Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 29.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Ubuntuнови  
Автор Пич Бoжи (живите мъртви)
Публикувано06.11.10 23:07



Кажете трикове и слабости на Убунтуто, така че да пипна тук там и да не ме хакят разни маймунки?



------


Тема Re: Ubuntuнови [re: Пич Бoжи]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.11.10 01:55



Ми махаш мрежовия кабел и счупваш вифи картата.
Иначе - има си антивирусен пакет, инсталираш само от убунту репозиторито, инсталираш само онова което ти трябва, настройваш си firewall.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ubuntuнови [re: bira_more]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано07.11.10 03:22



Заинтригува ме тук - коя е тая антивирусна за Линукс и има ли смисъл от нея?

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Ubuntuнови [re: bira_more]  
Автор Пич Бoжи (луда жаба)
Публикувано07.11.10 03:59



Ми махаш мрежовия кабел и счупваш вифи картата.




Тва е решение, да.

---

За линукски антивирус и аз не бях чувал треа да пробвам, тука аваст ми дава гугле. То нямало вируси за линукс, ама от уиндоз средата нахлували некви.

Иначе убунтуто ного радва, аз съм индианец за линукс ама доста по ме радва от уиндоза.

И безплатно, кеф.

Въобще ного ме кефи идеята за безплатен и отворен софтуер, с отворен код. Некво свободлийско е.

------


Тема Re: Ubuntuнови [re: naja_haje]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.11.10 13:10



clamav - от репозиторито. Не знам до колко има смисъл от нея. Не е ловила никога вируси. Ама то и аз инсталирам само от сигурни източници.
ПП
Май веднъж изпищя когато опитах да отворя някакъв заразен файл. В смисъл знаех че най-вероятно е заразен. Ама беше отдавна та не помня със сигурност.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ubuntuнови [re: bira_more]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано08.11.10 23:23



В тази връзка да питам какво по принцип може да повреди един вирус по линукса? Нещо извън /home дали ще е достъпно за него и освен това SELinux върши ли някаква работа срещу вируси?



Тема Re: Ubuntuнови [re: croesus]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.11.10 01:36



Че всичко може да повреди. Ако стартираш като root например - нали се сещаш че горна граница няма. SELinux трябва да върши работа. Ама - пак, ако се постараеш достатъчно и ако вируса е умен - и SELinux може да бъде спряно.
С 2 думи - 100 % гарантирана система е системата на която тока е изключен, батериите махнати, а процесора (процесорите) потрошени.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Ubuntuнови [re: bira_more]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано09.11.10 02:13



Аз на моята Федора не съм й слагал антивируска, разчитам на това, че не е от най-масовите линукси и няма да се хабят да правят вируси за нея. Даже съм спрял селинукса, защото ми пречи.



Сега се сетих, че като се инсталират програми, няма начин, трябва да се логне root. Но при нормално цъкане из интернет или отваряне и затваряне на уърдовски и екселски файлове не би трябвало да стане нещо, освен да се прецака /home най-много. Техните макроси не вървят на линукси, бейсика им е различен, поне в частта си за достъп до FileSystem. Мисля си дали Wine може да вкара вирус по някакъв начин.



Тема Re: Ubuntuнови [re: croesus]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.11.10 14:03



Значи - вирус направен за убунту, ще тръгне без проблем и на федора - не се притеснявай изобщо.
wine - зависи какви права има. Ако няма достъп до друго освен своите директории, ще може да прецака само своите директории.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ubuntuнови [re: Пич Бoжи]  
Автор UbuHtu Man 1Ox ((у)ЧовеченТрол!)
Публикувано09.11.10 23:26



Триковете са, че има нон-стоп (само)ъпдейти. Особено по сигурността.

Минусите са че с един клавиш можеш да си затриеш всичко...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.