Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 04.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: DrFrancky]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано30.01.08 13:34



Пак бягаш по тъчлинията и се правиш на удеарен от гръм
По 1) никой не говори за процентите, а за внушението, че Линукс не става за работа!
По 2) Ами като е така напиши, че асемблаторите избягват са слагат Линукс, защото не печелят (всъщност ти си го написал), така че коментара ти "i ne zastoto Linux e dobro .. a zastoto e bez pari" е напълно излишен и не представлява нищо друго освен подсъзнателно внушение - натрупване на негативизъм, който после ще повлияе при избора на някой! За толкова ли глупави ни смяташ?!? Не съм сигурен дали дори Bill Gates би бил толкова нагъл и безочлив до противност?!?

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: мeтълДжyмa]  
Автор por4e2 (bobr)
Публикувано30.01.08 14:03



Фсъщност спорите един покрай друг. Факт е че потребителите са "малоумници"(използвам го като за хора неспециалисти, нуждаещи се от определена услуга, зависими, зомбита и т.н.) и не им пука за линукс, глиста или мак. Те даже не ги различават в повечето случаи, за тях компютърът е монитора, а единственото, което могат да правят с него е да редят пасианс, скайп и писане по форуми през браузъра. Затова едва ли цената на лаптопа ще повлияе на избора на някой. Това не ерешаващ фактор си мисля аз. По интересно е, че това което не се компенсира с акъл се компенсира с пари, например: можеш да си купиш лаптоп с линукс и да го направиш съвсем лек и да хвърчи, но кво ти пука да дадеш няколко долара повече и да ти напраскат някой глист с всичките драйвери, програми и т.н. с който няма да имаш никъв проблем. Т.е. или избираш линукса да си го настроиш сам и да е лек, щото ако е нещо тежко потребителя като пусне скайп, торента, амарок и некъв браузър машината умира.... или си купуваш някоя виста с всичко нагласено и не ти пука - 80 долара повече.
Всичките говорите, че линукс трябва да е достъпен, убунту там кво си, ми тва няма как да стане, освен ако не се присведе до нивото на уина в буквалния смисъл :)
Г-н метъл, Вие като сте в чужбина, кажете дали на джон му пука дали ще даде 600 долара за линукс или 680 за глиста, не не му пука, той ги прави за 1 час теа 80 долара(например).
В интерес на истината производителят влиза в риск с линукс, щото никой не го знае, никой не иска да го учи, и кво купуваш си некъв линукс, пускаш си убунтуту - за пръв път в живота си, няма ли да се изнервиш? Като типичен западняк ще се обадиш в магазина - там ти казват че е същото като уина, но не!!! клиентът е прав и връща лаптоп-а и губиш пари. Затова всъщност прецакват обикновения потребител с линукс на лаптоп-а и то много, а и самите себе си.
Тук не говорим за бананови държави като Б-я, където повечето гледат да е еФтино и да са фешън, гъзари и т.н. затова като си купят линукса след седмица си свалят глиста от замунда и вече всичко е ОК.
Ако почнеха да правят компютри за специалисти само като вас, нямаше да има никво развитие, затова хората гледат геймърите, потребителите, те правят парата, затова не им пука дали линукс ще се интегрира и както каза ФФ си правят парата - затворен кръг и т.н.
"Всеки" може да прецени, че пада голям рекет с глиста, но не и 90% от хората по света, дали ще си зависим от наркотици, алкохол или майкрософт е едно и също в края на краищата





Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: hakera]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано30.01.08 15:47



За последно си купих лаптоп с Windows преди повече от 4 години. Но ако ми хареса някой лаптоп, изобщо не бих се колебал да платя $50-$60 повече за Windows-а, който няма да ползвам.

If I could remember the names of all those particles I would have been botanist -- Fermi

Редактирано от | на 30.01.08 15:48.



Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: DrFrancky]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.01.08 17:04



>zakona zabraniava prodazba na PC bez OS ...
Кой закон? Бих искал да го видя. Съвсем сериозно - не се заяждам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: por4e2]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.01.08 17:09



Имаше една статия по въпроса. За производителя на компютри е важно да има по малко ядове, и разбира се да инвестира по малко време в оживяването на компютъра.
Определено оживяването с виндовс е по бързо - най-малкото защото има необходимите драйвери.
Ядовете също са по малко. От една страна почти всички устройства работят по безпроблемно с виндовс, от друга - типичните за виндовс проблеми са общоприети.

Bеer? Mоre?




Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: por4e2]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано30.01.08 17:53



Здрасти, виж сега, мнението ти е добро за възрастта ти, но малко не си ме разбрал - изказването ми не е по темата - лаптопи с Уин с/у такива с Лин, а срещу позицията на Франки подмолно да насажда личното си мнение Уин рулз/Лин съкс въпреки, че веднага ще ревне, че за него ОС е за вършене на работа и която се справя по-добре за дадената задача/дейност тя ще е (както и трябва да бъде), макар че винаги има още няколко странични фактора, които се вземат в предвид при избора). Фактите, т.е. неговите постове доказват горното. Не съм в чужбина.

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: |]  
Авторhakera (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 20:12



казах 4е "мисля" 4е е от тях. сега проверих. на hp е било.
там използвах конфигуратора им.
е аз определено не бих дал пари за виндоуса :)))



Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: hakera]  
Автор Пивo (куче)
Публикувано30.01.08 21:00



Тия нещастници от Пежо, защо ми продадоха кола с гуми Дънлоп ?
Искам си я без гуми.
На място ще отида и ще си монтирам едни гуми които ме кефят повече!

Ad astra per aspera


Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: bira_more]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано30.01.08 21:29



za direkten zakon koito da kazva "niama pravo da se prodava bez OS" ne viarvam da ima.
ima obache zakon za zastita na potrebitelia. i tam pishe:
/*
Чл. 68д. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) (1) Търговска практика е заблуждаваща, когато съдържа невярна информация и следователно е подвеждаща или когато по някакъв начин, включително чрез цялостното й представяне, заблуждава или е в състояние да въведе в заблуждение средния потребител, дори и ако представената информация е фактически точна относно някое от обстоятелствата, посочени в ал. 2, и има за резултат или е възможно да има за резултат вземането на търговско решение, което той не би взел без използването на търговската практика.

(2) Обстоятелствата по ал. 1 включват информация за:
...
5. необходимостта от предоставяне на допълнителна услуга, резервна част, от замяна или ремонт на стоката;
*/

za da niama interpretirane na po gornoto magazinite prodavat "rabotesti komputri" . t.e. takiva s OS. inache klienta moze da kaze che e bil zabluden .. kupil si e komputer a sega se okazva che trea da dade oste 200$ i za OS. t.e. narushena e t. 5.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: "пробутването" на бозата на лаптопинови [re: Пивo]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано30.01.08 21:33



Мда, и цветовете не ми харесват. Да ми я продадат небоядисана, аз ще си я боядисам. Хмм, и седалките са кофти. Радиокасетофона не става за нищо. И т.н. и т.н.

If I could remember the names of all those particles I would have been botanist -- Fermi



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.