Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Linux is not Windows ...нови [re: DrFrancky]  
Автор ^]Модератор (escapist...)
Публикувано13.03.08 14:41



Ония дето дигал 120 от лежанка и щеше да дойде в офиса да ти смени фасона :)

Коментар?





Тема Re: Очакваниятанови [re: бr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.03.08 16:10



Бафмамаму - само не ми казвай че аз единстввен правя кинтни под Линукс


При това в пъти повече от колкото правех преди под Виндовс.


Bеer? Mоre?



Тема Re: Очакваниятанови [re: bira_more]  
Авторбr (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 16:25



Раздвам се за теб, че правиш пари от линукс и ти пожелавам да правиш още повече. Щом има кой да плаща защо да не правиш пари. Това обаче не означава, че с линукса не е ирачка и хоби за повечето хора. Тук ще кажа на порче2, за да не пускам още една тема, че сървърите са си сървари. Там може и линукса да върши работа, но при бикновените потребители ен е така. Уиндоуса има в пъти по-добри програми и е много по-добър за работа от десктоп потребителите, а линукса само създава проблеми и се бъгясва. Но понеже на хората си играят да ги накарат да прави елементарни неща, които уиндоуса прави без проблем и никой дори не се замисля, че еди какво си трябва сам да го правиш, за това много се радват, като подкарат някоя смешна програма, кто тези, които при уиндоуса са се използвали преди десет години.

Проблемите на линукса идват от това, че целия той се базира само на имитации - разработчиците му само гледат какво ще направи някой друг и го копират. Но самите те не измислят нищо ново. Освен това е много неудобен за работа от обикновения потребител. Интерфейса му не е хубав.



Тема Re: Очакваниятанови [re: бr]  
Авторpor4e2 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 16:36



Сега разбирам защо някои хора се възмущават като пиша много из форума. Защото разбрал недоразбрал говоря глупости. Не го прави и ти. :)
Няма да се спирам на всичко поотделно, няма смисъл, а и както казва метъла, по-добре да го отмина вместо да те обидя или напсувам :D
>...сървърите са си сървари.Там може и линукса да върши работа...
Това ще си го запазя пхпхпхпхп



Тема Re: Очакваниятанови [re: Grok]  
Авторлaйнъkc (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 17:26



смяташ ли че бавното писане ще ти помогне да пишеш умности? хинт: глупостите след фокуса на мишката не съм ги писал аз. а, да, за твое учудване много добре знам какво означава фокуса да следва мишката



Тема Re: Linux is not Windows ...нови [re: ^]]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано13.03.08 17:58



aaaa da, sustia deto realno ne doide a beshe molen mnogokratno :-))

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Очакваниятанови [re: бr]  
Автор Grok (член)
Публикувано13.03.08 18:37



И на теб ще ти кажа, че не разбирам и не съм запознат с "фактите", които ти използваш за база на разсъжденията си.

"Уиндоуса има в пъти по-добри програми"
Уиндоус идва с 3 програми на кръст. Явно говориш за програми, работещи под уиндоус. Сигурно има по-добри програми в някои области. Не знам последния аутокад къде и как работи. Сигурно под уиндоус и сигурно е в пъти по-добър от най-доброто за линукс.
Да ама до вчера за уиндоус нямаше амарок.

" и е много по-добър за работа от десктоп потребителите"
освен дето разни програми искат да се инсталират на някакви странни езици, без да се съобразяват с езика на операционната система, или поне да ме питат. И това всичкото, по дизайн на майкрософ. Все повече програми имат вече интернационализация, която е направена по ужасен начин. Ако знаеш колко време губя само с това...

", а линукса само създава проблеми и се бъгясва. "
интересна гледна точка. Аз работя с уиндоус предимно, а у дома си използвам линукс. Уиндоус ми създава много проблеми, но и много го пипам. Линукс не ми създава проблеми, но и много много не го пипам. Виж как предишните изречения не обвиняват уиндоус директно, а даже допускат, че може би вината е у мен и в подхода ми към съответните системи.

"Проблемите на линукса идват от това, че целия той се базира само на имитации" Прав си. Първо имитират позикс гадовете. Мамка им. После имитират на уиндоус прозорците. Даже използват система за прозорци Х. Що и крият името? Явно е крадена.

"Това обаче не означава, че с линукса не е ирачка и хоби за повечето хора."
Нарочно това го оставям за края. За повечето хора, използващи линукс, той не е играчка, а средството (пряко) да си изкарват хляба. Аз защо мислиш, че съм се докоснал до това нещо?
Appache, PHP, Perl, Solaris, Oracle, Firewall, e-mail
това горното са системи, които по една или друга причина, по принцип независещи от мен, се е налагало да пипам/разработвам за тях. Или основната платформа, използвана днес за тях е линукс, или линукс е лесното и бързо средство за движение напред. Ако зависеше от мен, то нямаше да има компютри изобщо.



Тема Re: Очакваниятанови [re: лaйнъkc]  
Автор Grok (член)
Публикувано13.03.08 18:48



сега ще те имитирам малко.
Ти си глупак.
Ти си голям глупак.
Няма да пиша нищо по същество, а само за факта, че ти си голям глупак и явно си пиян винаги, когато пишеш по форумите.

Това е достоен диалог за човек харесващ уиндоус. Ти му казваш, че много важна функция не съществува, той ти говори за умности, пиянствания и т.н.

Повечето потребители на уиндоус са от нормалния тип, на който не им пука или го ползват по някоя конкретна причина.
1. Какво е това?
2. Каква е разликата?
3. Ще има ли някаква далавера за мен?
4. Не ми пука.
5. Еди коя си програма ми трябва задължително.

е реда на доводите, ако много рядко, ама много рядко стане дума за операционни системи, използван от хората, които аз познавам, защо те използват уиндоус.
Някой от типичните просто би ми казал, че не го интересува еди коя си функция. Не че бих опрял до такива подробности извън този клуб или извън професионалния ми кръг.

Само в подобни на този клубове се появяват странния тип хора, които подхващат темата колко бъгав/кофти/тъп и каквото и да било друго бил линукс и колко хубав уиндоус. В нормалния живот темата се появява при мен само в случаите, когато видят че ползвам нещо различно, или откажа да помогна за някакъв компютърен проблем.



Тема Re: Очакваниятанови [re: Grok]  
Автор бpaщaли koнпpyч (познат)
Публикувано13.03.08 20:17



"Appache, PHP, Perl, Solaris, Oracle, Firewall, e-mail
това горното са системи, които по една или друга причина, по принцип независещи от мен, се е налагало да пипам/разработвам за тях. Или основната платформа, използвана днес за тях е линукс, или линукс е лесното и бързо средство за движение напред. Ако зависеше от мен, то нямаше да има компютри изобщо."
тва за соларис под линукс ми е малце мъгла, ама щом казваш...



Тема Re: Очакваниятанови [re: бpaщaли koнпpyч]  
Авторhmm... (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 22:22



Това пък къде го видя?!? Вече всички заприличахте на Франкьо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.