Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 04.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Linux
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Eee Asus лаптоп кирилицанови [re: мeтълДжyмa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.12.07 21:52



>Ползвам Линукс, не защото не мога да си позволя Уин, а защото за мен лично, това е по-малкото зло.
И аз така - на всичкото отгоре имам и съвсем легално закупен лиценз за виндовс заедно с лаптопа.
Ама - пусто не ми върши работа (виндовса). В смисъл с виндовс не мога да си върша работата, а не че ще я върша по бавно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми зависинови [re: bira_more]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано03.12.07 22:01



Значи, нямаше въобще да пиша, но понеже както обикновено работата опря до мерене и кой е по-по-най, реших да вметна, че в крайна сметка изборът се свежда до това дали да ползваш нещо, което са ти подарили безвъзмедно с правото да правиш каквото си искаш с него; или да дадеш пари за правото да ползваш нещо друго, но само по начина и според указанията на този който ти е взел парите.

За щастие все още имаме правото да избираме!

Double, double toil and trouble;
Fire burn, and cauldron bubble.


Тема За праватанови [re: mdk_bg]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.12.07 22:17



Не знам дали си чел GPL.
Този лиценз в никакъв случай не ти позволява да правиш каквото си искаш.
Много неща може да правиш, но не и каквото си искаш.
Много добре е описано какво не можеш да правиш - и между другото, има и дела - когато някоя компания реши да прави каквото си иска....

Bеer? Mоre?




Тема Re: За праватанови [re: bira_more]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано03.12.07 22:26



Безусловно си прав, но в сравнение с това, което ти позволява Microsoft Windows EULA, е направо каквото си искаш.

Double, double toil and trouble;
Fire burn, and cauldron bubble.


Тема Re: Аз само питахнови [re: bira_more]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано03.12.07 22:41



за съжаление, темата се разводни, и се обърна на заяждане, аз приключвам :)





Тема Re: suXorнови [re: DrFrancky]  
Авторpor4e2 (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 22:48



А някой казвам ли им да не сърфират като администратор и да не ползват ИЕ? Или просто си изсира/ извинете ме/ на пазара продукта с възможно най-шарени тъпотийки, присвоени оттук оттам, без да му пука за потребителя?
Защо при стандартната инсталация на уин не е зададен акаунт за админ, а при всяко дистро има за роот?



Тема Re: suXorнови [re: por4e2]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано03.12.07 22:59



"Защо при стандартната инсталация на уин не е зададен акаунт за админ, а при всяко дистро има за роот?" - защото всеки стандартно създаден потребител е админ при Уин и лимитед при Лин, макар че, в интерес на истината първият, който се създава е именно админ и то с предложение за парола, друг е въпроса, че последващите (които би трябвало да са лимитед са също с админски права и без парола (не че не можеш да си сложиш такава, но никой не ти предлага, а много действат на принципа "щом не ме кара, значи може и така"

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: Кой те излъга?нови [re: bira_more]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.12.07 23:08



Е то това за задявките е видно - във всички теми с повече от 10 мнения се цари як флейм (не само в този клуб).

Но тук е много очевадно, щото те тия задявки все едни и същи. Ковнете там една тема най-отгоре със заглавие "Уиндоус е боза, Линукс рулира" (или обратното, все тая) и дай да си се заяждаме докато ни писне.

Иначе с теб почти ще се разберем само дето леко не си прав - моята ОС е много по-добра от твоята - за мен :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Кой те излъга?нови [re: naja_haje]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано03.12.07 23:19



offtopic и без грам заяждане, просто чисто любопитство - каква е причината за присъствието ти тук? Не ме разбирай погрешно - не ти намеквам да си обираш крушите, просто ми е любопитно, защото аз ни най-малко не изпитвам никакво желание да влизам в клуб Уиндоуз

Още малко толерантност никога не е излишна



Тема Re: Кой те излъга?нови [re: мeтълДжyмa]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.12.07 23:58



Ами аз ползвам Линукс. Не написах ли по-горе? Работя под Сусе, по-точно програмирам. Като среда за разработка, Линукса е много удобен. Или поне на мен ми е удобен :)

Та затова си чета тук, макар че от администриране на Линукс нищо не вдявам. Досега съм инсталирал СуСЕ няколко пъти в къщи, ама това не е голяма философия. С риск да ме наплюе Франки, инсталацията е точно толкова лесна, колкото и на ХП - некст, некст, финиш -> всичко работи от раз, поне за съвсем обикновен потребител като мен :) Дори е толкова по-уиндосчено СуСе-то, че не инсталира компиалтор по подразбиране :)

Както и да е, за това съм тук. А сега, когато бирата каза, че това било форум за заядки, може пък и да се позаяждам малко - аз харесвам и двете ОС, така че ще мога да се заяждам с всички наведнъж, нека ви :)

A man only sees what he wants to see...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.