Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Консултантинови  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 10:33



Отивам на интернет страницата на известна българска фирма, претендираща, че е един от водещите ИТ консултанти, с квалифицирани и сертифицирани М$ специалисти. Към услугите, пише, че предлагат и консултации, относно Линукс, както и всякакви решения, базирани на отворен код.

Срещаме се, казвам им какво искам, натъртвам, че желая всичко това да е базирано на MS решения и им казвам какви са ми съображенията, за да го желая по този начин.

Господата веднага се опитаха да ме разубедят и да ми предложат да направят всичко под линукс, със съответните алтернативи на активна директория и разни други, съвсем немаловажни неща, от които ще има нужда на корпоративно ниво с 1300+ машини. Обясниха ми, че това, което искаме е лудост и "the power of linux & open source" ще направи нещата толкова хубави, стабилни и ефективни, че нямало да съжалявам за направения избор. С няколко думи, нямаше много голяма файда от срещата.

Потърсих мнение от техни клиенти, които са ползвали техните услуги и това, което разбрах е, че специално на тях им били обещали да им сложат алтернативно на активна директория решение, като ги уверили, че ще стане много бързо. Още не са готови. Все имало някакви грешки, проблеми, работата не вървяла, оправдания и т.н.

Мисълта ми е, редно ли е според вас, да отида при уж водещ консултант, който вместо да ме консултира по въпросите и заданието, което му поставям, да се опита да ме убеждава в обратното? Да речем, че преди да отида съм разбрала какво искам.

Като уточнение, парите за лицензи и други подобни разходи, не са проблем за организацията. Важно е само едно - ефективност на системата.



Тема Re: Консултантинови [re: Milena]  
Автор refract (~)
Публикувано22.08.08 10:56



Много трогателна история.
Само не разбрах мотивите ти да я пуснеш във форум насочен към решаване на технически проблеми.

Иначе конкретно на въпроса ти

В отговор на:


Мисълта ми е, редно ли е според вас, да отида при уж водещ консултант, който вместо да ме консултира по въпросите и заданието, което му поставям, да се опита да ме убеждава в обратното?




Отишла си при консултант и си получила консултация! Ако отидеш при фирма изпълняваща поръчки ще получиш това което им поръчаш.



Тема Re: Консултантинови [re: refract]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 11:02



тури вестник на консултантския бизнес в България ако всички мислят като теб.



Тема Re: Консултантинови [re: refract]  
Авторmilen,a (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 11:04



taka stava kato mama i tati te uredqt na slujbi4ka.
Ne i obrustaj vnimanie.



Тема Re: Консултантинови [re: Milena]  
Автор Grok (член)
Публикувано22.08.08 11:14



Права си.
Не си права.
Доволна ли си от отговорите ми?

"Мисълта ми е, редно ли е според вас, да отида при уж водещ консултант, който вместо да ме консултира по въпросите и заданието, което му поставям, да се опита да ме убеждава в обратното? Да речем, че преди да отида съм разбрала какво искам."

Ти при консултант ли отиде или при изпълнител? Щото консултантите консултират.

Ако си отишла при тях само за изпълнението, то те не е трябвало да се опитват дори да те консултират. Според мен половината неуспешни проекти по света са по причина, че една и съща организация консултира и изпълнява едновременно.

"Важно е само едно - ефективност на системата."
Ефективност на изпълнението (първоначалното изграждане)
Ефективност на използването
Ефективност на поддръжката
на системата.
Всичките заедно или някои от тях.



Тема Re: Консултантинови [re: Milena]  
Автор refract (~)
Публикувано22.08.08 11:40



Аз не коментирам решението на въпросната консултантска фирма. Не си дала никакви посробности около дадената задача, че някой тук да изкаже мнение дали са те консултирали правилно или не, това е друг въпрос. Коментирам твоето поведение в случая.
А то е че задаваш риторични въпроси и очакваш поне тук някой да застане на твоя страна.

Освен това в цял свят работата на консултантите е да дадат собствена оценка на ситуацията, а не да се съгласят с предлoженията на клиента. Разбира се клиента не винаги ще е съгласен, но компаниите с добро реноме това въобще не ги притеснява. Клиентите си плащат за тяхното мнение .... и го получават.



Тема Re: Консултантинови [re: Milena]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.08.08 13:28



Важно е какво иска клиента на първо място. Вие искате МС решение, редно е да ви го предложат. Разбира се биха могли да споменат за алтернативи. Лошо няма. Но само да споменат. Тръгнат ли да убеждават - това вони на религия.
Тоест според мен правилния начин е да ви споменат алтернативи, и ако вие нежелаете да слушате - или приемат да го направят по вашия начин, или ви казват че не са в състояние да го направят. Това е коректния подход. Според мен. А аз съм никой



Bеer? Mоre?



Тема Re: Консултантинови [re: Grok]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 13:45



Тези са консултант и съответно изпълнител. Тоест казват ти кое как според тях, след което ако си съгласен го правят.

относно ефективността - всичките заедно.



Тема Re: Консултантинови [re: refract]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.08.08 16:13



Дала е всички необходими подробности.

Не, не са я консултирали правилно.

Последния ти абзац (нещо като "параграф") няма да коментирам, защото е безумен.



Тема Re: Консултантинови [re: Milena]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано22.08.08 16:18



Трябва само да се радваш, че сте разбрали що за консултанти са още в самото начало и не сте потрошили много пари.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.