Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Очакваниятанови  
АвторTpoл (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 08:57



От 2-3 дни откривам, че се кефя на линукса.
Но днес взех, че изпих бутилка шери и се замислих, защо се кефя. И до какъв извод стигнах.
Във виндовса, ако нещо малко не работи така както си мисля аз, че трябва да работи, ми някакси не ме кефи.
В линукса ако нещо тръгне някак си, как да е и съм очарован.

Значи къф е извода, виндовса е кофти, защото очакванията към него са големи, а линукса е готин щото така или иначе никой не очаква от него да да работи.



Тема Re: Очакваниятанови [re: Tpoл]  
Авторpor4e2 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 09:37



phphphph :)



Тема А, какво ...нови [re: Tpoл]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано08.03.08 18:22



... е виндовс? Някоя нова дистрибуция ли?



Тема Re: Очакваниятанови [re: Tpoл]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано08.03.08 21:53



"щото така или иначе никой не очаква от него да да работи." - откога твоите очаквания станаха общи?!?

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: Очакваниятанови [re: Tpoл]  
Автор por4e2 (bobr)
Публикувано08.03.08 22:42



Не мислиш ли, че първо трябва да достигнеш определено ниво и натрупаш опит с 2-те ОС, преди да даваш подобни оценки. А, да, и този опит да не се изразява в това да натиснеш някое .exe, което заедно с това да инсталира още 1000 програми, които ти не знаеш, но и аз не съм експерт, затова млъквам.
Аз не съм имал проблеми с Линукс досега и колкото повече чета, толкова повече виждам, че нищо не съм знаел и ми става интересно. При уина не е така, щото ти дават много по-малко възможности и контрол.
Тук някой гуру/ФФ/ ако ще спори, да ме храни, не ми пука, но никога не знаеш какво има във уина, дали на чичко гей няма да му падне пердето и да ти ъпне машината с някой троянец, без да искаш ти и без да си му позволил.
Ти си свикнал да натискаш .exe>next>next>finish и те мързи да прочетеш за начина по който се управлява софтуерът в линукс например/щото не каза дали за софт става въпрос въобще/, респективно за останалите работи.
Винаги можеш да видиш кое и защо не тръгва, само да имаш желание, а не да ти излезе BSOD или неква друга простотия от рода на 10caewqX31290 Error и да се чудиш.
Все пак линукс е много по-сложна система от уина, за да ползваш уиндоус трябва да си някой мазохист, на който не му пука какво има на компютъра си.
Всъщност те ти предоставят различни услуги - нет,поща, игри,офис и съпорт за тях, никаква система, нищо. Рекет до смърт.
И още нещо, което ми харесва в линукс в сравнение с уина, че всичко са файлове, може да си ги отваряш, четеш, едитваш, защо да си свалям някой туул, който ми заема ресурси, не го знам откъде е/изклю. туловете от официалния сайт на МС/, да си чистя регистрирата/сега ФФ ще каже че само ламеЗЗ чистя регистрита/, постоянно някакви програми да си свалям, да плащам за тях, щото някой направил една боза и на всичкото отгоре я и крие.
Другото е че като ползвам линукс мога да си настроя системата, да е много тънка/нз как се казва точно/ и да хаби малко ресурс, защо ми е да ми е пуснато всичко що го има на компа? Неща, които не ми трябват да ми пречат на другите, които ползвам/тук пак ще кажете, че и в уин мога да се спрат, сигурно, но не става въпрос само за услуги/ Как в уина да си изкарам всичкия съпорт за ненужни работи от кернела? Не, предпочитам да не мъча машинката си.
Пожелавам ви приятна вечер, някой ако иска може да обясни защо да ползваме Уиндоус, че ми е интересно, а и сам не намирам причина!



Тема Re: Очакваниятанови [re: por4e2]  
АвторDrFrancky (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 00:37



/*
Не мислиш ли, че първо трябва да достигнеш определено ниво и натрупаш опит с 2-те ОС, преди да даваш подобни оценки.
*/
znachi az moga da dam ocenka..

/*
Аз не съм имал проблеми с Линукс досега и колкото повече чета, толкова повече виждам, че нищо не съм знаел и ми става интересно. При уина не е така, щото ти дават много по-малко възможности и контрол.
*/
haide sega da si priznaes kakvo si izchel za windows ... az ste ti kaza .. nisto ! ne si prochel i edin red. ako beshe chel steshe da znaes che windows documentaciata e dosta po pregledno struktorirana, po-pulna, po-osuvremenena s produkta, che zad tazi dokumentacia sedi authority a ne anonimna paplach.... dosta sam govoril po temata za dokumentacia.

/*
но никога не знаеш какво има във уина,
*/
aha, a ti znaes vsiako binary na linux-a kakvo ima v nego ? daze i da imas source code kak razbiras che binarito koeto runvas ot paket e edno kym edno s source code ?

/*
дали на чичко гей няма да му падне пердето и да ти ъпне машината с някой троянец, без да искаш ти и без да си му позволил
*/
site ot koito se kachvat updates e SAMO EDIN .. windowsupdate.microsoft.com.
repositorytata na edna distribucia s sa mnogo.. s vremeto user-a pochva da kachva dopulnitelni repositoryta... kak si siguren che niakoi third-party repo ne e haknato ? ima hiliadi takiva sluchaii na haknati mirrori, na haknati repositoryta na soft ... windowsupdate NIKOGA ne e dokarval trojan horse ili maliciosu code !!! nito edin sluchai !!!

/*
Ти си свикнал да натискаш .exe>next>next>finish и те мързи да прочетеш за начина по който се управлява софтуерът в линукс например/щото не каза дали за софт става въпрос въобще/, респективно за останалите работи.
*/
a zasto ne chetes sustoto za windows ?

/*
Винаги можеш да видиш кое и защо не тръгва, само да имаш желание,
*/
tochno .. "само да имаш желание" . no ti iavno za edinia OS niamas zelanie.

/*
а не да ти излезе BSOD или неква друга простотия от рода на 10caewqX31290 Error и да се чудиш.
*/

aide da se nauchim kak se polzvat event id-tata

/*
постоянно някакви програми да си свалям, да плащам за тях,
*/
ooooo zabravih che niama open source , freeware i tn. za windows. :-)
/*
Как в уина да си изкарам всичкия съпорт за ненужни работи от кернела?
*/
ia kazi koe ti e nenuzno



Тема Re: Очакваниятанови [re: DrFrancky]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано09.03.08 00:38



maika ti i dir.
gornoto e pisano ot men .

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Очакваниятанови [re: por4e2]  
АвторTpoл (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 04:01



В отговор на:

Как в уина да си изкарам всичкия съпорт за ненужни работи от кернела?




Не можеш, по една много проста причина. Той не е там. За разлика от линукса дето всичко си буха в ядрото, Виндовса си го пази чистичко



Тема Re: Очакваниятанови [re: Tpoл]  
Автор tonitochev (непознат )
Публикувано09.03.08 08:40



Трол, и как го измъдри това велико прозрение. Знаеш ли колко е големината на Линукс ядрото и колко на Уиндос? Айде провери и после се изаквай?



Тема Re: Очакваниятанови [re: tonitochev]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано09.03.08 11:51



ti po tova li sudish ?

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.