Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Графична среданови  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:32



Би ли могъл някой да ми каже коя графична среда ползва -- КДЕ или ГНОМ (по-малките няма да ги коментираме), както и да се аргументира за своя избор.

Аз ползвам Убунту, съответно ГНОМ, но напоследък забелязвам (малко се отклонявам от основната тема), че като отворя 1 файърфокс, да кажем с 5-6-7 таба зареждащи страници с картинки, компютърът се спича тотално, което ме притеснява, доколкото машината е с core duo процесор и 1ГБ памет.

Докато ползвах слакуеър (допреди 2 години), нямах никакъв проблем с нищо. КДЕ-то добре се държеше, нямало е забивки като цяло.

Това, което ме интересува е каква е оптималната конфигурация и софтуеър съответно, с който мога да работя спокойно в интернет, без да се притеснявам, че като отворя някой друг таб повече, компютърът ще забие?



Тема Re: Графична среда [re: Milena]  
Автор ^]Модератор (escapist...)
Публикувано18.02.08 16:41



О, отдавна не се беше мяркала :)

Принципно файърфокса който е толкова прехвален е огромен гладен за ресусри звяр. Но пак, на такава машина каквато ти описваш е странно държание.

топ-а какво показва ако не е тайна?



Тема Re: Графична среданови [re: Milena]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано18.02.08 16:50



ползвам KDE, защото GNOME не ми харесва. няма друга причина.

ползвам slackware, защото друг линукс не съм пипал и няма да се оправя през поне първите 2 седмици.

> "Докато ползвах слакуеър (допреди 2 години), нямах никакъв проблем с нищо."

много неща могат да се случат за две години. дори да решиш да провериш как ще ти работи днешния slackware, не храни надежди, че всичко ще бъде екстра.



Тема Re: Графична среданови [re: Milena]  
Автор por4e2 (bobr)
Публикувано18.02.08 18:08



това, което каза Пръча+
Ако отвориш някой сайт от рода на замунда, е нормално да ти забива, т.е. проблемът е по-скоро в мозила, не, но страницата която посещаваш.
Ползвах известно време wm флуксбокс, но заради konqueror, сега съм на КДЕ.
Има тема за mozilla и неприятностите с флаш-а във форума, виж и нея. Картинки, ако са големи, нормално докато ги зареди, какво очакваш.
Отварял съм 125 таба :)



Тема Re: Графична среданови [re: por4e2]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано18.02.08 18:15



о, на флашовете съм сложил брадва. ако някой иска да му видя банера - да си слага обикновени картинки. другите да си ходят обратно в тунела на майките си.

между другото, допреди няколко месеца lex.bg много товареше процесора при разрешен javascript. може и да са го оправили вече, но не ми се проверява.



Тема Re: Графична среданови [re: por4e2]  
Автор tonitochev (непознат )
Публикувано18.02.08 18:17



При сравнително нов комп с памет 1 гига, практически е без значение графичната среда. Аз Гном го трая максимум два дена и го трия. Понеже съм с Дебиан, операцията е бърза и безболезнена. После, като ме захапе кучето, Гном го качвам пак за отрицателно време, колкото за пореден път да се убедя, че не ми харесва.
Просто без Конкуерора не мога да си представя Линукс - колкото и да го одумват, че е тежък и бла,бла.
А иначе, от Убунту и семейство, може да се очаква всичко - от безпроблемна работа, та до такива тъпни.



Тема Spoilerнови [re: Milena]  
АвторEl Cambio (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 22:00



А да те питам на XFCE кво му е? Мисля, че по нищо не отстъпва и на KDE и на GNOMЕ. Другите нема да ги коментираме.



Тема Re: Графична среданови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор +Yan (минаващ)
Публикувано18.02.08 22:52



Сългалсен.

Аз ползвам Слак от версия 4.0 (Първият линукс който видях). КДЕ върши чудесна работа. Служебно имам RedHat i SuSE. Предпочитам Слака определено. На всичките ако има графична среда, тя е КДЕ. Гном ползвам само на Соларис, или поне онова което Сън са направили от Гнома (Java Desktop).

------
За да объркаш Уиндоус потребител махни му мишката. След това гледай и се смей :)


Тема Re: Графична среданови [re: Milena]  
Авторadm (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 23:06



Твоя проблем няма нищо общо с гноме и КДЕ проблема се корени изцяло в Мозилата или по точно в плъгините за нея или настройките.
Възможно е да е проблем и на кернела но е по малко вероятно.



Тема Re: Графична среда [re: Milena]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано19.02.08 00:03



GNOME защото ми е несравнимо по-удобен. На работа съм с KDE заради две-три приложения и защото не ме кефи да ползвам софтуер за едната среда под другата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.