Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос относно iptablesнови  
Авторmik (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 22:54



Здравейте,

бих желал да помоля за помощ за решение на следната "постановка" чрез iptables. Съжалявам предварително ако назовавам някои неща с погрешни термини или имена!

Имаме машина А (гейт машина с линукс) с публичен WAN адрес 1.1.1.1 (eth0) и вътрешен LAN адрес 192.168.1.1 (eth1) и вързана към нея клиентска машина B (с уиндоус) с адрес 192.168.1.2

Имаме друга машина C (рутер Линксис WRT54GL) с публичен WAN адрес 2.2.2.2 (eth0) и вътрешен LAN адрес 10.0.0.1 (eth1) и вързана към нея клиентска машина D (с уиндоус, връзката е през wireless интерфейса) с адрес 10.0.0.2

Машина А и C са към два различни интернет доставчика и имат различни публични адреси!

Как трябва да се дефинират правилата чрез iptables на машина А (гейт машината с линукс) за да може машина D да може да:

1. Да подслушва трафика на клиента B (чрез пренасочване на трафика и пускане на снифер)?
2. Да може да използва интернет от гейт А (ако се наложи)?


Надявам се, че съм описал постановката достатъчно добре!

Ще съм Ви благодарен ако мога да получа помощ и дали изобщо това е възможно?



Тема Re: Въпрос относно iptablesнови [re: mik]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано20.02.08 10:00



kak sa vurzani dvata LAN pomezdu si ?

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Въпрос относно iptablesнови [re: DrFrancky]  
Авторmik (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 12:28



Privet,

dvata LAN-a ne sa svarzani pomejdu si po nikakav nachin.

Spored men vryzkata koqto iskam da postigna, ne e vyzmojna taka kakto e postaveno. Moje bi triabva da se sloji oshten edin ruter koito da "svyrje" dvete LAN mreji ili da se izpolzva VPN reshenie....?

Neznam dali sym v pravilnata posoka, zatova predvaritelno Blagodaria ako polucha svetlina v tazi nasoka.



Тема Re: Въпрос относно iptablesнови [re: mik]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано20.02.08 12:32



ako ne sa svurzani to niama kak da se podslushva trafika ot mashina D.

ideata e samo mashina D da moze da podslushva trafika ili vsichki ?

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Въпрос относно iptablesнови [re: DrFrancky]  
Авторmik (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 13:17



Dokolkoto sym zapoznat s mrejovite topologii triabva da se izpolzva bridge za postanovkata koqto iskam da realiziram...no mi beshe lubopitno dali tova neshto "moje da se izmisli" s pomoshta na iptables, tuneling ...

Ideqta e samo D da moze da podslushva. Predpolagam shte triabva da se prenasochat portovete kym neq i ot Linksysa.

No dali e vyzmojno da se svarjat dvata LAN-a bez bridge i da sa vyzmojni pitankite ot postanovkata>?



Тема Re: Въпрос относно iptablesнови [re: mik]  
Авторmik (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 13:33



Popravka...bridge obiknovenno se izpolzva za svyrzvane na dva segmenta ot edna mreja, taka che v moq sluchai niama da stane taka.



Тема Re: Въпрос относно iptablesнови [re: mik]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано20.02.08 13:52



a kakvo prechi da dades prava na mashina D da se logva v router-a i da sniffi ot tam ?

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Въпрос относно iptablesнови [re: DrFrancky]  
Авторmik (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 15:24



Dvete mreji ne sa v edin segment. Mreza A - B i mreza C - D sa dve razlichni mrezi s razlichni ISP, razlichni public adresi i razlichni vatreshni adresi. Izviniavai che se povtariam, gledam i az da si izbistriam neshtata.

Mashina D da se logne na linux geit A - OK, no da snifi ot tam ne moze, zashtoto mashinata A ne razpolaga s takiva vazmojnosti/software (uslovno kazano, tia razpolaga inache)...i ne moje da se slaga takav, celtra e dali ima nachin chrez port forwarding ili drugo trafika ot B da se prenasochi na D?
Kakto i da se polzva net ot A - na mashina D pri nuzda?



Тема Re: Въпрос относно iptablesнови [re: mik]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано20.02.08 16:56



veche se oburkah

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: Въпрос относно iptables [re: DrFrancky]  
Авторmik (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 22:30



Syjaliavam za obarkvaneto!

Prosto mi hrumna dali vsichko tova moje da se napravi i mi beshe ljubopitno kak chrez sredstva kato iptables, tunnelign i t.n shte stane.

A sega se seshtam che mashina D primerno ne moje da se logne direktno i da slusha poneje geit A s linuksa e da kajem drug ruter Linksys WRT54GL, slojili sme mu modnat firmware tip dd-wrt i si imame samo iptables, bridge vazmojnostii, ssh i niakoi drugi blaginki, da kajem na razpolojenie, t.e niamame vazmojnost da puskame sniffer i da si varshim neshtoto koeto iskame.

Dano sega me razbirash po iasno,

kakto spomenah osven chrez bridge i to remote bridge kakto se vodi ili vpn? ne se seshtam kak moje da stane cialata postanovka samo chrez iptables - port forwarding...

Vse pak blagodaria za usiliteto,

pozdravi i uspeh.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.