Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Как е възможно?...нови [re: Пич Бoжи]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.12.10 00:39



Сигурността никога не може да бъде по голяма от задклавиатурното устройство. Вярвай ми - има виндовсчии които имат много по сигурен виндовс от колкото ще бъде твоето бсд.
Е - при равни други условия - вероятно бсд'то ще ти е по сигурно от убунту и във всички случаи много по сигурно от виндовса ти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Как е възможно?...нови [re: bira_more]  
Автор Пич Бoжи (super peach)
Публикувано09.12.10 04:14



Тъпо, аз никога не съм се замислял за тази сигурност, ама сега за съжаление ще ми се наложи.




Просто е необходимо някои хора да бъдат максимално затруднени.

------


Тема Re: Как е възможно?...нови [re: Пич Бoжи]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.12.10 15:31



Ми почваш с общите неща. Сложна парола, криптиран диск, юзър с минимални права (ама достатъчни за ежедневни работи) и руут с още по сложна парола, никакви ненужни сървиси, файъруол затварящ всички порти дето трябва да са затворени.
После - четене, четене, и пак четене. Сигурността трябва да е активна. Тоест не става с цвък и готово и да забравим.

Bеer? Mоre?




Тема ЛЕВСКИ! ЦСКА! ЛЕВСКИ! ЦСКА! ;)нови [re: bira_more]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано09.12.10 17:59



Малко е безсмислен спора. И аз едно време бях на някакви настроения, но в един момент виждаш - сега ти трябва това, после онова.

При мен положението е - с Виндовсите не се чувствам сигурен, понеже и жена ми ги пипа, пък за да не съм да инсталирам всяко нещо дето си хареса, съм и дал права и тя да може. Затова всякакви финансови неща върша през Убунту. Да не кажа почти всичко. Обаче за качествен нет-браузинг ползвам Виндовсите, щото на лаптопа с Убунтуто лан-картата е няква по-кофти и драйверите мине немине не се разбират и ме дропват и откачам. Да не говорим че има програмчета, дето Линукс-еквивалент не съм намерил (Кюбейз примерно).

При мен взаимно си се допълват нещата. Иначе Оупън-Арената я има и за Вин и за Лин и върви еднакво добре, та там ми е все тая





Тема Re: Как е възможно?...нови [re: bira_more]  
Автор Пич Бoжи (super peach)
Публикувано09.12.10 18:25



Дам, така е. Аз повечето от нещата дето ги изброи всъщност съм ги направил вече, но пак ще сменям пароли и всичко, засега опипвам само почвата. Само дисковете не съм криптирал още, ама мисля да ползвам TrueCrypt.

Може би е удачно наистина ценните неща занапред да се разработват на компютър без постоянна връзка с нет. И пак - TrueCrypt.

Но така или иначе се налагат постоянни грижи и попълване на информацията по въпроса.

Независимо от успеха на начинанията, е важно да се полагат постоянни и системни усилия, така че обсебените анонимни курви да им се налага да БАЧКАТ колкото се може повече.


Просто трябва да се БАЧКА здраво...

------


Тема Re: ЛЕВСКИ! ЦСКА! ЛЕВСКИ! ЦСКА! ;)нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Пич Бoжи (super peach)
Публикувано09.12.10 18:29



Дам, за музика и видео на линукс няма толкова добре.



------


Тема Re: ЛЕВСКИ! ЦСКА! ЛЕВСКИ! ЦСКА! ;)нови [re: Пич Бoжи]  
АвторБyзю (Нерегистриран)
Публикувано13.12.10 16:14



В момента на лаптопа съм сложил Вин7про (лицензиран, платен) и Убунту10.10.Работя и с двете, и се чудя с какво може да ме накара да премина на Убунту, и все още нямам отговор. Истинска боза .



Тема Re: ЛЕВСКИ! ЦСКА! ЛЕВСКИ! ЦСКА! ;)нови [re: Бyзю]  
Автор Пич Бoжи (super peach)
Публикувано13.12.10 17:59



(лицензиран, платен)


Тва дава част от отговора.

Освен това - затворен код, безброй съмнения по сигурността, ограничен, тежък, муден. Верно 7цата е по-приемлива версия, ама просто факторите в контра са доста.

Аз лично никога повече няма да използвам уиндоус, освен ако съм принуден, както и в случаите, когато няма достатъчно добра алтернатива на уиндозките програми (музикален софтуер, видео монтаж и т.н.).

Както уиндоуз, така и другите комерсиални и затворени системи, така и целия комерсиален и затворен софтуер е общо взето обречен...

Фрий опънсорс философията неминуемо ще ги премахне, въпрос на време.

------


Тема Отговора е простнови [re: Бyзю]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.12.10 21:53



2 пъти по висока заплата вероятно ще е достатъчно добър аргумент.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Отговора е простнови [re: bira_more]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано14.12.10 01:14



Само 2 пъти? Нали уж яки кинти къртеше, бе д-ре?

A man only sees what he wants to see...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.