Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема как ще е по-добре?нови  
Авторпи (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 12:30



имам рутер, който е зака4ен към адсл.
само 4е за днс е 193.200.15.129 (ако знаете да ми и кажете някой по-бърз) :)
рутера е на 300мхз и 64мб рам.
как ще е по-добре за клиентските машини:
да напиша за днс гейта (т.е 10.10.10.1)
или за днс да си им напиша 193.200.15.129 (или някой друг по-добър ако каже някой)?



Тема BINDнови [re: пи]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано13.10.08 12:37



се пуска за 5 минути под линукс. Най-добрият DNS е собственият ти, после на доставчика ти ... освен ако не е пълен !@#$%^&().



Тема Re: BIND [re: martyr]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 14:36



По принцип е така, но много често днс услугата, предлагана от разни рутери за домашна употреба забива, аз ползвам външен днс и не виждам кой знае каква разлика в скоростта.



Тема sorryнови [re: martyr]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 14:37



извинявай, не видях, че човека има своя собствена щайга като рутер. прав си.



Тема Re: sorryнови [re: Milena]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 16:19



Всъщност не за всички случаи е прав. Даже в общия случай ДНС-а на доставчика е много по-добър избор, защото се очаква, че ще е кеширал по-голямата част от статистически най-често използваните имена. Освен това се очаква доставчика да е по-подготвен за поддържане на ДНС сървър, да има достатъчно бърз достъп до големи и бързи форуърдери и да използва по-подходящ хардуер за целта. Директните заявки към *.root-servers.net и нататък по веригата сигурно са възможно най-бавния възможен подход.
Поддържането на собствен ДНС сървър е оправдано само в много специфични случаи, а в останалите, противно на разпространеното мнение, създава много повече проблеми, отколкото решава. Дори доставчика да е "много зле", пак е по-добре да се потърси друг "близък" отворен сървър на сериозен доставчик.



Тема Re: как ще е по-добре?нови [re: пи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 16:21



Остави ДНС-а на доставчика си, ако нямаш някаква дефинирана нужда да правиш нещо друго.



Тема Re: как ще е по-добре?нови [re: пи]  
АвторLinuxUser (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 15:50



Ако адсл означава BTC ADSL, то тогава днс-ите са 212.39.90.42 и 212.39.90.43.



Тема Re: как ще е по-добре?нови [re: LinuxUser]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 22:19



да де бтк адсл е :)
ама нали имаха по едно време огромни проблеми и вси4ко живо изрева
и тогава посо4иха този глобалния 193.200.15.129
а не знам тез посо4ените сега как се ще се държат, а този 193.200**** напоследак
мн се бави. а не съм мн сигурен как ще се справя с БИНД-а
а и питах дали рутера като има 193.***** дали клиентите да бъдат с ип-то на рутера за днс или да имат и те 193****
а пък може някои и да каже ип за добър днс.......



Тема Re: как ще е по-добре?нови [re: питaщ]  
АвторLinuxUser (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 09:05



Аз имам два Linksys wrt54gl с dd-wrt v.24 sp.1 вързани зад бтк адсл. И на двата съм задал днс-ите, които ти цитирах в предния пост. И с двата нямам проблеми.

Пък и нищо не ти пречи да опиташ, нали?

P.S. Имай предвид, че повечето доставчици позволяват recursion само за техните си мрежи.



Тема Re: как ще е по-добре?нови [re: LinuxUser]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 18:13



http://www.opendns.com/ <=






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.