да продължиш. Тъкмо ще видиш как се разбира с хардуера и захапва ли си нета.
п.п. Гледай да има нет, докато се инсталира



Тема Re: Инсталиран е, а не тръгванови [re: Tъnчo]  
Авторgrass (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 17:23



Tъnчо,

благодаря ти за отговора, но не става

.
Не стана и с Linux PC.

Все това - 'Press any key to reset MBR', после излиза биос-а и толкоз...

човек, който уж разбира, ми каза, че нямало смисъл да опитвам повече, явно имало няква несъвместимост между хардуера и Линукс.
Вие кво мислите, възможно ли е...?
На мен ми звучи странно, все пак компютърът не е някъв средновековен... нооо аз не разбирам, ако разбирах, отдавна щях да съм го оправила .

Линукс ме грабна външно /много по-красиво и прибрано е всичко от Уиндоус/, а и фактът, че няма вируси си е голямо изкушение.
А и исках да науча нещо ново...
Май няма да стане обаче ...



Тема Re: Инсталиран е, а не тръгванови [re: grass]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано04.08.11 19:05



Пробвай с Федора. За да не си губиш времето в инсталации и деинсталации си пекни Лив-ЦеДЕ-та и ги пробвай дали ще тръгнат.



Тема Re: Инсталиран е, а не тръгванови [re: grass]  
Автор grg (новак)
Публикувано04.08.11 23:18



Може да има защита на буут-сектора в биос. Ако има, изключи я.



Тема Re: Инсталиран е, а не тръгванови [re: grass]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано04.08.11 23:40



Дам, както е казано - ако в биоса има включена опция за "антивирусна защита" - изключи я. Иначе - това, че е 9.04 версията - няма нищо общо. При мен тази версия си работи прекрасно...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Инсталиран е, а не тръгванови [re: walkman™]  
Авторgrass (Нерегистриран)
Публикувано05.08.11 12:34



Извинявам се за сигурно тъпия въпрос, но къде точно трябва да отида

...?
Биос -> Секюрити... и после кое точно оттам трябва да избера ?


П.П. на Live CD всичко си върви идеално...



Тема Re: Инсталиран е, а не тръгва [re: grass]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.08.11 12:39



Ами в различните БИОСи е кръстена разлчино опцията. Търси нещо от рода на Virus Defence, Virus Protection, BootSector protrction или неща в този смисъл - трябва да е забранено (неактивно). Това е защита, която следи и не разрешава промени в BOOT сектора на хард диска... Което точно прави инсталатора - след като инсталира новата ОС, се опитва да инсталира и boot loader - програма, която осигурява стартирането на ОС. Да, ама.... биос-а не дава...



И да, нормално е от LiveCD да е ОК - тогава всичко се стартира от CD и няма нужда от достъп до BOOT сектора на харддиска.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Инсталиран е, а не тръгванови [re: walkman™]  
Авторgrass (Нерегистриран)
Публикувано05.08.11 13:26



Master Boot Record Security

!

Направих го !!!
Не мога да повярвам, тоооолкова зор, а било толкова лесно .

От всичките дискове с ОС, които събрах у нас в последните дни , все пак избрах Ubuntu.

Значи сега зарежда всичко без проблем, единствено преди това на черен екран ми излиза 'boot from hdo'... почва да се джурка там и след тва си зарежда както трябва. Тва нормално ли така си изписва... ?


Огромни благодарности на walkman и grg за помощта, за една бройка беше да се върна пак към уин-а след всичките тия нерви .

Започвам да се уча .



Тема Re: Инсталиран е, а не тръгванови [re: grass]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.08.11 20:54



Да, нормално е да си зарежда първо в текстов режим.

И... спокойно... никой не се е родил научен на този свят... Всички се раждаме еднакво научени - да бозаем, да пикаем, да спим и да ревем. Всичко друго се научава после.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.